Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Ahşap Temizleyici

Temiz bir yaşam alanı, insan sağlığı için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle düzenli temizlik oldukça önemlidir. Temizlik sırasında en çok dikkat edilmesi gereken yerlerin başında yüzeyler gelmektedir. Özellikler çocukların ve evcil hayvanların olduğu ortamlarda yüzey temizliği, daha fazla önem taşımaktadır. Yüzey temizliği için kullanılan malzemeler ise zeminde bulunan malzemeye uygun olmalıdır. Doğru yüzey ve temizlik ürünü seçmediğiniz takdirde derinlemesine temizlik sağlayamacağınız gibi genel lekeleri çıkarmada da sorun yaşayabilirsiniz. Ahşap temizleyici; parke, laminant parke ve diğer ahşap yüzeylerde derinlemesine temizlik sağlamak için özel olarak formüle edilir. Parkelerin temizlenmesinin yanı sıra parlak ve ışıltılı görünmesi içinde tasarlanmıştır. Bu sayede yaşam alanlarınızda dilediğiniz temiz görüntüyü elde etmenizi sağlar. En iyi markaların ahşap yüzey temizleyici çeşitlerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

Parke Temizleyici Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı markalarca üretilen ve parke temizliği için oldukça etkili olan temizlik ürünleri arasından seçim yaparken bazı konulara dikkat etmeniz gerekir.

  • Öncelikle her yüzeyin özelliklerinin farklı olduğunu bilmeniz gerekir. Bu nedenle herhangi bir temizlik ürünü ile ahşap yüzeyleri temizlememelisiniz. Örneğin; parke ve fayans yüzeyler için aynı temizlik ürününü kullanamazsınız. Çünkü malzeme olarak farklı olan bu iki ürünün ihtiyaçları ve temizlik prensipleri birbirinden farklıdır.
  • Ahşap yüzeyler doğru ürünlerle ve doğru şekilde temizlenmediğinde deforme olur. Bu nedenle ahşap temizleyici ürünler tercih edilmelidir. Ürün üzerinde yer alan bilgileri kontrol ederek aldığınız ürünün ahşap zeminler için uygun olup olmadığını kontrol edebilir veya direkt olarak ahşap temizliği için özel olarak üretilen ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Parkeleri şık gösteren yegane unsur, parlaklığıdır. Bu nedenle seçtiğiniz ürünün aynı zamanda parke parlatma özelliği olmasına dikkat etmelisiniz. Ahşap parlatıcı özellikli parke temizleyici ürünler alabilir veya ayrı olarak sunulan ahşap parlatıcıları temizlik sonrasında parkelerinize uygulayabilirsiniz.
  • Temizlik hissinin olmazsa olmazı temizlik kokusudur. Bu nedenle seçtiğiniz parke silme deterjanının hem güzel koku yayması hem de bu kokuyu uzun süre kalıcı olarak sunması gerekir. Lavanta, limon, gül, orkide, portakal gibi birçok farklı kokuda sunulan ahşap temizleyiciler arasından sevdiğiniz kokuya uygun seçim yapabilirsiniz. Böylece temizlik hissini daha uzun süre yaşayabilirsiniz.
  • Son olarak ahşap temizleyicinin içeriğinde zararlı maddeler olmaması gerekir. Özellikle çocuk olan ve evcil hayvanın olduğu alanlarda belirli testlerden geçmiş, pH değeri uygun olan temizleyiciler kullanılmalıdır. Sağlık açısından zararlı kimyasallar içeren yüzey temizleyicilerden uzak durmanız, herkesin sağlığı açısından en iyisidir. Mümkünde doğal malzemelerden üretilen organik temizleyicileri tercih etmelisiniz.

Ahşap Temizleyici Fiyatları

Ahşap temizleyici ürünler birçok farklı marka tarafından satışa sunulmaktadır. Ahşap temizleyici fiyatları; ürünün markası, boyutu, yoğunluğu, doğal malzemelerden üretilmesi gibi etkenlere göre değişkenlik göstermektedir. Daha düşük miktarlarda ve küçük kutularda satılan ürünler, büyük hacimli ürünlere göre daha yüksek miktarlara satılmaktadır. Bu nedenle raf ömrü ve kullanım ömrü oldukça uzun olan ahşap temizleyici ürünleri büyük miktarlarda almanız bütçeniz açısından daha avantajlı olmanızı sağlar. Ürünün temizleme kalitesi, verdiğiniz fiyata değmelidir. Bu nedenle litre açısından çok ama içerik olarak zayıf olan ürünler başta kar etmenizi sağlıyor gibi görünse de yüksek yoğunluklu ürünlere göre daha fazla miktarda harcama yapmanıza neden olmaktadır. Bu nedenle bilinen ve kullanıcılar tarafından yorumlanarak beğeni kazanan markaları tercih etmeniz daha avantajlı olmanızı sağlar.

Pronto, Domol, Highgenic ve Vissmate gibi en iyi markaların ahşap temizleyici ürünlerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nden sipariş edebilirsiniz.