Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Ajanda, Planlayıcı ve Defterler

Ajanda çeşitleri; günleri, haftaları veya ayları planlamak için çoğu insan tarafından severek kullanılıyor. Özellikle çalışan insanlar için zamanlarını planlamak, işlerinin düzenli ve olması gerektiği zamanda gerçekleşmesi adına büyük önem arz ediyor. Ajandaların farklı niteliklere sahip birçok çeşidi bulunuyor. Ajandalar kapak tasarımından kullanılan materyale kadar pek çok anlamda göze çarpan tasarımlarıyla herkese hitap ediyor. Zevke, ihtiyaca ve işin niteliğine göre seçilecek olan doğru bir ajanda, kişiyi iş yaşamında bir adım öne taşıyacak olan itici bir güç görevi de görüyor. Kişiye ve mesleğe özel tasarlanan yaratıcı ajandalarla farkını ortaya koymak isteyenler, ÇiçekSepeti’nde yer alan birbirinden farklı ajanda ve defter çeşitlerinden ihtiyacına en uygun olanı seçip zamanını planlıyor ve işlerinden daha fazla verim alıyor.

Ajandaların Kullanım Amaçları

 • Ajandalar temel olarak gün gün ayrılan bölmelere o gün içinde gerçekleşecek toplantılar, görüşmeler, yapılması beklenen görevler gibi unutulmaması gereken işlerin not alınması amacına hizmet ediyor.
 • Bu planlamalar günlük, haftalık ve aylık periyotlarda düzenli olarak yapıldığında iş akışı düzenli bir şekilde ilerliyor ve ajanda sahibinin işlerini büyük ölçüde kolaylaştırıyor.
 • Bir günü saat saat planlamaya fırsat verecek şekilde tasarlanan ajandalar sayesinde günün hangi saatinde ne yapılacağı kullanıcı tarafından açık şekilde görülebiliyor.
 • Ajandalar sahip oldukları tüm bu organizasyonel fonksiyonun yanı sıra iş hayatında kişiye motivasyon sağlaması bakımından da tercih sebebi oluyor.
 • Ajandaya not alınan işler teker teker yapıldığında kişide görevini yerine getirmiş olmanın verdiği bir mutluluk yaratan his oluşuyor.
 • Ajandaların içinde yer alan takvim sayfaları, kişiye tüm bir yılı görmesi bakımından yarar sağlıyor.
 • Yoğun bir günün ardından ertesi günün planlanması yapmak ise büyük bir motivasyon kaynağı oluyor.
 • İş yaşamının dışında ev ve özel yaşamınızda da ajanda kullanarak belirli bir düzen uygulayabilirsiniz.
 • Doktor randevularınız, çocukların kontrolleri, sınav saatleriniz, ödenecek faturalar, doğum günleri, evlilik yıldönümleri, tatil programları gibi birçok önemli tarihi ajandanıza kaydedebilir, zamanı geldiğinde bu işlerinizi halledebilirsiniz.

Birbirinden Farklı Ajanda Defter Çeşitleri

Ajanda çeşitleri, geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

 • Deri veya karton kapaklı, lastikli, spiralli, sloganlı, resim baskılı ya da karikatürlü çeşitlerin yanı sıra, kişiye özel tasarlanabilen ajanda defter çeşitleri de bulunuyor.
 • Kapağında kişinin adı ve soyadının yazıldığı kişiselleştirilmiş ajandalarsa fark yaratıyor.
 • Sevdiklerini doğum günlerinde, yılbaşlarında ve diğer özel günlerde sevindirmek isteyenler ajanda defter seçeneğini değerlendiriyor.
 • Öğretmenler Günüiçin öğretmeninize alabileceğiniz en kullanışlı ürünlerden biri olan ajandalar, yeni işe başlayan arkadaşlarınız için de oldukça ilgi çekici bir armağan niteliği taşıyor.
 • Deri kapaklı ajandalar göz alıcı tasarımlarıyla farklı bir şıklık yaratıyor. Bu tip ajandalar beraberinde kullanılan iyi bir dolma kalemle kusursuz bir bütünlük yaratıyor.
 • Seçtiğiniz ajandaya uygun olarak sunulan farklı kalem modellerini edinip kendiniz için güzel bir takım elde edebilirsiniz.
 • Tıpkı ajandalar gibi kişiye özel olarak hazırlanan kalemleri de tercih edebilirsiniz.
 • Ajandalarla kullanılabilecek en eğlenceli malzemelerden biri olan fosforlu kalemler, yapılan işin üzerini çizmek için ideal kalemlerden biri olarak eğlenceli bir deneyim sunuyor.
 • Haftalık planlayıcı defterlerle her anınızı kontrol edebilir, tek bir sayfa üzerinde tüm haftanızın planına hakim olabilirsiniz.

Gününü planlama ihtiyacına sahip olan ve iş yaşamında aktif rol alanlar ajandanın yanı sıra masa üzeri veya sayfalı takvimleri de kullanışlı buluyor. Etkili kullanıldığında aylık ve haftalık programlar yaparken büyük bir yardımcı haline gelen takvimler, bütün bir ayı hatta seneyi aynı sayfada gösteriyor. Bu sayede en kısasından en uzun vadelisine kadar planlanacak her bir gün tarihiyle birlikte göz önünde oluyor. Öğrenciler için okul hayatlarını düzene koyacak ürünler ise genellikle defterler, etiketler, ders programı çizelgesi gibi malzemeler oluyor. Her bir ders için ayrı ayrı düzenlenmesi gereken okul defteri, resim defteri gibi defter çeşitleri onlar için son derece önemliyken etiketler de pratik bir düzen oluşturmalarını sağlıyor. Gün içerisinde ve tüm hafta boyunca hangi derslerin ne zaman olduğunu not edecekleri ders programı çizelgeleri de aynı oranda organize olmalarına yardımcı oluyor ve bu sayede okul süreçlerini daha verimli bir şekilde geçiriyorlar. Ders notlarını ve ödevlerini not eecekleri not defterleri de öğrenciler için vazgeçilmez ürünler olarak göze çarpıyor. Gerçekleştirdikleri her bir görevin üstünü çizip bir sonraki göreve geçmek başarı duygularını perçinliyor ve onları motive ediyor. Bu işlem için fosforlu kalemler kullanmak ise onlara ayrı bir zevk veriyor.

Siz de birbirinden farklı ajanda, planlayıcı defter, kalem, takvim gibi hayatınızı planlamanızı sağlayacak ürünlere göz atmak isterseniz ÇiçekSepeti üzerinden yaşamınızı kolaylaştıracak bu ürünleri inceleyebilirsiniz!