Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Ağda Çeşitleri Çiçeksepeti’nde!

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu var. Ama şüphesiz ki en etkili ve en klasik yollarından biri, ağda kullanmaktan geçiyor. Yüzlerce yıldır başta kadınlar olmak üzere birçok insan, vücudunun çeşitli bölgelerindeki tüylerden, kıllardan kurtulmak için ağda tercih ediyor. Günümüzde tıraş bıçakları, epilasyon aletleri ve lazer uygulamaları gibi birçok uygulama tüylerden arınmak için kullanılsa da, ağda hala oldukça geleneksel ve sıklıkla kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Ağda çeşitleri, birçok kullanım avantajı da sunuyor. Dilerseniz profesyonel kuaförlerde dilerseniz evde kendi imkanlarınızla kullanabileceğiniz ağda çeşitleri, herkesin kullanımına uygun. Kimileri için sir ağda daha kullanışlı ve pratik iken, kimileri için ise boncuklu ağda çeşitleri daha avantajlı oluyor. Tüylerin uzun süre çıkmasını engelleyen bu ağdalar, acısız ve hijyenik bir şekilde kullanılabiliyor. Siz de istenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda kullanmaya devam ediyorsanız, doğru yerdesiniz! Çiçeksepeti’nde sir ağda, boncuklu ağda, ağda bant, roll on ağda, çam sakızı ağda ve kartuş ağda gibi birçok farklı ağda çeşidini bulabilirsiniz!

Ağda Çeşitleri ve Ağda Uygulaması

Ağda, birçok farklı çeşidi olan bir kozmetik ürün. Farklı içeriklere ve yapılara sahip olan ağdalar arasından kendiniz için en acısız, en pratik ve kullanışlı olanı seçerek tüylerden arınma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz! Özel ısıtıcılar ve ağda makineleri sayesinde, kolayca ağda uygulaması yapabilirsiniz. Ağdalar hem uygulanan bölgeye göre hem de kullanıma göre değişiklik gösterebilir. En sık kullanılan ağda çeşitlerini sizin için listeledik!

  • Sir Ağda: Roll on ağda olarak da bilinen sir ağda, ağda çeşitleri arasında en sık kullanılan ürünlerdendir. Özellikle kol ve bacak gibi geniş alanlardaki istenmeyen tüyler için sir ağda çeşitleri kullanılabilir. Sir ağda çeşitleri ağda makineleri içerisinde ısıtılarak kullanılabilir. Ayrıca ağda makineniz yoksa bir cezve yardımıyla da ağdayı ısıtabilirsiniz. İyice ısınan ve sıvılaşan ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru sürüp ağda bezi yardımıyla tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekerek tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Sir ağda fiyatları ürünlerin büyüklüğüne ve markasına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca farklı kokularda sir ağda çeşitleri de vardır. Roll on ağda çeşitleri arasında kahveli, vanilyalı, Hindistan cevizli, lavantalı gibi türler bulunur. Farklı kokulara sahip olan bu ürünler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz!
  • Boncuk Ağda: Boncuklu ağda, tüylerden kurtulmanın pratik ve acısız bir şeklidir. Diğer tüy alma yöntemlerine göre biraz daha pahalı olsa da, sonucu oldukça iyidir. Boncuklu ağda çeşitleri diğer ağda çeşitlerinden farklıdır. Bu farklardan biri, ağdanın soğuduğunda bile hala kullanılabiliyor olmasıdır. Ayrıca boncuk ağdayı kullanırken farklı bir bez kullanımına da gerek duyulmaz. Yüz, bikini bölgesi ve koltuk altı gibi hassas bölgelerde de boncuk ağda kullanılabilir. Boncuk ağda çeşitleri soyulabilir oldukları için cilde de zarar vermez.
  • Soğuk Ağda: Ağdaların büyük bir kısmı sıcak olarak uygulanır ve kullanılır. Soğuk ağda ise isminden de anlaşılacağı gibi ısıtılmaz. Döndürülebilir bir başlık ya da spatula yardımıyla ağda cilde ince bir katmak şeklinde uygulanır ve ısıtılmaya gerek kalmadan tüy alma işlemi gerçekleştirilir.
  • Konserve Ağda: Konserve ağdalar, şeker içermez. Bu ağdalar reçinelerin balmumu ile özel süreçlerden geçirilmiş hallerinden biridir. Ağda spatulası ve ağda bezi yardımıyla konserve ağdalar uygulanabilir. Vücudun tüylerden arınmasını sağlayan bu ağda, aynı zamanda cildin ölü derilerden kurtulmasını da sağlar.
  • Hazır Ağda Bandı: Ağda bant çeşitleri, özellikle çok pratik oldukları için acil durumlarda tercih edilir. Ağda ısıtmaya, ağda sürmeye ya da epilasyona vakit olmadığı zamanlarda ellerin arasında ısıtılarak kullanılan ağda bant çeşitleri tercih edilebilir. Hazır ağda bantları farklı bölgeler için çeşitlere sahiptir. Yüz, kollar, bacaklar ya da özel bölgeler için farklı ağda bantları tercih edebilirsiniz. Böylece cildiniz zarar görmez.
  • Çam Sakızı Ağda: Bu özel ağda, geleneksel ve doğal bir güzellik bakım ürünüdür. Doğal çam sakızı özleri içeren bu ağda, cilde nazikçe yapışarak tüyleri kökten çeker ve cildi pürüzsüz bir hisle bırakır. Çam sakızının antibakteriyel özelliği, cildi rahatlatırken aynı zamanda doğal bir temizlik sağlar. Bu ağda, kimyasal içermeyen formülüyle cilt hassasiyetine duyarlı olanlar için ideal bir seçenek sunar. Geleneksel yöntemlerle güzellik bakımını tercih edenler için doğal bir alternatiftir.
  • Kartuş Ağda: Bu ağda, pratik ve etkili bir epilasyon yöntemi olarak öne çıkıyor. Özellikle profesyonel kullanım için tasarlanan bu ağda sistemi, kartuş içindeki özel formülü sayesinde cildi nazikçe temizlerken tüyleri kökten çıkarır. Kolay uygulanabilir olması, kullanıcıların kendi başlarına veya profesyoneller tarafından hızlı ve verimli bir şekilde epilasyon işlemini gerçekleştirmelerine olanak tanıyor. Çeşitli formül ve cilt tiplerine uygun seçenekler sunan kartuş ağda, pürüzsüz bir cilt elde etmek isteyenler için pratik bir çözümdür.

Uygun Fiyatlı Ağdalar ile Pürüzsüz Görünüme Kavuşun!

Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde, her cilde ve bütçeye uygun ağda çeşitleri yer alıyor. Ağda fiyatları ise markaya göre, ürünün içeriğine göre ya da uygulama şekline göre değişiklik gösteriyor. Sesu, Bioder, Miniso, Remove, Veet gibi pek çok markanın ağda çeşitlerini ve ağda malzemelerini online olarak inceleyip satın alabilirsiniz! Hassas ciltler, normal ciltler ve inatçı tüyler için farklı içeriklere sahip olan ağda çeşitleri ile siz de pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun ağda çeşitleri Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor!

Uygun fiyatlı ağdalar, bütçe dostu seçenekleriyle pürüzsüz bir görünüm elde etmek isteyenler için ideal bir çözüm sunuyor. Bu ağdalar, özellikle kadınların güzellik ve bakım rutinlerine kolaylıkla eklenebiliyor. Çeşitli formül ve cilt tiplerine uygun seçenekler içeren bu ağdalar arasından cildiniz için en uygun olanı seçerek tüylerinizi kökten çıkarabilirsiniz. Uzun süre pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız, siz de ağda ile mutlaka tanışın!