Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Ağız Duşu

Sağlıklı bir yaşamın yolu sağlıklı dişler ve ağız bakımından geçer. Çünkü vücuda giren besinlerin ilk temas ettiği yer olan ağız, gerekli bakım yapılmadığında bakteri ve mikroplara sebep olabilir. Bu durumda her ne kadar sağlıklı besinler tüketseniz de, tükettiğiniz besinlerin sağlıksız bir şekilde vücudunuza girmesine neden olur. Ağız duşu hava ve su mekanizması ile çalışarak ağız bakımında ihtiyacınız olan hijyeni sağlar. Ayrıca ağız, diş ve diş eti sağlığını koruyabilmek için hekimler tarafından tercih edilir ve önerilir. Ağız duşu ürünleri ile diş fırçası ve diş ipinin ulaşamadığı tüm alanları derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Diş ve Diş Eti Temizliğinde Ağız Duşunun Önemi

Ağız ve diş bakımında derinlemesine temizliği sağlamak için diş, diş eti, dil ve yanak mukozası olarak adlandırılan tüm bölgelerin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Bu temizliği; diş fırçalama, diş ipi ile dişlerin arasını temizleme ve dil fırçası ile dili temizleme şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. Bunların haricinde, ağız ve diş bakımınızı tam anlamıyla gerçekleştirebilmek için çalkalama solüsyonları kullanmanız ve belirli aralıklarla diş hekimine görünmeniz gerekir. Tüm bu aşamaları düzenli olarak sürdürmek kimi zaman zorlayıcı ve vakit alıcı olabilir. Öte yandan, dişlerinizde tel bulunuyorsa bu temizliği yapmak çok daha zor bir hal alır. Ağız duşu sayesinde ihtiyacınız olan ağız temizliğini zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ağız duşu veya ağız bakım cihazı olarak adlandırılan teknolojik ürün, kişiye özel başlıklar ile çalışır. Bu özelliği ile ağız duşu cihazına güvenebilir ve gönül rahatlığı ile ürünü kullanabilirsiniz. Tazyikli su ile ağız temizliğini sağlayan cihaz sayesinde diş aralarında, yanak içlerinde ve dil üzerinde biriken yemek artıklarını temizlemek oldukça kolaydır. Ağız duşu ile ağız içi temizliği yapmak diş ve diş etlerine zarar vermeyen bir işlemdir. Ağız duşu cihazına temiz su veya ağız bakım solüsyonları doldurabilir, derinlemesine temizliğin verdiği rahatlama hissini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Ağız Duşu Kullanmanın Faydaları

Ağız içi, diş ve dil temizliğinde güvenebileceğiniz ağız duşu cihazı, ağız bakımında büyük bir öneme sahip. Bu cihaz sayesinde diş sağlığınızı korumanız oldukça kolay bir hal alır.

Ağız duşu;

  • Çok fazla vakit almaz ve ağrısızdır. Birkaç dakika süren bu işlem ile ideal diş bakımınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
  • Su haznesine dilerseniz ılık su dilerseniz de ağız çalkalama suyu koyabilirsiniz. Diş ve ağız temizliğini tek seferde yapmaya yetecek kadar su alan hazne, zaman kaybetmeden diş ve ağız temizliğinizi zahmetsizce yapmanıza olanak tanır.
  • Cihazına eklediğiniz su, hava mekanizması ile birlikte çalışarak tazyikli su etkisi oluşturur. Bu etki ile diş yüzeyi ve diş aralarında görünmeyen tüm kısımları temizlemeniz mümkündür.
  • Derinlemesine temizlik yapması sayesinde çürük, diş eti rahatsızlığı, plak oluşumu gibi rahatsızlıkların önüne geçer.

Dişlerinizde tel takılı veya ağzınızda çap dişler varsa diş fırçalamak sizin için daha zordur. Diş ve ağız yapınızı rahatsız etmeyecek bir ağız duşu başlığı kullanarak hassasiyeti en aza indirebilirsiniz.

Avantajlı Fiyatları İle Ağız Duşu ÇiçekSepeti’nde!

Ağız ve diş temizliğinde doğru korumayı sağlayabilmek için bir ağız duşu cihazı kullanmanız tüm bu sorunların önüne geçer. Standart, ortodontik, periodontal uçlar ile çalışan ve 360 derece dönme özelliğine sahip bu ürün ile etkili temizlik sağlanabilir. Ayrıca ağız çalkalama suları sayesinde diş eti bakımını tam olarak gerçekleştirebilir, daha beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Ağız bakımı ve diş sağlığı için ihtiyacınız olan tüm ürünler ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Diş hekimlerinin önerdiği ağız duşu başta olmak üzere diş macunu, diş fırçası, ağız çalkalama suyu gibi birçok ürünü uygun fiyat ve hızlı gönderim avantajıyla sipariş edebilir, sağlıklı günlere gülümseyebilirsiniz.