Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

3D Printer

Gelişen günümüz teknolojisiyle birlikte artan ürün çeşitliliği, hayatın pek çok alanında işleri kolaylaştırır. Sanal ortamlarda tasarladığınız ürünleri somut olarak basmanızı sağlayan 3 boyutlu yazıcılar da mimariden sağlığa kadar pek çok alanda hizmet veren ürünlerdir. Evde kullanabileceğiniz ya da profesyonel olarak kullanabileceğiniz 3 boyutlu yazıcı modellerini ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde keşfedebilirsiniz. Ev kullanımına uygun modellerden profesyonel modellere kadar pek çok seçenek sizi bekliyor!

3D Yazıcı Çeşitleri ve Özellikleri

Son dönemlerde sık sık kullanılan 3d printer, modelleme konusunda pek çok kişi için kurtarıcı ürünlerden biri oldu. En ufak işçilikleri bile kusursuz şekilde tamamlayan 3D baskı makineleri, hem süreden tasarruf edilmesini sağlıyor hem de herkes için profesyonel bir ürün ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Pek çok farklı marka tarafından üretilen çeşitli 3D yazıcılar arasından kullanım amacınıza ve ihtiyacınıza uygun olarak seçim yapabilirsiniz.

3D yazıcı kullanmanın pek çok avantajı vardır:

  • Üç boyutlu yazıcının en büyük avantajlarından biri; makinenin, insan eliyle üretilemeyecek ya da çok zor üretilecek parçaları kolayca üretmesidir. 3D printer çeşitleri, her türlü detayı kolayca üretebilir. Ayrıntıları son derece detaylı şekilde ortaya koyan yazıcılar ile çok çeşitli modellemeler yapabilirsiniz.
  • Bu yazıcıların hata payı oldukça düşüktür. Pek çok farklı tarzdaki ürünü hatasız, mükemmel şekilde üç boyutlu yazıcılar ile basabilirsiniz.
  • 3D yazıcıların üretebildiği ürün sayısı oldukça fazladır. Tek bir yazıcı ile modelleyebildiğiniz her türlü ürünün baskısını alabilirsiniz. Model çeşitliliği sayesinde dilediğiniz her ürünü kolay bir şekilde üretebilirsiniz.
  • Farklı renklerde ürünler üretmek de 3D yazıcılar ile mümkündür. Filament çeşitleri ile renk renk, çok çeşitli materyaller üretebilirsiniz.

3D yazıcılar pek çok farklı sektörde kullanılabilen bir üründür. Reklamcılık, tıp, oyun, çizgi film tasarımı, sinema, mühendislik, endüstriyel tasarım, mimarlık gibi birbirinden farklı meslek grupları üç boyutlu yazıcılar ile çeşitli materyaller üretir. Bilgisayar ortamında ya da herhangi bir sanal ortamda tasarladığınız bir modeli üç boyutlu olarak çıktı almanızı sağlayan 3D printer çeşitlerinin farklı modelleri vardır.

  • Medikal 3 boyutlu yazıcılar, sağlık alanında oldukça yararlı olan modellerdendir. Örneğin organ modellemesi, protez, diş, cerrahi araçlar gibi ürünler bu tarz yazıcılar ile modellenebilir. Böylece farklı tedavi yöntemlerinde önderlik eden tasarımlar ortaya çıkmış olur. Ayrıca bu tasarımlar sayesinde ameliyatlar planlanabilir.
  • Robot kolla modelleme yapan 3D yazıcı modelleri de vardır. Bu tarz ürünler genellikle oyun-oyuncak sektöründe kullanılır.

3D printer ile baskı yapmadan önce hazırladığınız modelin genişlik, derinlik ve yükseklik gibi boyutlarını hesaplamanız gerekir. Bu hesapları milimetre cinsinden hazırladıktan sonra ölçeklendirme ile istediğiniz boyutta bir baskı alabilirsiniz.

3D yazıcıların printer malzemeleri ABS, PLA, PETG ve FLEX olarak sınıflandırılabilir. Bu filamentler ile çalışan yazıcılar, her üretimde uygun filamenti kullanarak başarı bir ürün üretimi sağlar. Bu malzemeler lie farklı tarz ve görüntülerde modellemeler yapabilirsiniz.

Oyuncaklar, aksesuarlar, ortopedik ürünler, cerrahi parçalar gibi farklı ürünlerin üç boyutlu baskısını yapmanızı sağlayan printer modellerine ÇiçekSepeti’nde göz atabilirsiniz!

3 Boyutlu Yazıcı Fiyatları

Üç boyutlu yazıcıların fiyatları değişkendir. Cihazların katman sayısı, donanımı, markası, ulaşabileceği ısı, büyüklüğü, sahip olduğu teknolojiler gibi kriterler, ürünün fiyatının değişmesinde etkilidir. Ayrıca ürün baskısında kullandığınız plastiğin türü de fiyat değişikliğinde etkili olabilir. Sanal ortamda tasarladığınız modeli Wİ-Fİ bağlantısı ile üç boyutlu olarak baskılamak için siz de bu tarz printerları tercih edebilirsiniz. Sevdikleriniz için onlara özel hediyeler, ev eşyaları, oyuncaklar ve çok daha fazlasını üretmek için ÇiçekSepeti’ndeki çeşitli 3D yazıcı modellerini hemen keşfedin!