Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Ahşap Gelişim Oyuncakları

Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimi için destek olan ahşap gelişim oyuncaklarının farklı çeşitleri ile eğlencenin tadını hep birlikte çıkarın! Çocukların gelişiminde oyunun yeri çok büyüktür. Bu nedenle çocuğununz oyun oynarken öğrenmesi için bu ahşap gelişim oyuncakları tercih etmeniz; hem sağlık hem de zihinsel gelişim açısından oldukça faydalıdır. Çocukların okul öncesi ve sonrasında belirli becerileri kazanmasına destek olan tüm oyuncakları, ÇiçekSepeti ahşap gelişim oyuncakları sayfasında bulabilirsiniz.

Macera Dolu Bir Gün İçin Ahşap Oyuncaklar

Bebeğinizin keyifli bir gün geçirmesi için ahşap gelişim oyuncakları harika bir seçim. Ev işlerine ve mutfak yeteneklerine meraklı olan minikleri ahşap mutfak setleri ile mutlu edebilir; ayakta durarak oynayabileceği büyüklükte olan mutfak setleri sayesinde siz de bebeğinizle birlikte evcilik oyununun keyfini çıkarabilirsiniz. Tüm aile bireylerinin oynayabileceği denge oyunları, satranç takımları ve puzzle ile hafta sonlarında aile eğlence zamanları oluşturmak artık çok daha kolay.

Ahşap gelişim oyuncakları;

 • Hayal gücünü güçlendirerek bebeklerin yaratıcılığını geliştirir.
 • Paylaşma ve ilişki kurma yeteneklerine fayda sağlar.
 • El ve göz koordinasyonu gelişimi için önemlidir.
 • İnce motor becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olur.
 • Gerçeğe yakın tasarımları sayesinde çocukların kendi başına oyun kurmasını sağlar.
 • Sağlığa zararlı olduğu bilinen katkı maddelerini içermez.
 • Yerli üretim olan bu ürünler kolay monte edilir.

Çocuk odalarında, ana sınıflarında ve kreşlerde kullanılan ahşap gelişim oyuncakları ile çocukların en iyi şekilde vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Bebekler İçin Rüya Ahşap Evler

Bebeklerin çok severek oynadığı ahşap evler; yaratıcılıklarının gelişmesi için oldukça uygun yapıda tasarlanır. Ev ve evin içindeki oyuncaklar tamamen doğal ahşap malzemeden üretildiği için sağlık açısından da hiçbir sakıncası yoktur. Çocukların güvenle oynayabilmesini sağlayan bu oyuncak evler sayesinde siz de boş vakitlerinizde bebeğinizin oyunlarına eşlik edebilirsiniz. Ayrıca demonte olarak gönderilen ahşap evleri çocuğunuzla birlikte birleştirmeniz oldukça kolaydır. Algılama ve kavrama yeteneğini geliştiren ahşap gelişim oyuncakları sayesinde oyunları daha öğretici hale getirmek mümkün olur. Hafif yapıları ve keskin olmayan kenarları ile ahşap oyuncak evler, bebeğinizin hayal dünyasını renklendirir. Çocuklarının ilgi alanlarına yönelik ahşap gelişim oyuncakları ile oyunların sihirli dünyasını birlikte keşfedebilirsiniz.

Ahşap Oyuncaklar ile Gelişim

Çocukların sağlıklı gelişimine destek olan ahşap oyuncaklar uzmanlar tarafından sıklıkla önerilir.

Doğal ahşap oyuncaklar;

 • Bebeğiniz ağaç dokusunu hissetmesini sağlar. Doğanın mucizevi etkisini bebeğinize sunan bu oyuncaklar, sağlıklı bir oyun deneyimi sunar.
 • Farklı renklerde, şekillerde ve ağırlıklarda sunulan ahşap bloklar, yazı tahtaları, oyun standları ile bebeğinizin okul öncesi dönemde gelişmesine katkıda bulunur.
 • Okuma ve yazma becerisininin gelişmesini; harfleri tanıma, renkleri ve sayıları öğrenme gibi eğitici aktivitelerin daha eğlenceli hale gelmesini sağlar. Farklı yaş gruplarına uygun olan ahşap gelişim oyuncakları, çocukların yaşına özel beceriler kazandırır.
 • Dayanıklı olan ahşap oyuncaklar sürekli temizlemenizi gerektiren bakterileri yüzeyinde barındırmaz. Çok fazla kimyasal ile temas etmeyen bu oyuncaklar bebeğinizin sağlığına katkı sağlar.
 • Çocukların yaşına uygun oyunlar tasarlanan ahşap oyuncaklar, zeka gelişimini destekler. Araba yolu, tren rayları, bebek evleri ile çocuğunuzun kendine ait bir dünya yaratmasına fırsat verebilirsiniz. Boyanmak için ideal olan ahşap araba, ev, kitap gibi figürler ile çocuğunuzun sanatsal yönünü ortaya çıkarabilirsiniz.
 • Son olarak ahşap puzzle modelleri, çocuğunuzun küçük parçalar ile bütün oluşturmayı öğrenmesine yardımcı olur.

Çocuklarınızın bedensel ve zihinsel gelişimine katkıda bulunmak için ahşap gelişim oyuncaklarını tercih edebilir, ÇiçekSepeti’nin sunduğu ödeme kolaylığı ve uygun fiyat avantajlarından yararlanarak hayalinizdeki çocuk odasını oluşturabilirsiniz.