Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Amplifikatör

Sürekli yenilenen ses sistemleri ve cihaz modelleri ile birlikte amplifikatörler de bir üst seviyeye taşınıyor. Cihazınızın modelinden bağımsız olarak birçok temel işlevin gerçekleşmesini sağlayan amplifikatör receiver sistemlerinin hem yüksek ses kalitesi hem güçlü hoparlör performansı beklenen cihazlarda başarılı şekilde işlemesi oldukça önemli. Cihazınızın ihtiyacı olan profesyonel amplifikatör ve alıcı modellerine ÇiçekSepeti aracılığıyla ulaşabilir, güç sinyallerini kesintisiz ileten son teknoloji ses sistemlerine hızla sahip olabilirsiniz.

Amplifikatör Receiver Özellikleri

Evinizde sinema sistemi kurmaya karar verdiğinizde güçlü bir ses sistemi, etrafında şekillendirebileceğiniz tüm planlara rehberlik edebiliyor. İyi bir amplifikatör ve receiver rehberliğin yanı sıra ses sistemleri arasındaki elektronik sinyalleri arttırmak için kullanılan profesyonel yöntemlerin başında yer alıyor. Receiver amplifikatör modelleri ses sinyalini alan ve onu güçlendiren bir cihaz olarak işlev görüyor. Hoparlörünüze sesi ileten bu sistem bir receiver (alıcı) ile birlikte çalışıyor. HD receiver içindeki amplifikatör yardımıyla tuner, preamp, ses kontrolü ve çok daha fazla işlev kontrol edilebilir hale geliyor. Ses sistemlerinde bulunan çoğu işlevin alıcıdan bağımsız şekilde çalışmasını destekleyen bu sistemler ile hoparlörler yeterli güce sahip hale geliyor. Amplifikatörler sadece küçük bir sinyali alan ve bu sinyali güçlendirerek daha büyük bir kopyasını oluşturan ardından çıkışını sağlayan cihazlar olarak biliniyor. Güçlendirilmiş sinyaller sayesinde hoparlörler yeterli ses seviyesine sahip oluyor.

Receiver ve Amplifikatör Çeşitleri

Ev sinema sistemi kurmak, TV, hoparlör, konsol ve daha fazlasını tek bir noktada birleştirmek istediğinizde bluetooth receiver ideal seçimler arasında yer alıyor. Yüksek ses ve bas kalitesi, müzik kalitesini tam anlamıyla elde etmek istediğinizde ise amplifikatörler yüksek performansıyla öne çıkıyor. Bağımsız amplifikatörlerine karmaşık ses kurulumları için ihtiyaç duyururken receiver alıcılar birçok yönden ihtiyacınızı karşılayabiliyor. Alıcıya sahipseniz sinema sistemlerine ait kurulumun tamamı tek bir pakette sunuluyor. Paket içerisinde ses ve video için birden fazla giriş, preamp, amplifikatör ve tuner gibi ek işlevler sunuluyor. Ek sistemlere göre çok daha az yer kaplayan alıcılar düşük kurulum maliyetleriyle de öne çıkıyor.

Amplifikatör çeşitleri ise dört temel kategoriye ayrılıyor. Giriş empedansı yüksek, çıkış empedansı düşük olan voltaj amplifikatörü yaygın olarak kullanılan ses sistemi ekipmanları arasında yer alıyor. Giriş akımını değiştirerek yüksek çıkış akımı oluşturan sistemler ise akım amplifikatörü olarak adlandırılıyor. Bu tip amplifikatörlerde giriş empedansı düşük iken çıkış empedansı yüksek olarak tanımlanıyor. Giriş voltajını kendine bağlı olan çıkış akımı sayesinde değiştirenler ise transkondüktans amplifikatörü olarak adlandırılıyor.

Amplifikatör ve Receiver Seçimi

Çok yönlü kullanıma sahip amplifikatör ve alıcı çeşitleri arasından seçim yaparken öne çıkan birtakım temel özellikler yardımcı olabiliyor. Sinema sistemlerinin kurulduğu odalarda yapılacak planlarda yüksek ses kalitesinin beklendiği ses sistemleri için uydu receiver fiyatları ve özellikleri belirleyici oluyor. Mümkün olan en iyi ses kalitesini isteyen bir ses cihazına ihtiyacınız varsa ve büyük odalara adapte edilebilen hoparlörlere sahip bir sistem kuruyorsanız amplifikatör modelleri başarılı sonuçlar elde etmenizi yardımcı oluyor.

Stereo ve A/V receiver olarak ikiye ayrılan alıcı sistemleri arasında stereo modeller tamamen ses odaklıdır. Genellikle radyolar ve farklı ses kaynakları seçmek için farklı işlevlere sahip olan bu sistemler, profesyonel müzik kurulumu isteyen kullanıcıların beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. A/V alıcıları ise stereo cihazlardan farklı olarak ses ve video için destek içerir. Ses/video alıcıları ile medya akış cihazları, Blu-ray oynatıcılar, oyun konsolları hoparlörlere ve televizyona bağlanabiliyor. Çok daha fazla receiver fiyatları ve özellikler için ÇiçekSepeti ürün sayfalarını ziyaret edebilir, ihtiyacınız olan ürüne hesaplı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.