İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Amerikan Futbolu Ürünleri

Dünyanın en rekabetçi oyunları arasında yer alan Amerikan futbolu, oynaması zor olsa da oldukça zevkli bir spordur. Kullanıcıların fiziksel kapasitelerine, deneyimlerine ve yaşlarına uygun olarak farklı özelliklerde üretilen Amerikan futbol topu ve ekipman çeşitleri; kaliteli yapıları ve görsel zenginlikleriyle bu oyunu daha özel kılar. Siz de farklı markaların ürettiği birbirinden çeşitli ekipmanlar sayesinde sevdiklerinizle eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

En iyi Amerikan Futbolu Toplarını Keşfedin

Amerikan futbolu oynamaya başlanacağı zaman uygun topun seçilmesi ilk başlarda zor bir iş gibi görünebilir. Farklı seviye, farklı boyut ve farklı yaş aralıklarına hitap eden Amerikan futbol toplarını inceleyerek sizin için uygun olanı seçebilirsiniz.

  • Evinizin bahçesinde ya da antrenmanlarda kullanmak üzere üretilen top modelleri, kavisli bir şekilde fırlatılabilmesi ve yüksek falso derecesini yakalayabilmesi için yanlarından basık bir silindir formunda olur.
  • Profesyonel Amerikan futbol topları genellikle deri kaplamalı olarak üretilir. Eğer amatör olarak Amerikan futbolu ile ilgileniyorsanız kauçuktan imal edilen top modellerini tercih edebilirsiniz.
  • Aşınmaz dış kaplamaları ile uzun yıllar boyunca güvenle kullanılan Amerikan futbol topları, yapışkan dokulu iç yüzeyleri sayesinde sık ve yoğun antrenmanlar karşısında bile güçlü bir direnç gösterir.
  • Nem yönetme teknolojisi bulunan bazı toplar, hem kuru hem de ıslakken tutuşun iyi olmasını sağlar.

Eğlenceli vakit geçirirken nispeten sağlam bir top arıyorsanız, kavrama özelliği daha düşük ve yüksek oranda sentetik kauçuktan üretilen antrenman toplarını tercih edebilirsiniz.

Koruyucu Amerikan Futbolu Ekipmanları İle Güvende Olun

Amerikan futbolu oynarken kullanılan koruyucu ekipmanlar, üst beden ve alt beden olarak birbirinden ayrılır. Kafa, omuz ve dişlerin korunmasını sağlayan başlıca üst beden malzemeleri; kask, shoulder pad ve dişliktir. Oyun esnasında sporcuların çarpışma ya da mücadele anlarında fiziksel problem yaşanmaması için kullanılan kasklar, amerikan futbolu sporu için özel olarak üretilir. Silikonlu yapısıyla kafa travmalarını önleyen Amerikan futbol kaskları, alüminyum veya demirden üretilen yüz koruma aparatı ile surat yaralanmalarının önüne geçer. Dış kısmı bir hayli sert olan kaskların, iç kısmındaki darbe önleyici pedler sayesinde kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Özellikle yanaklarınızı korumak için yerleştirilen pedler, kafanıza gelebilecek her türlü darbeyi emerek yumuşatır. Kafa bölgesinin dışında ağız bölgesine gelebilecek herhangi bir darbe sonucunda dişlerinizde sorunlar meydana gelebilir. Bu gibi problemler yaşamamak adına dişlik kullanımı önemlidir. Üst bölgenizi korumanızı sağlayacak bir diğer ürün ise shoulder pad isimli ekipmandır. Omuzdan başlayarak gövdeye kadar inen bu ürün, geniş kapsamlı bir koruma sağlar. Shoulder pad ile omuzlarınızla birlikte mide, sırt ve kaburgalarınızı da koruma altına alabilirsiniz.

Ekstra Güvenlik Ekipmanları ile Alt Bedeninizi Koruyun

Amerikan futbolu, diğer spor dallarına göre çok daha sert ve fiziksel bir mücadele gerektirdiği için sadece üst bedenin değil aynı zamanda alt bedenin korunması da bir hayli önem taşır. Alt bedeni koruyan ürünler içerisinde Amerikan futbolu oynarken giyilebilecek özel bir tayt ve 7 parça adı verilen malzemeler bulunur. Özel olarak geliştirilen tayt modelleri, hem ısı dengesini sağlar hem de hareket kabiliyetini kısıtlamaz. Bu taytlar sayesinde 7 parça olarak tanımlanan ekipmanların korunmasını da sağlayabilirsiniz. Vücudun birçok bölümünü korumak için yerleştirilen pedleri ifade eden 7 parçalı ekipman, böbrek, kuyruk sokumu, baldır ve dizlerin üzerine yerleştirilerek sakatlanma gibi sorunların önüne geçer. Koruyucu ekipmanların dışında Amerikan futbolunun gereksinimlerinden biri olan formalar ise vücudunuza yapışır ve rüzgarın hızınızı kesmesini önler. Aynı zamanda tere karşı da dayanıklı olan formaları özel koruyucularla birlikte kullanarak güvenliğinizi zirveye çıkarabilirsiniz. Amerikan futbolu oynarken ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ekipmanları ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyat ayrıcalıklarından faydalanarak yaptığınız sporu daha güvenli ve daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.