İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Ağda Temizleme

Vücutta bulunan istenmeyen tüylerin temizlenmesi ve pürüzsüz bir görüntü oluşturmak için kullanılan ağda yöntemleri, oldukça etkilidir. Jilet ve tüy dökücü ürünlere kıyasla yapılan işlem sonrasında tüylerin uzama süresi ağda da daha uzundur. Üstelik kullandığınız ağdanın türüne göre tüylerde azalma ve incelme de görülür. Ancak ağda, yapılması zor bir işlemdir. Doğru malzemeler kullanılmadığı takdirde vücutta kızarıklık, yaralanma ve tahriş gibi sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle ağda temizleme ürünleri kullanımı ağda işlemi sonrasında büyük önem taşır. Cilt sağlığınızı korumak ve pürüzsüz bir ten deneyimi yaşamak için ihtiyacınız olan tüm ağda temizleme ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.

Ağda ve Ağda Temizleme Ürünleri İle Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olun

Ağda kullanımı sırasında cilt sağlığını korumak ve cildi tahriş etmemek için yardımcı ürünler kullanmak gerekir. Bu ürünler özellikle ağda yapmayı bilmeyen veya ilk kez ağda yapanlar için oldukça önemlidir. Çünkü ağda oldukça yapışkan bir maddedir ve temizlenmesi oldukça zor yapıdadır.

 • Ağda temizleme ürünleri, ağdanın vücuttan temizlenmesini kolaylaştıran ürünlere verilen genel isimdir. Bu ürünler genellikle ağda sırasında ve sonrasında cildin tahriş olmasını engellemek için kullanılır. Doğru ürünleri tercih ederek ağda deneyimini pratik ve güvenli hale getirmeniz oldukça kolaydır.
 • Ağda temizleme ürünleri; ağda temizleme yağı ve ağda temizleme mendili olarak iki türde satışa sunulur. Ağda temizleme yağı, ağda kalıntılarının ciltten kolaylıkla çıkmasını sağlar ve cildin ağda sonrası ihtiyacı olan bileşenlerden oluşur. Sir ağda gibi oldukça yapışkan bir ağdadan sonra kesinlikle temizleme yağı kullanmanız gerekir.
 • Besleyici özelliği olan ağda temizleme yağları, doğal yollarla ağda temizlemenin en kolay ve etkili yolunu sunar. Ağda sonrası hassas hale gelen cildi güçlendirir ve ihtiyacı olan nemi sağlar. Bu sayede cildiniz ağdanın olumsuz etkilerinden tamamen arınmış olur.
 • Ağda temizleme mendili ise, ağda temizliği için ağda yağlarına göre daha pratik bir çözüm sunar. Yağ içerikli olan bu mendilleri doğrudan ağda uygulanan bölgeye sürerek kullanabilirsiniz.
 • Ağda temizleme mendili seçimi yaparken tıpkı ağda çeşitlerinde olduğu gibi cilt tipinize uygun seçim yapmanız gerekir. Cilt tipinize uygun olan mendiller, cildin ihtiyaçlarına daha uygun cevap verecek ve ağda sonrası cildin ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olacaktır.

Ağda Temizleme Ürünlerinin Yardımcı Etkileri

Ağda işlemi sırasında vücutta oluşan kızarıklık, tahriş ve kuruma hissini gidermek için ağda temizleme ürünleri ve yardımcı ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünler cildin ihtiyaç duyduğu nem ve besinleri sağlayarak pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

 • Ağda, ciltte yer alan ölü hücrelerin temizlenmesi için yardımcı olan bir işlemdir. Bu nedenle peeling etkisi olduğu söylenebilir. Peeling sonrasında cildin ihtiyaçlarını karşılamak ve cildin doğal bariyerinin korunmasını sağlamayan ürünler ağda sonrasında da kullanılabilir.
 • Ağda temizleme yağları ve mendilleri, cildin bu hassas anında ölü hücrelerin arındırılmasına yardımcı olur. Yeni hücrelerin yapılanma aşaması için ihtiyaç duyulan besinleri sağlar. Bu sayede cilt kendini daha hızlı yeniler ve tazelenir.
 • Ağda sonrası kullandığınız yağlar ile kan dolaşımını hızlandırabilir, hücre yenilenme sürecine katkıda bulunarak cildin kendini yenilemesine yardımcı olabilirsiniz.
 • Ağda temizleme ürünlerini kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan ilki temizleme ürünlerinin göz gibi hassas noktalara temasını engellemektir. Gözle olası temas durumunda bol su ile yıkamalı ve olası durumların önüne geçmek için doktorunuza başvurmalısınız.
 • Ağda temizliği sonrasında dışarı çıkacaksanız güneş koruyucu ürünler kullanmanız gerekir. Hassas olan cildin direkt olarak güneş ışınlarına maruz kalması cilt lekeleri başta olmak üzere bazı sorunlara neden olabilir.
 • Ağda mendillerini saklarken ağız kısımlarının kapalı kaldığından emin olmalısınız. Ağzı açık kalan mendiller kuruyacaktır. Kurumuş mendilleri cildinizle temas ettirmeyiniz.

Vi-Vet, Agiss, Kuaf ve Meliswax başta olmak üzere en iyi markaların ağda temizleme ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.