Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Akvaryum Aksesuarları ve Dekorları

Akvaryum dekorasyon ürünleri ve aksesuarları sayesinde dekorasyonunuza farklılık katmanız oldukça kolay. Dekoratif bu ürünler sayesinde yaşam alanlarınızı güzelleştirmenin yanı sıra balıklarınıza canlı bir yaşam alanı sunabilirsiniz. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan süsler arasında belirli bir temaya göre hazırlanmış olan modellerin yanında kendi hayal gücünüzü ortaya çıkarabileceğiniz ürün çeşitleri bulunur. Akvaryum güzelleştiren ve içerisinde yaşayan canlılara güzel bir yaşam alanı oluşturabileceğiniz uygun fiyatlı akvaryum aksesuarlarına ÇiçekSepeti akvaryum dekor ürünleri sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Akvaryumlara Şıklık Katan Dekoratif Akvaryum Süsleri

Akvaryumun çeşidine ve boyutuna bağlı olarak tasarlanan akvaryum süsleri, genellikle cam ya da şeffaf plastik gibi materyallerden oluşuyor. Cam ve plastik modellerin yanı sıra seramik ve gerçek bitkilerden oluşan sayısız akvaryum dekorları bulunuyor. Gerçeği ile aynı görünüme sahip olan mağara, kale, sütun, köprü ve saray gibi süslerle kendi tarzınıza uygun bir su altı dünyası oluşturmanız mümkündür. Akvaryum ürünleri arasında çocukların ilgisini çeken ürün alternatifleri de var. Korsanlardan denizkızlarına, arabalardan denizaltılara kadar çeşitli dekor ürünleri çocukların hayal güçlerini geliştirmelerine fırsat verir.

Balıklara Özel Alanlar Oluşturabileceğiz Aksesuarlar

Bazı balık türleri, çiftleşme anında gizlenebilecekleri ya da çiftleşme sonrası yumurtalarını bırakabilecekleri kapalı bir alana ihtiyaç duyar. Küp, vazo, amfora, çömlek ve eskimo evi gibi dekoratif ürünler, balıklara yumurtalarını bırakmaları için geniş bir alan oluşturmanın yanında akvaryumlarda görsel bir etki de yaratır. Akvaryum dekorasyon ürünleri içerisinde balıkların kendilerini doğal ortamda hissetmelerini sağlayan farklı boyutlarda ve manzaralarda çeşitli poster alternatifleri de bulunur. Akvaryumun arka bölümünde kalan cam bölüme, su altı posterlerinden birini yapıştırarak, balıklarınızın kendisini evinde hissedebilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede balıklarınızın daha kolay çiftleşmesine de vesile olabilirsiniz.

Balıklarınıza Yuva Olacak Dekorasyon Modelleri

Akvaryumun içerisinde beslemek için aldığınız bazı canlılar, bir yerlere sığınmaya ya da bir yerlere tutunmaya ihtiyaç duyar.

  • Bitkilerden ve yapay mercanlardan oluşan süsler, canlılara sığınma konusunda yardımcı olurken birden fazla canlı türünün bir arada yaşadığı karma akvaryumlarda ise saklanmayı kolaylaştırır.
  • Özellikle karma akvaryumlarınız için kullanabileceğiniz bu süslerle yavru olan canlılarınızı yem olmaktan koruyabilirsiniz.
  • Orijinal akvaryum aksesuarları üzerindeki oyluk, boşluk ve çukur detayları ile canlıların doğal yaşamlara uygun bir ortam hazırlamanızı sağlar. Yavru canlılara saklanma ve sığınma alanı oluşturan ürünler, ideal ölçülerdeki boşluklarıyla büyük canlıların sıkışma ihtimalini ortadan kaldırır. Böylece akvaryumunuzdaki canlıları güvenle koruyabilir ve şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Balıklara Zarar Vermeyen Dekorasyon Çeşitleri

Akvaryum dekorasyon ürünleri, tatlı su ve deniz akvaryumları ile uyum sağlayacak şekilde üretilir. Bu ürünler arasından seçim yaparken suda çözünebilen zararlı plastik maddeler ve polyester içermemesine dikkat etmelisiniz.

  • Deniz akvaryumlarında ise tuz faktörünü göz önünde bulundurarak tuzun etkisiyle çözülme ihtimali olan ürünlerden uzak durulması gerekir. Suda ve tuzda çözünmeyen dekorasyon modelleri, uzun süreli kullanım ömürleri ve güvenli yapılarıyla akvaryumun vazgeçilmez parçaları arasına girmeyi başarır.
  • Balıkların akvaryum içerisinde rahat etmesini sağlayan hava taşı gibi ürünler de bulunur. Yüzeye doğru paralel ve uzun bir taş olan hava taşı, su içerisindeki oksijen üretimini kolayca sağlayabilmenize fırsat verir. Sade modellere alternatif olarak üretilen heykel görünümündeki taş çeşitleri sayesinde hem işlevsel hem de estetik bir dekorasyon ürününe sahip olabilirsiniz.
  • Akvaryuma renk katan kumlar ise içindeki yararlı bakteriler aracılığıyla suyun biyolojik dengesini kurmasına yardım ederek balıklarınızın zarar görmesini engeller. Yem ve dışkı kalıntılarının suya karışmasını da önleyen bu ürünlerle balıklarınıza zarar vermeden yaşam alanlarını güzelleştirebilirsiniz.

Canlılara zarar vermeyen ve onlara yuva olan en iyi akvaryum dekorları ÇiçekSepeti’nin ayrıcalıklarından faydalanarak hemen şimdi satın alabilirsiniz.