İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Anne İçecekleri

Kaliteli bir hayatın formülü sağlıklı beslenmekten geçer. Kuşkusuz anneler için de durum aynıdır. Özellikle bebeğinizin ihtiyaç duyduğu anne sütünün artması için sağlıklı beslenmeye özen göstermek oldukça önemlidir. Bunun için gündelik beslenme planınıza ek gıda takviyeleri ile süt artışı sağlayabilirsiniz. <p/>

Doktor kontrolü ve tavsiyesine uygun olarak güvenilir gıda takviyelerini beslenme planınıza almalı ve düzenli kullanımına dikkat etmelisiniz. Bitki ekstreleri ile hazırlanan anne sütü artırıcı gıda takviyeleri arasında bitki çayları, maltlar ve macunlar yer alır. Fakat anne sütünü artırıcı gıda takviyeleri gündelik beslenmenin yerini tutmaz. Gün içerisinde ara öğün şeklinde tüketebilirsiniz. Süt yapıcı ürünler; toz, sıvı ve macun gibi farklı alternatifler sunar. Zengin ürün çeşitlerinden sizin için tüketimi en kolay olanı seçmeniz, gün içerisinde düzeli kullanmanızı teşvik etmesi açısından fayda sağlayacaktır.<p/>

Anne Gıda Takviye Ürünleri

Sindirim sistemi yeteri kadar gelişmemiş bir bebek için anne sütü en hafif gıdalar arasında yer alır. Her uzman anne sütünün kullanımı hakkında aynı görüş ve fikir birliği içerisindedir. Özellikle bebeklere, ilk 6 aylık dönemde anne sütüne ek bir besinin verilmesi doğru bulunmaz. Bu nedenle bebeğin mucize gıda anne sütüyle düzenli beslenmesi için yeterli süt üretimi önemli bir konudur. Özenle seçilen bitkilerin karışımlarıyla hazırlanan gıda destekleri, hem süt üretimini destekler hem de enerji verici fonksiyonuyla anne sağlığını korur.

  • Anne gıda takviyeleri arasında yer alan malt içecekler, tavsiye edilen anne sütü artırıcı ürünlerindendir. Maltlar, çimlendirilen tahıldan elde edilir. Şırasında maya olmadığından dolayı alkol içermez.
  • Anne için malt içeceği, vitamin ve mineral deposudur. İçeriğindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde anne sütünü artırır, enerji verir, sindirimini düzenler, uyku kalitesini olumlu yönde etkiler. Bu bakımdan malt, annelerin emzirme döneminde hem annenin hem de anne sütünün kalitesini destekleyici önemli ürünler arasında görülür.
  • Süt artırıcı gıda takviyeleri arasında bitki çayları da yer alır. Yorgun bir günün ardından sıcak bir bitki çayının dinlendirici etkisi kadar, anne sütünü artırıcı etkisinde ebeveynler için önemli bir detaydır. Özel bitkilerin karışımıyla bir araya getirilen bitki çaylarında rezene, papatya, melisa gibi bitkiler yoğun olarak bulunur. Bu bitkilerin öne çıkan özellikleri, mineral ve vitamin açısından zengin olmaları ve süt artışına yardımcı olmasıdır.

Süt Artırıcı Gıda Takviyelerinin Faydaları

Annenin güçlü ve enerjik olması, emzirme dönemindeki zorluk ve yorgunluğa karşı direnç göstermesini kolaylaştırır. Bu nedenle düzenli beslenmeye ek olarak tavsiye edilen en iyi anne içeceklerine diyet programında yer verilmesine dikkat edilir. Böylece, annenin bağışıklık sistemi güçlenir, hastalıklardan korunur ve süt üretimi sağlıklı şekilde devam eder. Süt üretimi için sindirim sistemin rahat şekilde çalışması oldukça önemlidir. Anne gıda takviyelerindeki bitkiler, mideyi ve sindirimi rahatlatıcı etkileri ile ön plana çıkar. Bu sayede rahat bir sindirim ile annenin yorgunluğu azalır, bebeğine ve kendine daha fazla vakit ayırabilir. Sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olan tüm ürünleri anne içecekleri sayfasında bulabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Anne İçecekleri ve Gıda Takviyeleri

Süt artışı sağlayan ürünlerin birçoğu organik bitki karışımlarından oluşur. Bu karışımların anne ve bebeğe hiçbir zararı olmadığınız genel bir görüştür. Fakat doktorunuzun bilgisi dahilinde kullanmanız tavsiye edilir. Ancak süt artırıcı üründeki bir bitkiye olan alerji anneleri rahatsız edebilir. Bu nedenle gıda takviyesi alırken ürün içeriğine dikkat etmeniz oldukça önemlidir. İçeriğinde alerjiniz bulunan bitkiye sahip ürün yerine alternatiflerini seçebilirsiniz. Anneler için üretilen gıda takviyelerin hepsi sağlık bakanlığı tarafından onaylı ürünlerden oluşur. Ayrıca karışımlarda kimyevi katkı maddeleri, boya ve benzerlerine yer verilmez.

Anne içecekleri; sağlıklı, damak tadına uygun ve kalorisi oldukça düşük içeceklerdir. Dolayısıyla gebelik döneminde alınan kiloları vermeyi planlayan anneler için sağlıklı gıdalar arasında gösterilir. Üstelik bitki çaylarından oluşan süt artırıcı ürünler, kilo vermeyi destekleyici bir etki yaratır. Bu bakımdan bitki çayları anneler için hem süt artırıcı hem de diyetlerinde güvenilir bir ara öğün veya atıştırmalık olur. Bebeğiniz ve kendiniz için en iyi markaların, en iyi anne içeceklerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, hızlı gönderim ve farklı avantajlardan yararlanarak sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.