Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Alıştırma Bardağı

Bebeklerin biberondan bardağa geçiş sürecini kolaylaştıran alıştırma bardakları, farklı modeller ve özellikler sunar. Estetik ve ergonomik tasarımlı bardaklar bebeğinizin kendi başına sıvı tüketme alışkanlığı kazanmasına yardımcı olur. Tanınmış markalarının bebek sağlığına uygun plastik, silikon ve cam malzemeyle ürettiği alıştırma bardağı çeşitleri, bebeklere özel desenler ve figürler sunarak onların ilgisini çekmeyi başarır. İhtiyacınız olan ucuz alıştırma bardağı çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Bebeklerin gelişiminin daha sağlıklı olması için kullanılan ürünler oldukça önemlidir. Bebek gelişiminde aylık olarak becerilerin desteklenmesi ve geliştirilmesi gerekir. Böyle dönemlerde bebeklerin biberon kullanımından bardak kullanmaya geçiş yapmaları için alıştırma bardaklarını kullanabilirsiniz. Bebeklerin su içme deneyimini kolaylaştıran ve temel becerilerini geliştiren alıştırma bardağı ürünleri ile konforlu bir geçiş dönemi yaşayabilirsiniz. Wee, Bebedor, Chicco, Avent gibi kaliteli markaların en iyi alıştırma bardağı modellerine erişilebilir fiyat seçenekleri ile ÇiçekSepeti’nden ulaşabilirsiniz!

Sağlıklı Gelişim için Alıştırma Bardağı

Alıştırma bardağı çeşitleri bebeğinizin kendi başına beslenebilme yeteneğini pekiştirir. Bu bardak modelleri, bebeklerinizin suyu dökmeden yudum yudum içmesine yardımcı olur. Bebeğinizin büyümeye doğru adım attığı bu önemli süreçte onun gelişimine yardımcı olan ürünlerden yararlanabilirsiniz!

1-Alıştırma bardağı modelleri bebeklerin yetişkinler gibi içecekleri bardaktan içmesine yardımcı olur.

2-Alıştırma bardakları, iki tarafında bulunan tutamaçları sayesinde kolay kavranır.

3-Alıştırma bardakları sızdırmaz özelliği sahiptir bu yüzden içecekler dökülmez.

4-Sağlıklı malzemeden üretilen yapısı ile bebeklerin sağlığına olumlu katkıda bulunur.

5-Kolay temizlenen yapısı olduğu için hijyenik bir kullanım sunar.

6-Hafif ve eğlenceli tasarımı ile bebeklerin narin ellerine uygundur.

7-Farklı yapıdaki başlık seçenekleri ile her kullanım alışkanlığına uygun olur.

8-Şeffaf görüntüsü sayesinde çocuğunuzun içeceği görebilmesini sağlar.

9-Çıkarılabilir valf sistemleri ile ister alıştırma bardağı ister normal bardak olarak da kullanılır.

Biberonu bırakmak bebekler için zor bir deneyimdir. Bu zorlu süreçte bebeğinizin daha rahat hissetmesi için en iyi alıştırma bardağı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ucu damlatmayan modeller ile bebeğinizin üstünü kirletmeden içeceklerini içmesini sağlayabilirsiniz.

Alıştırma Bardağı Hangi Amaçla Kullanılır?

Emme içgüdüsü ile doğan bebekler biberondan bardağa geçerken zorlanır ve bu alışkanlıktan vazgeçmek istemezler. Farklı özellikte ve tipte üretilen alıştırma bardakları, bu dönemi atlatmalarına yardımcı olur. Uzun süreli biberon ve emzik kullanımı bebeklerin ağız yapısının bozulmasına neden olur. Bebeğinizin tek başına sıvı tüketimi alışkanlığı kazanması için alıştırma bardaklarından yardım alabilirsiniz. Onun kolayca tutup içebileceği alıştırma bardağı modellerini seçerek bardakta sıvı tüketimine geçmesini sağlayabilirsiniz. Emzikli ve pipetli bardak olarak tasarlanan ürünler, biberondan bardağa geçiş dönemini hızlandırır.

Biberona benzer özellikte tasarlanan emzikli bardaklar, çift kulplu ve damlatmayan emzik detaylı ürünlerdir. Bardakların özel kesilmiş emzik uçları esnek yapılı olduğu için bebeğin biberondan vazgeçerek bardağa alışma sürecini hızlandırır. Ergonomik tasarımlı kulplar ise bebeğin bardağı kolayca tutup ağzına götürmesine yardımcı olur. Böylece bebeğiniz kendi başına su ve sıvı gıda içme alışkanlığı kazanır. Alıştırma bardakları bebeklere hitap eden renkler, desenler ve figürlerle tasarlandığı için onların ilgisini de çeker.

Geçiş Döneminde Konfor Sunan Alıştırma Bardağı Çeşitleri

Bebeklerin kullandığı tüm ürünlerin yaş aralığına uygun olarak seçilmesi gerekir. Doğumdan itibaren emme refleksi ön planda olan bebeğinizin 6. aydan sonra ağız yapısı gelişmeye başlar. Biberon bebeğinizin dişlerine ve damak yapısına zarar verebilir. Uzun süre biberon kullanmak bebeğinizin dişlerinin düzgün çıkmasına engel olabilir. Bu tarz olumsuz durumlarla karşılaşmamak için en uygun ay itibarıyla alıştırma bardaklarını kullanabilirsiniz. Pipetli, damlatmaz ağızlıklı ve kırılmaz bardak olan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bebeğinizin sevdiği hayvan figürleri, eğlenceli çizgi karakterleri ve canlı renkleri ile en ucuz alıştırma bardağı çeşitleri sizi bekliyor!

Bebeğinizin gelişimine destek olmak için tercih edeceğiniz alıştırma bardağı modellerinin katkı maddesi içermediğinden emin olmanız gerekir. Yumuşak silikon bardak ucuna sahip olan çeşitler, bebeğinizin gelişmekte olan damak yapısına zarar vermez. Kolay içim sağlayan ve diş çıkarma döneminde acı vermeyen bu modeller bebeğinizin rahat etmesini sağlar. Entegre valf sistemi sayesinde içeceğin damlamasını önler.

Alıştırma Bardağı Modelleri ve Özellikleri

Bebeklerin yaş aralığına uygun formlar ve hacim ölçüleriyle tasarlanan alıştırma bardakları emzikli, pipetli ve geniş ağızlı modellerden oluşur. Canlı ve pastel renk seçenekli olarak üretilen bardaklar, sevimli desenler, eğlenceli figürler ve ergonomik tasarımlar sunar. 6 – 12 aylık bebekler için üretilen bardaklar iki kulplu ve emzikli, 12 ay üzeri bebekler için üretilenlerse kulpsuz ve pipetli olarak tasarlanır. Alıştırma bardakları genellikle BPA ve BPS içermeyen polipropilen ve silikon malzemeden üretilir. Kenarları kulplu modeller alışma sürecine yeni başlayan bebekler için idealdir. Bebeğiniz biraz büyüdükten sonra pipetli cam bardak modellerini de kullanabilirsiniz.

Bebeklerin alıştırma bardağı kullanımına geçmeleri için en az 6 aylık olmaları gerekir. İlk deneme sürecinde yumuşak uçlu damlatmayan alıştırma bardaklarını seçmeniz önemlidir. İlerleyen aylarda ise daha sert uçlu bardakları kullanmaya başlayabilirsiniz. 12 aydan büyük bebekler için tasarlanan pipetli bardak seçenekleri, ergonomik tutuş kolaylığı sağlayarak bebeklerin bardağı rahatça kavramalarına yardımcı olur. Pipetli alıştırma bardaklarının silikondan üretilen yumuşak pipetleri, bebeğin hassas damak yapısına uygundur. Su ya da çeşitli meyve sularını kolayca içmesine olanak tanır. Alıştırma bardaklarını her gün düzenli olarak yıkamanız gerekir. Ürünleri, hem elinizde hem de bulaşık makinasının üst rafında yıkayabilirsiniz.

Alıştırma Bardağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Biberondan bardağa geçiş dönemi zorlayıcı bir süreç olduğu için seçeceğiniz bardağın kolayca kavranan bir model olması gerekir. İlk denemeler için küçük yapılı, hafif tasarımlı, yumuşak uçlu ve kulplu bardakları tercih edebilirsiniz. Bebeğiniz 7 – 8 aylık olduktan sonra kavrama refleksleri güçleneceği için alıştırma dönemi de hız kazanır. Cam alıştırma bardakları en sağlıklı ürünler olmakla beraber bebeğin fırlatma refleksleri geliştikçe tehlikeli olabilir. Bu dönemde, BPA ve BPS içermeyen polipropilen malzemeden üretilen pipetli bardak modellerini kullanabilirsiniz. Kapaklı ve akıtmaz özellikli ürünleri bebek bakım çantanız içerisinde güvenle taşıyabilirsiniz.

Alıştırma bardağı fiyatları ürünlerin markasına, modeline, boyutuna ve malzemesine bağlı olarak farklılık gösterir. Bebeğinizin rahat kullanacağı alıştırma bardağı seçeneklerini, ÇiçekSepeti’nin sunduğu uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.

Kolay Temizlenen Alıştırma Bardağı Çeşitleri

  • Alıştırma bardağı çeşitlerinde az sayıda parça bulunduğu için bu bardakları kolay bir şekilde söküp temizleyebilirsiniz.
  • Bulaşık makinesinde yıkanan modeller temizlik açısından kolaylık sunar.
  • Hijyen sağlayan kapağı ile alıştırma bardağını kullanmadığınız durumlarda kapatabilirsiniz.
  • Fonksiyonel tasarımı minik ellerin kavramasını ve kullanılmasına uygun olarak düzenlenmiştir.
  • BPA içermeyen malzemeden üretilen bu alıştırma bardağı çeşitleri ile bebeğinizin beslenme alışkanlığı kazanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Bebek bakım çantalarında kolay bir şekilde taşınabilen bu ürünler ile bebeğinizin yolculuk anlarında üstünü ıslatmadan su içmesine yardımcı olabilirsiniz.
  • Eğlenceli resimlerle süslenen bardaklar ile bebeğinizin aile sofralarında kendi başına yemek yemesine fırsat verebilirsiniz.
  • Kaba motor becerilerini geliştiren bardaklar ile bebeğinizin kavrama, el göz koordinasyonu sağlama ve içeceği yudumlama gibi işlevlerini yerine getirmesini kolaylaştırabilirsiniz.

Siz de bebeğinizin büyürken geçtiği dönemlerde kolaylık sağlayan ürünlere ulaşmak için ÇiçekSepeti’nin ayrıcalıklarına göz atabilirsiniz. Ödeme kolaylığı sağlayan en uygun alıştırma bardağı çeşitlerini değerlendirerek bebeğinizin zevkine ve ihtiyacına en uygun olan modeli sepetinize ekleyebilirsiniz!