İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Adaptör Çevirici

Telefon, ekran veya başka birçok cihaz için birbirinden farklı özelliklere sahip adaptör çevirici ürünler, cihazlarınıza işlevsellik içeren yeni bağlantı özellikleri kazandırır. Telefonlar için üretilen dönüştürücü adaptörler ile telefonunuza 3.5 mm jack, ethernet ve USB gibi birçok giriş sunmanız oldukça kolaydır. Telefonunuzla uyumlu olmayan şarj aletlerini kullanabilme imkanı yaratan şarj girişi çevirici ürünler, çoklu giriş seçeneğine sahip çeviriciler, görüntü kablosu çevirici ürünler ve başka giriş teknolojilerine sahip modelleri ÇiçekSepeti adaptör çevirici sayfasında bulabilirsiniz.

Telefonlara İşlevsellik Kazandıran Çevirici Adaptörler

Hayatın her alanında en büyük yardımcınız olan akıllı telefonunuzun farklı özelliklerini kullanabilmek adına çevirici adaptörler kullanmanız gerekir.

 • Tek girişe sahip telefonlarda aynı anda kulaklık ve şarj girişini kullanamama problemi çevirici ürünler ile ortadan kalkar. Telefon şarj girişine takılan çeviricilerin diğer ucunda kulaklık ve şarj girişi yer almaktadır. Bu sayede şarj problemi yaşamadan kulaklıkla müzik dinleyebilir, sevdiğiniz içerikleri keyifle izleyebilirsiniz.
 • İçerik aktarımı için üretilen Apple adaptör çevirici ürünleri ise telefonunuzun girişi üzerinden USB-C şarj, ethernet ve fotoğraf makinesi girişi içerir. Bu sayede telefonunuza kolaylıkla görüntü aktarımı yapabilir ve yoğun internet gerektiren yükleme işlemlerinin kolaylıkla üstesinden gelebilirsiniz.
 • Adaptör çevirici ürünleri içerisinde farklı şarj kablolarını telefonunuzun girişiyle uyumlu hale getiren ürünler de bulunmaktadır. Örneğin, Micro USB şarj kablosu ucuna takılan USB-C veya Type-C çevirici adaptör ile eski şarj kablolarını güncelleyebilirsiniz.
 • USB bellek, klavye ve mouse gibi ürünlerin telefonlarda da çalışmasını sağlayan OTG teknolojisi konforlu bir kullanım yaratır. Telefon OTG kabloları ile USB girişli işlevsel ürünleri telefonunuz üzerinde kullanabilir ve ihtiyacınız olan işlemleri oldukça pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu özel teknoloji sayesinde keyifli ve daha profesyonel oyunlar için klavye ve mouse kullanabilir, yazı yazmayı gerektiren işlemlerde de klavye kullanımı ile oldukça hızlı sonuçlar alabilirsiniz.
 • Farklı SIM kart girişlerine sahip telefonlar arasında sorunsuz geçişler yapabilmenizi sağlayan SIM kart dönüştürücü setleri ise SIM kartınızı değiştirmenize gerek kalmadan, istediğiniz telefonda kullanmanızı sağlar. Bu sayede farklı bir telefona ihtiyaç duymazsınız.

Görüntü Kablosu Çeviricileri ile Sorunsuz Görüntü Aktarımı

Telefon, tablet veya bilgisayarınızdaki görüntüleri büyük ekranlara aktararak izlemenizi sağlayacak ürünler sayesinde seyir keyfini bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

 • Küçük ekrana sahip bilgisayar veya telefon gibi ürünlerden sağlanan görüntüleri büyük ekranlara kolaylıkla yansıtabilirsiniz. Bunun için HDMI aktarıcı veya cihazınızla uyumlu bir aktarım kablosu kullanmanız yeterli.
 • VGA ekranlara görüntü aktarmak için tasarlanan HDMI dönüştürücüler, eski ekranları yeniden kullanma imkanı yaratır. VGA dönüştürücüler içerisinde hem HDMI hem de ses girişine sahip ürünler bulunmaktadır. Görüntüyle beraber ses çıkışı da sağlayan cihazlardan gelen sesi, hoparlör içeren ekranlara iletebilirsiniz. Ayrıca görüntü aktarım adaptörleri içerisinde DVİ girişe sahip çeşitli ürünler de bulmanız mümkün.
 • Yüklenebilen binlerce uygulamayla telefonlar da birbirinden farklı içeriklere ulaşabilme imkanı yaratıyor. Fotoğraf ve video içeriklerinin yanında oyun veya özel uygulamaları büyük ekranlara aktarmak isteyebilirsiniz. HDMI girişli televizyonlara İOS veya Android telefonlarınızın ekranını yansıtmaya yarayan çevirici kablolar sayesinde telefonda bulunan içerikleri büyük ekranlarda çok daha net görebilir, özellikle video içeriklerini sevdiklerinizle birlikte keyifle izleyebilirsiniz.

Dönüştürücü Özellikleri ve Çeşitleri

Dönüştürücülerin her biri iki farklı sinyal türünü kullanan cihazla etkileşim kurmayı mümkün hale getiriyor. Hangi iki sinyalle uğratıldığına bağlı olarak kullanım şekli değişmekle beraber her biri özelliğine ve çeşidine göre farklı amaçlara hizmet ediyor.

 • VGA-HDMI dönüştürücüler, bir bilgisayardan HDMI girişi olan TV’ye sinyal yönlendirmek amacıyla kullanılıyor. Analog bir sinyal olan VGA bulunduğu dönüştürücü ile sinyali analoğa dijitale çeviriyor.
 • USB-HDMI dönüştürücüler, bir bilgisayardaki USB bağlantı noktasına bağlanıyor ve bilgisayara bir HDMI çıkışı eklemiş oluyor. Bu sayede bilgisayarınız bir TV veya bilgisayar monitörü gibi HDMI özellikli ekrana bağlanabiliyor. Yapılan işlem aynı zamanda çok daha güçlü monitör kurulumları için bilgisayarınıza birden fazla ekstra ekran eklemenize olanak tanıyor.
 • DVI-HDMI dönüştürücüler video kısmıyla aynı formatta bir dijital görevi görüyor. Video ile arasındaki fark DVI’nın HDMI gibi ses sinyali taşımamasından kaynaklanıyor. Bu, yalnızca video sinyali kullanıyorsanız, fiziksel bağlantıları eriştiren basit bir DVI-HDMI fiş adaptörü kullanabileceğiniz anlamına geliyor.
 • Bileşik kaynaklar, genellikle HDMI desteği ile inşa edilmek için biraz eski olan DVD oynatıcılar veya video oyun konsollarını ifade ediyor. Kompozit olarak da bilinen bileşik kaynaklar, VGA gibi analog bir sinyal türü olduğundan tamamen dijital sinyale dönüştürülebiliyor. Kompozit-HDMI dönüştürücüler aldığı sinyal kaynağını HDMI ekranda görüntülemenize olanak tanıyor.

Birbirinden Farklı Adaptör Modelleri

Bilgisayar adaptörleri dengesiz akımlar veya başka sebeplerden ötürü işlevsiz hale gelebilir. Adaptör çevirici sayfasında bulunan, her markaya uygun laptop şarj adaptörleri ile bilgisayarınızı sorunsuzca şarj edebilirsiniz. Ayrıca bilgisayar adaptörleri içerisinde ek işlev kazandıran uygun fiyatlı ürünler de bulunmaktadır. Örneğin, Wireless adaptörleri bilgisayarınızın USB girişi üzerinden kablosuz ağlara ulaşabilmesini sağlayan işlev kazandırır. Dahili wireless alıcısının çalışmadığı ya da bulunmadığı bilgisayarlara kablosuz internet sağlayan bu çeviriciler ile hareket alanınızı genişletebilirsiniz. Farklı olarak prizden gelen elektriği sabit bir akıma kavuşturarak birçok teknolojik ürüne uygun voltajda elektrik iletebilen trafo adaptörlerini işletmenizde kullanabilirsiniz. ÇiçekSepeti’nin sunduğu ürün sayfalarını inceleyerek adaptör ve dönüştürücü fiyatları ile ilgili fikir sahibi olabilir, avantajlı fiyata sahip ürün çeşitleri arasından ihtiyacınız olana hemen sahip olabilirsiniz. Elektronik cihazınızın hangi tür adaptöre ihtiyacı olduğunu ÇiçekSepeti’nde bulunan ürün sayfaları içerisinden karar verebilir, bilgisayar adaptör fiyatları ile ilgili avantajlı seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Elektronik cihazlara farklı giriş seçenekleri kazandıran, görüntü aktarımını dilediğiniz cihazlar arasında sorunsuzca sağlayan ve başka birçok amaçla kullanılan uygun fiyatlı adaptör çevirici ürünler ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.