Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Akustik Gitarlar

Yoğun ve koşuşturmalı geçen bir günün ardından keyifli vakit geçirmek istiyor ya da ruh halinizi enerji ile dolduracak yeni bir enstrüman çalmak istiyorsanız akustik gitar modellerini inceleyebilirsiniz. Alanında uzman markalar tarafından üretilen bu gitar modelleri, farklı teknik özellikleri, formaları ve malzemeleri ile geniş bir yelpaze sunar. Aradığınız akustik gitar modellerini ÇiçekSepeti sayesinde tek tıkla hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

Her Kullanıcıya Hitap Eden Akustik Gitar Çeşitleri

Akustik gitar çeşitleri, farklı müzik türlerine ve tarzlarına uyumlu olması nedeniyle oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olur. Bu ürünlerin marka, model ve tasarım konusunda birbirinden gösterdiği farklılıklar kullanıcılara çeşitli bir yelpaze sunar. Akustik gitarlar ile jazzdan rocka, slowdan blouse kadar birçok müzik türünü rahatlıkla çalabilirsiniz. Aynı zamanda bu enstrümanlar Klasik müzik ve Latin müzik gibi alanlarda da kullanılır. Akustik gitar modelleri görünüş bakımından klasik model gitarlar ile benzerlik gösterse de teli, tel yapısı, tel türevi ve çıkardığı ses türü bakımından oldukça farklı bir yapıdadır. Bu ürünler çelik tel kullanılarak üretilir. Çelikten oluşan tel, ürünün çok daha baskın ve yüksek bir ses çıkarmasını sağlar.

Çeşitli ihtiyaçlar doğrultusunda farklı seçenekler sunan akustik gitarlar, her müzik severin beklentisini karşılar. Enstrümanı elektro halde kullanmak istiyorsanız, elektro akustik gitarlara göz atabilirsiniz. Bu tarz ürünlerin gövde sistemleri, ses panosundan geçen titreşimleri elektronik sinyallere dönüştürür. Akustik tarzdaki gitarlar arasında sol elini kullananlara özel üretilen enstrüman çeşitleri de üretilir. Bunun yanı sıra zengin akustik gitar koleksiyonun içerisinde akustik basgitar modelleri de bulabilirsiniz.

Müzik Tutkunlarının Vazgeçilmezi Akustik Gitar Modelleri

Akustik gitarlar tıpkı teknik özelliklerinde olduğu gibi tasarımlarıyla da geniş bir çeşitlilik sunar. Bu farklılık enstrümanın üretiminde kullanılan ağaç türünden desenine ve rengine kadar birçok estetik özelliği kapsar. Eğer akustik gitarınız ile tarz bir görünüm yakalamak istiyorsanız, mat yapıları ve siyah rengiyle dikkatleri üzerine çeken ürün çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Yüzlerce gitar modelinin son derece şık yapıları ve modern görüntüleri, ister profesyonel isterse de amatör olsun herkese keyifli bir müzik çalma deneyimi yaşatır.

Akustik gitarların çıkardığı ses tonunu etkileyen en önemli faktör, ürünün imalatında kullanılan ağaç türü olur. Bir akustik gitarın üstünden arkasına, yanlarından saplarına ve klavyesine kadar her yerinde farklı türlerdeki ağaç türleri kullanılır. Bunun yanı sıra ürünlerin klasik, jumbo ve dreadnought olmak üzere farklı formlarda gövde tasarımları bulunur. Klasik olan modeller diğer gitarların yanında küçük olan gövde yapısıyla dikkat çeker. Dengeli frekanslara sahip olan bu tür ürünleri, ince telleri ve küçük formları sayesinde kolay bir şekilde çalabilirsiniz. En büyük gövde yapısına sahip olan jumbo, bas ve low mid bakımından oldukça zengin olur. Dreadnought ise alt frekansları ve gür sesleri çok daha yüksek çıkartır.

En İyi Akustik Gitar Modelleri ÇiçekSepeti’nde!

Çok çeşitli akustik gitar modelleri başlangıç seviyesinden profesyonel sanatçılara kadar her seviyedeki kullanıcılara uygun ürünü bünyesinde barındırır. Yaşa ve fiziksel özelliklere göre üretilen gitar ölçekleri sayesinde size en yüksek uyumluluğu gösteren enstrümanı kolayca bulabilirsiniz. On iki telli akustik gitar, klasik akustik gitar ve elektro akustik gitar olmak üzere birbirinden ayrılan ürünler fiyat konusunda da her bütçeye hitap eder. Akustik gitar fiyatları, ağaç türüne, rengine, desenine, boyutuna, modeline ve markasına göre değişiklik gösterir. Kaliteli malzeme yapısına sahip olan akustik gitarlar, sizlere uzun süreli bir kullanım sağlar. Siz de birçok farklı ürün seçeneği sunan ÇiçekSepeti sayesinde indirimli akustik gitar modellerine hızlı ve güvenli şekilde ulaşabilir, eşsiz bir müzik zevki yaşayabilirsiniz.