Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Kinesio Bandı

Kinesio ağrı bandı, özellikle spor yaralanmalarında ve fizik tedavilerinde tercih edilir. Bu bantlar, kas ve eklem ağrılarını sakinleştirerek doğal bir şekilde iyileşmesine olanak sunar. Spor ve egzersiz yaralanmalarında ve ortopedik hastaların tedavisinde de oldukça işe yarar. Kas ağrısı çeken kişiler, ağrı bantlarını yapıştırarak kısa sürede tedaviye cevap verir.

Kinesio Ağrı Bantları ile Ağrılara Etkili Çözüm

Kinesiotape bantlama yöntemi, ağrılı bölge üzerinde uygulanan bir işlemdir. Bantlanan bölgede sıvı akışı normale döner ve ağrı yavaşça azalır. Bununla beraber ağrılı kas üzerinde ödem oluşumunu önler ve kan birikmesi gibi olumsuz etkileri giderir. Kinesio bant içeriğinde yer alan özel formüller ile birlikte hamlığa uğramış bölge üzerinde oluşan hasar en az seviyede tutulur. Sabahları yorgun kalkma, tüm vücuda yayılan ağrı ve kas romatizmalarının iyileştirilmesinde etkin bir rolü bulunur. Kinesio ağrı bant tasarımındaki temel amaç kasın iyice gerilmesini ve hasar görmesini engellemesidir. Kan dolaşımını artırmak ve ağrıyı azaltmak da tercih sebepleri içerisinde yer alır. Bununla birlikte kinesio bantların yoğun olarak uygulandığı alanlar ise;

  • Donuk omuz ve ağrılarda
  • Tenisçi ve golfçü dirseği sinir yaralanmalarında
  • Tendon aşınması, el ve el bileği üzerinde
  • Tendinitte ve kas ağrısında
  • Kalça kırık ve çıkıklarında
  • Menisküs ve çapraz bağ sorununda
  • Diz kapağı kayması ve huzursuz bacak sendromunda
  • Lenfödem, topuk dikeni, boyun fıtığı, sırt ağrıları, bel ve boyun tutulmasında ve bunun gibi vücudun farklı bölgelerinde kullanılabilir. Bununla beraber baş ağrılarında sıkça başvurulan bant çeşidi migren bandı olarak da tercih listesinde yer alır.

Ağrı Bandına İlişkin Dikkat Edilmesi Gereken Bilgiler

Kinesio bandı günümüz çağında ağrı sorunları için geliştirilmiş en etkili çözümlerden birisi olarak bilinir. Spor yapanların üzerinde dikkat çeken Kinesio ağrı bantları, halk arasında da yaygın olarak kullanılır. Bantları kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken konuları bilmek ise toplum sağlığı açısından büyük önem taşır. Uzmanlara göre her ağrıyan bölgeye bu batların yapıştırılmaması gerekir. Ağrıyan bölgede açık yara ya da mikrop bulaşma ve enfeksiyon oluşturma riski varsa, kişi alerjik reaksiyonlar gösteriyorsa, derin ve trombozu şüphe taşıyan kişilerse bu bantalar kesinlikle uygulanmamalıdır. Ayrıca hamile kadınların da bu ürünleri kullanmaması önem teşkil eder. Yenidoğan bebek ve çocuklarda da kullanılması sakıncalı olabilir. Kinesio ağrı bandı yetişkin bireylerde kullanılması uygun görülen bant çeşitleridir. Ağrıyan yere özgü kremler de mevcuttur. Sprey, topuk gömleği, liniment, merhem, ruber, ayak pedi, ayak bileği setleri ve bandajlar da ağrıyan bölgeler için önerilir. Tercihe göre kupa çekme masajlı vakum aleti hacamat seti ve selülit cihazını da alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz.

Kinesio Ağrı Bandı Fiyatları

Kinesio ağrı bandı fiyatları ve modelleri değişiklik arz edebilir. Kinesio ağrı bandı ürünlerinin metre cinsinden hesabı ve nerede kullanılacağı gibi özelliklerde de değişiklik olabilir. Eğer spor ile çok iç içe biri iseniz Kinesio bant medikal ürünlerini stok yapabilirsiniz. Sadece ayda bir ya da yılda bir kullanırım yeter diyenlerden iseniz bir paket ağrı bandı sizin için yeterli olur. Ağrı gidermede etkili olan bu tıbbi ürünler, kas ve eklem ağrılarını gidermenize de yardımcı olur. Ertesi gün çıkmaya başlayan ağrıları minimum seviyede tutar. Bununla beraber bu ürünü yetişkin bireyler rahatlıkla kullanabilir. Dikkat edilmesi gereken hususların dışında ciddi yan etkileri yoktur. Kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören bu ürünler, özellikle bel ve diz ağrıları çeken kişiler tarafından yoğun talep görür. Siz de ÇiçekSepeti üzerinden alışveriş yaparak, ucuz Kinesio ağrı bantlarını da görebilirsiniz.