Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

İngiliz Anahtarı

Evde bozulan ürünleri tamir etmek, bir şeylerin yerini değiştirmek ya da ürünleri onarmak için kullanabileceğiniz pek çok alet vardır. Cisimleri döndürmek, gevşetmek, sıkmak ve kavramak için kullanabileceğiniz İngiliz anahtarı çeşitleri de bu aletlerden biridir. İngiliz anahtarları, size işiniz esnasında mekanik bir avantaj sağlar. Yapısı oldukça sağlam olan ve hemen her işinizde kullanabileceğiniz İngiliz anahtarı aynı zamanda çok az yer kaplar. Siz de ÇiçekSepeti’nin geniş ürün dünyasında İngiliz anahtarı modellerini keşfedebilir, farklı tamir aletleri ile takım çantanızın eksiklerini tamamlayabilirsiniz!

İngiliz Anahtarı Nasıl Seçilir? Nasıl Kullanılır?

İngiliz anahtarı ya da somun anahtar olarak bilinen bu alet, geleneksel anahtarlardan farklıdır. İngiliz anahtarlarının çene kısmı, yani işi yapan kısmı ayarlanabilir bir tasarıma sahiptir. Böylece farklı somun boylarına aynı aleti uygun hale getirebilirsiniz. Her alet kutusunda mutlaka İngiliz anahtarı bulunmalıdır.

  • Hassas parçalar üzerinde çalışmanızı kolaylaştıran bu aletin pek çok çeşidi de vardır. Ayarlı, cırcırlı, tırnaklı, sabit ve armatür tipi gibi çok sayıda İngiliz anahtarı modeli arasından seçim yapabilirsiniz. 
  • En sık kullanılan herkesin alet çantasında yer alan İngiliz anahtarı, manuel olandır. 
  • Ayrıca İngiliz anahtar takımı modelleri ile de bulunur. Set halindeki ürünleri seçerek işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.
  • İngiliz anahtarlarının boyut seçenekleri de birbirinden farklıdır. İhtiyacınıza uygun olarak 4, 6, 8, 10, 12, 15 ve 24 inç gibi boyutların arasından seçim yapabilirsiniz. İngiliz anahtarının boyutu büyüdükçe ağız genişliği ile uygulama direnci de artar. 
  • İngiliz anahtarı seti de sizin için en uygun modellerden biri olabilir. Büyükten küçüğe doğru sıralanan anahtarlar arasından o anki ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. 

İngiliz anahtarının kullanımı ise son derece basittir:

  • İlk olarak anahtarın ağız kısmını genişçe açmanız gerekir. Daha sonra işlem yapmak istediğiniz nesneyi anahtarın ağız kısmına yerleştirip mekanizmayı çevirerek anahtarın ağzını küçültebilirsiniz.
  • Anahtar tamamen küçüldükten, ürün iyice sıkıştıktan sonra sıkma ya da gevşetme işlemine başlayabilirsiniz.

İşleminiz bittikten sonra da aynı adımlara tekrarlayarak anahtarı nesneden çıkarabilirsiniz. İngiliz anahtarını kullanmak oldukça kolaydır ama bununla birlikte anahtarın bakımı da son derece önemlidir. İngiliz anahtarını daha uzun süre kullanmak, daha kolay bir şekilde tamir işlemlerini tamamlamak ve kazaların önüne geçmek için düzenli olarak aletin bakımını yapabilirsiniz. Bunun için;

  • Anahtarı kullanmadan önce nemli bir bez ile silebilirsiniz. Böylece aletin üzerinde olası bir yağlanma varsa ondan kurtulabilirsiniz.
  • Yağlanma, pek çok kazaya sebebiyet verebileceği için bu durumun oluşmaması için anahtarı her zaman temiz tutmaya özen göstermelisiniz.
  • Çalışma esnasında yanınızda her zaman temiz bir bez bulundurarak alet kirlendikçe onu silebilirsiniz.

Diğer aletlerin, anahtarların yanında yardımcı alet olarak kullanabileceğiniz İngiliz anahtarı, birden fazla işinizi yapmanız için size yardımcı olacak ürünlerin başında gelir. Gerektiğinde sabitlenen yapısı, kolay kullanımı ve mekanik avantajı ile alet çantasının olmazsa olmazıdır. Hassas parçalar üzerinde çalışırken, sıkışmış vidaları gevşetirken ya da katılaşmış yüzeyleri temizlerken siz de bu aletten yardım alabilirsiniz!

Alet Çantasının Olmazsa Olmazı İngiliz Anahtarı

İngiliz anahtarı fiyatları çeşitli kriterlere göre değişiklik gösterir. Malzeme kalitesi, üretim standartları, ürünün markası, boyutu, set halinde olup olmaması gibi unsurlar, ürünün fiyatının değişmesinde etkilidir. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde kaliteli, uygun fiyatlı ve son derece dayanıklı ürünlerden birini seçebilirsiniz. Böylece güvenle ve kolay bir şekilde tamir işlerinizi tamamlayabilirsiniz! Farklı ödeme seçenekleri, avantajlı fiyatlar ve kargo imkanları ile kolay alışverişin keyfini çıkarın!