Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Akvaryum Filtresi

Akvaryum bakımı ve akvaryum canlılarının sağlığı açısından temiz hava sağlanması olmazsa olmazdır. Akvaryum içerisinde yaşayan balıklara veya diğer canlılara uygun ekosistemin oluşturabilmek için filtreler kullanılır. İster içe isterseniz de dışa takabileceğiniz farklı modellerdeki akvaryum filtreleri, suyun temiz kalmasına ve kirlerden arındırılmasına yardım eder. Hem geniş çaplı profesyonel balık üretimi yapanlara hem de hobi amaçlı evinin bir köşesinde akvaryum bulunduranlara özel olarak üretilen farklı kapasitedeki akvaryum filtrelerine ÇiçekSepeti sayfaları üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kusursuz Su Döngüsü ile Tertemiz Bir Akvaryum Sunan Dış Filtreler

Daha az enerji tüketimi ile güvenli ve uzun ömürlü bir kullanım sunan dış filtre modelleri en çok tercih edilen filtre çeşitleri arasındadır.

  • Dış filtreler, 4 parça sünger malzemesiyle mekanik temizlik ve oksijen sağlar. Karbon, elyaf, kimyasal ya da biyolojik filtre katmanları oluşturabileceğiniz bu filtreler ile kötü bakterileri sudan uzak tutarken, yararlı bakterilerin çoğalmasına yardım eder.
  • Oksijeni artan ve kirliliği azalan su sayesinde canlılar daha sağlıklı kalır. Canlıların yanında akvaryumunuzun içine koyduğunuz canlı bitkilerin de ömrünü uzatır.
  • İç filtrelere alternatif olarak üretilen dış filtreler, suyun üstten girip alttan çıktığı bir çalışma sistemine sahiptir. Böylece su döngüsü tüm filtre katmanlarına uğrayarak kusursuz bir performans sergiler.
  • Cihazın giriş ve çıkışında yer alan vanalarla su debisini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
  • Saat başına filtreledikleri su miktarı ve tükettikleri enerjiye göre farklılık gösteren dış filtre modelleri, az gürültü kirliliği ve kolay temizleyebilir olma özellikleriyle tercih edilir.

Su Canlılarının Ömrünü Uzatan Kolay Montajlı İç Filtreler

Filtre çeşitlerinden biri olan iç filtreler akvaryumun içine yerleştirilerek kullanılır. Suyun içerisindeki oksijen miktarını arttırarak balıklara daha sağlıklı bir yaşam alanı oluşturan iç filtreler, hem tatlı hem de deniz sulu akvaryumlar için idealdir.

  • İç filtre seçerken akvaryumunuzun ihtiyacına ve büyüklüğüne göre farklı enerji kapasitelerileri olan modeller arasından uygun olanı seçmeniz gerekir.
  • Bu filtre modellerinin ana çalışma mekanizmalarından olan karbon ve süngerler, suda oluşmaya meyilli olan kötü bakterilerin suya karışmasını önler. Bunun yanında malzemelerin içerisindeki yararlı maddeler suyun kalitesini arttırarak canlıların ömrünü uzatır.
  • İç filtrelerin arka bölümünde yer alan 4 adet vantuz, tamamen su içinde kalacak olan ürünün cama kolay bir şekilde yerleştirilmesini sağlar.
  • Filtrede bulunan hortum, fıskiye ve bağlantı aparatları sayesinde ise hava kontrolünü sağlayabilir ve su sirkülasyonunun yoğun olacağı noktayı belirleyebilirsiniz.
  • İç filtrelerde yağmurlama aparatı ve direkt püskürtme aparatları da bulunur. Ayrıca akvaryumun suyu ile eş zamanlı olarak değiştirilmesi tavsiye edilen filtrelerin sünger ve karbon bölümleri tazyikli suyun altında kolayca temizlenebilir.

Akvaryumun Dış Görüntüsünü Değiştiren Üst ve Pipo Filtre Çeşitleri

Akvaryumunuzu mekanik ve biyolojik olarak temizleyebileceğiniz üst filtreler, hem tatlı hem tuzlu su akvaryumları için uygundur. Filtresiz olan ancak arzu ederseniz karbon, sünger, seramik ya da zeolit gibi malzemeleri takıp kullanabileceğiniz bu filtreler, suyun içinde sessiz bir şekilde çalışır. Üst filtrelerin yanında pipo filtre çeşitleri de akvaryumunuzun boyutuna göre tercih edebileceğiniz seçeneklerden biridir. Hava motoruna bağlanarak kullanılan pipo filtreleri, yavru balık, karides, balık üretim tankları ve karantina akvaryumlarında tercih edilebilir. Yapışkan vantuzlarıyla suyun içine pratik şekilde yerleştirilen filtre, suyun havalandırılmasını da sağlar. Pipo filtreler ile yavru canlılarınıza sakin bir filtreleme işlemi gerçekleştirirken, şelale tipindeki filtrelerle dalgalı bir deniz görüntüsü oluşturabilirsiniz.

Sayısız ürün çeşitliliği bulunan ÇiçekSepeti akvaryum filtre sayfasında yer alan ürünleri uygun fiyatlarla sipariş edebilir, hızlı gönderim ve farklı ödeme seçeneklerinden yararlanarak akvaryum canlılarınızın sağlıklı bir şekilde yaşamasına yardımcı olabilirsiniz.