Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Allıklar

Makyaj çantalarının en sevilen kozmetik ürünleri arasında yer alan allık, yüzünüze canlılık ve enerji vermesi açısından oldukça önemlidir. Fondöten, BB krem, pudra gibi ürünlerle cildin renk tonunu eşitledikten sonra yüzünüzdeki o tek renkli ve soğuk algıdan kurtulmak için allık kullanabilirsiniz. Makyajınıza ve ten renginize uyumlu allık kullanmanız makyajınızı tamamlamanız için gerekli adımlardan biridir. Yüksek pigmentasyonu ile yüzünüze canlılık katan allıklar, onlarca farklı rengi ve farklı çeşitleri ile her zevke hitap eden geniş bir yelpazeye sahiptir. Ürün türüne göre kullanım şekli, kalıcılığı ve renk yansımaları bakımından farklılık gerektiren allıkları doğru bir şekilde kullanarak eşsiz makyajlar yapabilirsiniz. Makyajınızın istediğiniz gibi görünmesi için allığın doğru seçilmesi ve doğru uygulanması gerekir. Farklı markaların çeşitli allık türleri arasından zevkinize ve bütçenize uygun olanı seçerek siz de yüzünüze renk katabilirsiniz.

Ten Rengine Uygun Allık Nasıl Seçilir?

Makyajınızın cildinizde istediğiniz gibi durması için seçtiğiniz renkli kozmetiklerin ten renginiz ile uyumlu olması gerekir. Geniş bir yelpazeye sahip olan allık renkleri arasından doğru seçimi yapmak için ten renginizi dikkate alabilirsiniz. Çok açık bir tene sahipseniz makyaj çantanızda pembe ve yumuşak renk tonlarında bir allığınızın olması yüzünüzü daha canlı göstermeniz için yeterli olacaktır. Kahve tonlarına sahip allıklar yüzünüzdeki ifadeyi sertleştireceğinden pudramsı renkleri tercih etmelisiniz. Sarı alt tona sahip beyaz tenliler için makyaj uzmanlarının tavsiye ettiği renklerin başında şeftali gelir. Buğday tenli kişilerin ise içerisinde kahve alt tonu barındıran pembeleri, terracota allıkları ve çok yoğun olmayan kırmızıları tercih edebilirler. Esmerlere kuşkusuz en çok yakışan renklerin başında canlı ve ışıltı pembeler gelir. Yüksek pigmentasyona sahip ışıltı pembe allıklar bronz tenlere de oldukça yakışır. Gece makyajlarında ise dora ışıltılı allıklar esmer tenlilerin tercih edebileceği renkler arasında yer alır.

Allık Çeşitleri

Makyajınızın en önemli tamamlayıcısı allıklar farklı yapılarıyla ön plana çıkar. Kullanım şeklinize ve cilt tipinize göre farklı allık çeşitleri içerisinden size en uygun ürünü seçebilirsiniz.

  • Toz Allık

Toz allıklar her cilt tipine kolay uygulanan ve dağıtılması kolay malzemelerdir. Doğru açıya sahip allık fırçası ile uygulandığında etkili sonuçlar veren toz allıkları herkes kolayca kullanabilir.

  • Likit Allık

Likit allık görüntü olarak oje şişelerine benzer. İçerisinden çıkan küçük fırça ile elmacık kemiklerinizin üzerine bir kaç damla sürüp parmaklarınızda hafifçe dağıtabilirsiniz. Nemli görünüme sahip olan bu allık çeşidi ıslak yaz makyajları için idealdir.

  • Krem Allık

Günlük kullanım için uygun bir allık çeşidi olan krem allık, uygulamasıyla sevilen çeşitler arasında yer alır. Yapısı kremsi olduğu için kuru ciltler için kullanımı oldukça keyiflidir. Akneli ve yağlı bir cilde sahipseniz krem allıkları tercih etmemelisiniz.

  • Stick Allık

Stick allık toz allık gibi günlük kullanımı oldukça pratik bir üründür. Çantanıza atıp gün boyu rahatça yanınızda taşıyabileceğiniz stick allık ile hem yanaklarınızı hem de dudaklarınızı renklendirebilirsiniz. Genel olarak kuru yapılı olan stick allıklar kuru ciltlerin kullanımı açısından pek uygun değildir.

  • Jel Allık

Jel allıklar, dağıtması ve kullanımı diğer allık çeşitlerine oranla daha zor olan allıklardır. Genellikle profesyoneller tarafından kullanılır.

Allık Kullanımı Nasıl Olmalı?

Allık kullanımı öncelikle allığın çeşidine bağlı olarak farklılık gösterir. Satın aldığınız allık çeşidine uygun olarak doğru uygulamalar allığınızın teninizde iyi bir şekilde görünmesini sağlar. En iyi allık kullanımı içi bu tarz kıstaslara dikkat etmelisiniz. Islak görünüm istiyorsanız stick veya jel allıkları kullanabilirsiniz. Klasik makyajlarda her zaman tercih edilen toz allıklar da bir süre sonra yüzünüzden uçmaması için makyaj sabitleyici sprey kullanabilirsiniz. Allık çeşitlerine göre makyaj öncesi ve sonrasında kullanılacak ürün çeşitlerini inceleyerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Allık markaları pek çok farklı ürünü, zengin renk skalaları ile sizlerle buluşturur, bu sayede farklı allıklarla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesi içerisinden en ucuz ve en çok tercih edilen ürünleri görüntüleyebilir, seçtiğiniz ürünü farklı marka tercihleri ile hemen satın alabilirsiniz.