İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Akvaryum Bakım Ekipmanları

Yaşam alanlarına farklılık katan ve oldukça güzel bir hobi olan akvaryum canlılarına bakmak, özel bakım gerektirir. Akvaryum içerisindeki canlıların yaşamını sağlıklı biçimde sürdürebilmesi, daha mutlu ve uzun ömürlü olmasını sağlayan akvaryum bakım malzemeleri ile akvaryumlarınızı dekore etmeniz de mümkündür. Bakım ürünleri arasında su içerisindeki oksijen seviyesini dengelerken akvaryumu temiz tutmaya yardımcı olan filtreler ve temizlik setleri en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Ayrıca farklı balık türlerine ya da akvaryum boyut ve ölçülerine uygun birçok akvaryum aksesuarı ile hayalinizdeki akvaryumu oluşturabilirsiniz.

Akvaryum bitkileri için üretilen bitki telleri, hava taşları, termometreler ve özel led ışıklandırmalar başta olmak üzere tüm akvaryum bakım malzemelerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Akvaryum Temizliği İçin İşlevsel Akvaryum Bakım Malzemeleri

Akvaryum içerisindeki canlılar, zaman içerisinde akvaryum suyunu kirletebilir. Bu nedenle özel olarak tasarlanan filtreler kullanmanız gerekir.

  • Akvaryum temizliğini sürekli ve otomatik olarak gerçekleştiren akvaryum filtreleri, akvaryum temizliğine yardımcı olma özelliklerine sahiptir.
  • Filtre seçiminde akvaryum ölçülerine ya da akvaryum içerisindeki canlılara uygunluğuna dikkat etmeniz gerekir.
  • İç filtre ve dış filtre çeşitleri, akvaryum temizliği için en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bununla birlikte bazı bitki ve balıklar, farklı seviyelerde su hareketlenmesine ihtiyaç duyabilir. Bu tarz özelliklere sahip olan filtreleri tercih ederek beslediğiniz canlılar için ideal ortamı oluşturabilirsiniz.

Zaman içerisinde yosunlar birikerek akvaryum camlarının kirli bir görünmesine sebep olabilir. Mıknatıslı cam silecekleri, akvaryum camı temizliğini rahat ve hızlı biçimde gerçekleştirmenize imkân tanır. Ayrıca akvaryum diplerinde biriken artıkları ve kirleri temizlemek için dip sifonlarını kullanarabilirsiniz.

Dekoratif ve Şık Akvaryum Bakım Malzemeleri

Akvaryum bakım malzemeleri, sağladıkları işlevsel kullanım özelliklerinin yanı sıra akvaryumların dekoratif görünümlerine de katkıda bulunur. Örneğin, akvaryumlar içerisindeki su baloncuklarını istediğiniz yere yerleştirmenize imkân tanıyan hava taşları ile oldukça hoş bir görüntü oluşturmanız mümkün. Farklı olarak akvaryum hava motorları canlılar için uygun su dalgalanmasını yaratırken, akvaryumların doğal bir görünüme kavuşmasını da sağlar. Özel renklerde sunulan hava taşlarını, akvaryumunuzun renk ve tasarım özelliklerine göre seçerek kişiselleştirebilirsiniz.

Akvaryum dekorasyonunda oldukça sık kullanılan bitki telleri, akvaryum bitkilerini istediğiniz bölgelere yerleştirmenizi sağlar. Ayrıca canlı bitkilerin sağlıklı biçimde büyümelerine ve ömürlerinin uzamasına da yardımcı olur. Bitki telleriyle bitkilerinizi zemin veya taşlara kolaylıkla sabitleyerek, akvaryumunuza şık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Akvaryum Bakımını Kolaylaştıran Yardımcı Ürünler

Akvaryum bakımı sırasında birçok farklı ekipmana ihtiyaç duyulabilir. Her ekipmanın farklı bir özelliği olduğundan doğru ekipman kullanımı oldukça önemlidir.

  • Akvaryum kepçesi çeşitleri, su değişimleri sırasında canlı bitki ya da balıkları kolaylıkla yakalamayı sağlar. Farklı su derinliklerine göre birçok farklı ölçüde üretilen akvaryum kepçeleri arasında ihtiyacınıza yönelik ebatlara ulaşabilirsiniz.
  • Kum temizleyiciler, akvaryum kumunu hızlı ve pratik biçimde temizlemeyi sağlayarak büyük kolaylık sunar. Akvaryum kumunu temizlemek için vakumlu temizleyici seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz.
  • Akvaryum suyunun sıcaklık seviyesini kontrol altında tutmak için civalı cam termometre ürünleri en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Ayrıca deniz akvaryumu bakımı sırasında suyun tuz seviyesini ölçmek için tuz ölçerli termometreleri düşünebilirsiniz.
  • Su içi led lambalar ise su içerisindeki partikülleri daha detaylı görmeyi sağlarken, akvaryumun şık bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Yerleştireceğiniz su içi lambalar ile hayalinizdeki akvaryum konseptini oluşturabilirsiniz.
  • Beslediğiniz balıklar için tercih edeceğiniz balık vitamini çeşitleri ile balıklarınızın daha uzun ömürlü ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Uygun fiyatlı akvaryum bakım malzemeleri ile yaşam alanlarında şık ve estetik görünüme sahip akvaryum konseptleri oluşturmak oldukça kolay. Bunun için tek yapmanız gereken ÇiçekSepeti akvaryum bakım malzemeleri sayfasındaki ürünleri incelemek ve ihtiyacınız olan ürünleri sipariş etmek. Sonrasında akvaryumunuzun karşısına geçip oldukça huzurlu saatlerin tadını çıkarabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.