Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Balık Akvaryumları

Süs balıklarını beslemek için tercih edilen akvaryum çeşitleri, yaşam alanlarınızın atmosferini değiştirmek için harika bir seçimdir. Şık ve modern görünüme sahip akvaryumlar ile ev, ofis ve işyerlerinizi dekore edebilir, sakinlik ve huzur veren akvaryum görüntüsü ile günün stresini üzerinizden atabilirsiniz. Ayrıca akvaryum balıkları, çocukların hayvanların bakımı, beslenmesi gibi sorumlulukların yanında hayvan sevgisini kazanmasına yardımcı olur. Daha önce hayvan beslememiş çocuklar için fanuslar başlangıç için uygun olacaktır. Bir ve iki balığın yaşaması için uygun olan fanuslar başta olmak üzere tüm ölçülerdeki akvaryum çeşitleri uygun akvaryum fiyat avantajları ile ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor.

Zarif Akvaryum Çeşitleri ile Büyüleyici Görünüm

Yaşadığınız ortamın dekorasyonuna anında uyum sağlayan akvaryum çeşitleri, bakımı kolaylaştıran sistemleri ile oldukça pratiktir. Kolay kurulan akvaryum sistemleri sayesinde kısa sürede büyüleyici ve rahatlatıcı bir akvaryum sahibi olabilirsiniz. Berrak suyun ve sakince yüzen balıkların hoş görüntüsü yaşam alanlarınıza oldukça farklı ve özgün bir hava katacaktır.

 • Cam ve basınca dayalı plastik malzemeden üretilen akvaryumlar oldukça uzun ömürlü ve dayanıklıdır.
 • Dikdörtgen, yuvarlak, fanus, kare gibi farklı şekillerde hazırlandığı için her zevke uygundur.
 • Farklı büyüklüklerde üretilen modeller, içinde yaşayacak canlı sayısına göre değişiklik gösterebilir.
 • Dekoratif ürünler ile deniz altı görüntüsü elde edilebilir.
 • Canlı ve yapay akvaryum bitkileri ile daha canlı bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Akvaryum seçiminde en önemli olan nokta, içinde yaşayacak canlı sayısıdır. Bakmak istediğiniz balık sayısına göre yeterli genişlikte bir akvaryum seçmemiz gerekir. Uygun boyut ve ölçüleri belirledikten sonra akvaryum sayfası üzerinden siparişinizi hemen oluşturabilirsiniz.

Akvaryum Bakımında Dikkat Edilecek Noktalar

Akvaryumun yapısı ve içine dolduracağınız suyun çeşidi, bakmak istediğiniz canlı türüne göre değişiklik gösterir. Tatlı veya tuzlu suda yaşayan hayvanlar için farklı akvaryum çeşitleri mevcuttur. Akvaryum seçiminizi yaptıktan sonra akvaryumun içinde uygun dekoratif ürünler ile canlıların doğal ortamına benzer bir ortam yaratabilirsiniz. Kırık deniz kabukları, renkli çakıl taşları, kütük, gemi, varil gibi dekoratif objeler balıkların doğal ortamında hissetmesine yardımcı olacaktır. Balıkların saklanmasına uygun olan akvaryum süsleri ve geniş dekoratif biblolar ile akvaryumunuzu renklendirebilirsiniz.

 • Akvaryum tercih ederken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:
 • Gece ve gündüz aydınlatma sistemi sunan kapaklar,
 • Balıklara zarar vermemesi için gündoğumu etkili Led lamba,
 • Dayanıklı ve kaliteli malzeme kullanımı,
 • Yerden tasarruf sağlanması için kompakt tasarım,
 • Canlıların rahat yaşayabilmesi için geniş iç hacim.

Akvaryum tercih ederken yaşam alanlarınızda eşyalara uygun olmasına özen göstermelisiniz. Dolap, masa ve TV ünitesi gibi eşyaların üzerine koymayı düşündüğünüz akvaryumun uygun şekilde üretilmiş olması sizin için büyük avantaj sağlayacaktır.

Balıkların Yapısına Göre Dizayn Edilen Tasarımlar

Bazı balık türleri birlikte yaşayamaz. Bu balıkların birbirine zarar vermemesi için ayrı bölmeler içeren akvaryum çeşitleri bulunur. Aynı akvaryum içinde farklı türde canlılar beslemek isteyenler için bu akvaryum çeşitleri oldukça idealdir. Yavru balıkların yetişmesi için ise ayrı bölmeleri olan akvaryum çeşitlerini tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca yavru balıkların akvaryum içinde saklanabilmesi için küçük çıkıntıları olan dekoratif çiçekleri kullanabilir, yeşil yosunlar ve deniz altında yaşayan bitkiler ile akvaryumunuzun görüntüsünü güzelleştirebilirsiniz.

Balıkların sağlıklı olması için akvaryumun düzenli temizlenmesi önemlidir. Akvaryum temizliğinden sonra suyun yapısını düzenleyen, balıkları hastalıklara karşı dirençli hale getiren akvaryum ilaçlarını kullanarak daha sağlıklı bir ortam oluşturabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda dekoratif bir görüntü yakalamak, çocuklara hayvan sevgisini aşılamak, stresi üzerinizden atmak ve hobi olarak ilgilenmek için akvaryumlar doğru seçimdir. Sizin için uygun akvaryumu ÇiçekSepeti akvaryum sayfasından bulabilir, akvaryum fiyatları inceleyerek hızlı gönderim avantajlarıyla sipariş edebilirsiniz.