İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Ağda

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yollarından biri de çeşitli ağdaları kullanmaktan geçer. Binlerce yıldır başta kadınlar olmak üzere pek çok birey, çeşitli bölgelerindeki tüylerden kurtulmak için ağdayı tercih eder. Günümüzde tıraş bıçakları, epilasyon aletleri ve lazer uygulamaları tüylerden arınmak için kullanılsa da ağda oldukça geleneksel ve sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.

Hem evde tek başınıza uygulayabileceğiniz hem de kuaförlerin profesyonel olarak uyguladığı ağdalar, pratik ve uygun fiyatlıdır. Üstelik ağdalar, tüylerin uzun süre çıkmasını da engeller. Diğer pek çok uygulamaya göre ağda daha pratik, acısız ve hijyeniktir. Siz de ağda çeşitlerine ve ağda yapmak için ihtiyacınız olan tüm ürünlere ÇiçekSepeti’nden kolayca ulaşabilirsiniz!

Ağda Çeşitleri ve Ağda Uygulaması

Pratik, hijyenik ve uygun fiyatlı olan ağdaların çeşitleri vardır. Farklı içeriklere ve yapılara sahip olan ağdalar arasından kendiniz için en acısız, en pratik ve kullanışlı olanı seçerek tüylerden arınma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz!

Ağda uygulamaları profesyonel olarak kuaförlerde ve güzellik salonlarında uygulandığı gibi çeşitli ürünler sayesinde evde de kolayca uygulanabilir. Özel ısıtıcılar ve ağda makineleri sayesinde her bölgenize kolayca ağda uygulaması yapabilirsiniz. Ağdalar hem uygulanan bölgeye göre hem de kullanıma göre değişiklik gösterebilir. En sık kullanılan ağda çeşitleri:

Sir(Roll on) Ağda: Roll-on(sir) ağda, ağda çeşitleri arasında en sık kullanılan ürünlerdendir. Özellikle kol ve bacak gibi geniş alanlardaki istenmeyen tüyler için sir ağda çeşitleri kullanılabilir. Sir ağda çeşitleri ağda makineleri içerisinde ısıtılarak kullanılabilir. Ayrıca ağda makineniz yoksa bir cezve yardımıyla da ağdayı ısıtabilirsiniz. İyice ısınan ve sıvılaşan ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru sürüp ağda bezi yardımıyla tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekerek tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Sir ağda fiyatları ürünlerin büyüklüğüne ve markasına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca farklı kokularda sir ağda çeşitleri de vardır. Roll on ağda çeşitleri arasında kahveli, vanilyalı, Hindistan cevizli, lavantalı gibi türler bulunur. Farklı kokulara sahip olan bu ürünler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz!

Boncuk Ağda: Boncuk ağda tüylerden kurtulmanın pratik ve acısız bir şeklidir. Diğer tüy alma yöntemlerine göre biraz daha pahalı olsa da sonucu oldukça iyidir. Boncuk ağda çeşitleri diğer ağda çeşitlerinden farklıdır. Bu farklardan biri ağdanın soğuduğunda bile hala kullanılabiliyor olmasıdır. Ayrıca boncuk ağdayı kullanırken farklı bir bez kullanımına da gerek duyulmaz. Yüz, bikini bölgesi ve koltuk altı gibi hassas bölgelerde de boncuk ağda kullanılabilir. Boncuk ağda çeşitleri soyulabilir oldukları için cilde de zarar vermez.

Konserve Ağda: Konserve ağdalar, şeker içermez. Bu ağdalar reçinelerin balmumu ile özel süreçlerden geçirilmiş hallerinden biridir. Ağda spatulası ve ağda bezi yardımıyla konserve ağdalar uygulanabilir. Vücudun tüylerden arınmasını sağlayan bu ağda aynı zamanda cildin ölü derilerden kurtulmasını da sağlar.

Soğuk Ağda: Ağdaların büyük bir kısmı sıcak olarak uygulanır ve kullanılır. Soğuk ağda ise isminden de anlaşılacağı gibi ısıtılmaz. Döndürülebilir bir başlık ya da spatula yardımıyla ağda cilde ince bir katmak şeklinde uygulanır ve ısıtılmaya gerek kalmadan tüy alma işlemi gerçekleştirilir.

Hazır Ağda Bandı: Hazır ağda bantları özellikle çok pratik oldukları için acil durumlarda tercih edilir. Ağda ısıtmaya, ağda sürmeye ya da epilasyona vakit olmadığı zamanlarda ellerin arasında ısıtılarak kullanılan ağda bantları tercih edilebilir. Hazır ağda bantları farklı bölgeler için çeşitlere sahiptir. Yüz, kollar, bacaklar ya da özel bölgeler için farklı ağda bantları tercih edebilirsiniz. Böylece cildiniz zarar görmez.

Tüy Dökücü Kremler: Ağdaya karşı cildi hassas olanlar ya da epilasyon aletlerinden hoşlanmayanlar için tüylerden kurtulma yöntemi olarak tüy dökücü kremler devreye girer. İstenmeyen tüylerin üzerine uygulanarak onları geçici bir süreliğine yok eden tüy dökücü kremler acısızdır. Ayrıca kolayca uygulanır.

Günümüzde ağda çeşitleri pudralı ağda olarak karşınıza çıkar. Pudralı ağda tüylerden kurtulmanızı sağlarken acıyı ve tahrişi de azaltır. Ağda ya da tüy dökücü kremleri kullandıktan sonra cildinizin tahriş olmaması adına nemlendirici kremler kullanmanız tavsiye edilir.

Uygun Fiyatlı Ağdalar ile Pürüzsüz Görünümler!

ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde her cilde ve bütçeye uygun ağda çeşitleri vardır. Ağda fiyatları markaya göre, ürünün içeriğine göre ya da uygulama şekline göre değişiklik gösterebilir. Sesu, Bioder, Miniso, Remove, Veet gibi pek çok markanın ağda çeşitlerini ve ağda malzemelerini online olarak inceleyip satın alabilirsiniz! Hassas ciltler, normal ciltler ve inatçı tüyler için farklı içeriklere sahip olan ağda çeşitleri ile siz de pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun ağda çeşitleri ÇiçekSepeti ayrıcalıklarıyla sizi bekliyor!

 

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.