Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Araç Kapı Koruyucular

Araçların estetik görünüşünü koruyan yapışkanlı ve monte edilebilir kapı koruyucu modelleri işlevselliği ile dikkat çeker. Modeller özellikle otomobiller için üretilse de minibüs ve midibüs gibi farklı araçlara da uygulanabilen kapı koruyucu modelleri hasarı oluşmadan önleyebilir. Araç kapı bandı ve çok daha farklı koruyucu aksesuarı tek başınıza otomobilinize monte ederek bütçenize fayda sağlayabilirsiniz. Araç kapı boyalarını en iyi oto aksesuar çeşitlerinin arasından uygun kapı koruyucu modelini seçerek muhafaza edebilirsiniz.

Oto kapı koruyucu çeşitleri özellikle küçük kazalar ve hasarlar üzerinde etki gösterir. Çakıllı yollarda giderken taş fırlaması sonucu oluşan çizikler, kapının sert kapatılmasıyla oluşan gevşeme ve daha birçok problem için kullanabileceğiniz modelleri bulabilirsiniz. Oto kapı koruyucu modelleri aracın farklı bölgelerinde estetik problem ve hasarları azaltabilir. Araç kapı kenar koruyucu, tampon koruyucu, yan kapı koruyucu gibi farklı modeller arasından otomobilin modeline göre seçim yapabilirsiniz.

Araç Kapı Koruyucu Çeşitleri

Araç kapı koruyucu modelleri kullanım şekli ve yeri açısından birbirinden ayrılır. Ucuz oto aksesuar çeşitleri arasından otomobilinizin kapıları için uygun modelde koruyucu ürünü seçerek uzun yıllar dış güzelliğini muhafaza etmesini sağlayabilirsiniz.

Araç kapı koruma fitili genellikle metre usulü satılan bir bant türüdür. Araç kapısının kenarlarına montaj yapılarak birçok farklı işlevi görür. Gevşeyen lastiklerin yerine ya da destek olarak takıldığı zaman dışarıdan gelen hava ve yağmuru kesebilir. Araç içi ısıyı muhafaza etmesinin yanı sıra sert kapı kapatma endişesini de ortadan kaldırır. Kapı sert kapatılsa dahi darbeyi emerek olası hasarı minimuma indirir.

Yan kapılar için araç kapı koruma fitilleri kullanılırken bagaj için farklı bir ürün gerekir. Bagaj eşik koruyucu bant yukarıdan aşağı kapanan kapıya uygundur. Düzgün şekilde montajı yapıldığında kapının sert kapanması sonucu oluşan darbeyi emerek otomobil bagaj kapısının ömrünü uzatabilir.

Araba kapı koruma silikonu ise yan kapıları koruyan ürünler arasında sayılabilir. Kapı altına yapıştırıldığı zaman özellikle yüksek kaldırımların olduğu bir yerde kapıyı açma sırasında oluşan sürtünmeyi keser. Aracınızın sürtünme nedeniyle çizilmesinden endişe ettiğiniz bölgelerine uygulayabilirsiniz.

Araç kapı koruma plastiği ise farklı olarak yan kapıları korur. Özellikle dağ yollarında kullanılan araçlarda çakıllı yollarda oluşan çizilmeleri engelleyebilir. Yan kapıların alt monte edilen plastik bir kalkan görevi görür. Aynı bölgeden alınan çarpma sonucu darbe ve sürtmelerde de aracın çizilme ihtimalini düşürür. Oto yedek parça aksesuar kategorisi koruyucu ürünler arasında yan marşpiyel, çizik önleyici bantlar ve araç kapı çarpma koruyucu gibi ürünler de yer alır.

Araç Kapı Koruma Ürünlerinin Kullanımı

Araç kapı koruma amacıyla kullanılan ürünlerin montajı basit olduğu için tek başınıza kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Ürünleri kapıya geçmeli şekilde ya da bantlarla monte edebilirsiniz. Montaj sırasında kendinden yapışkanı yoksa beraberinde gelen çift taraflı bandı kullanabilirsiniz. Kapı koruma bandı ve çift taraflı bantla yapıştırılan ürünleri uygulayacağınız bölgeyi öncesinde temizleyerek kurutmanız tutunma gücünü artırır. Yapışkanın en yüksek verimle yapışması için zeminin tozlu olmamasına dikkat etmelisiniz. Uygulamayı hizalayarak yaparsanız tekrar sökmeniz gerekmez.

En İyi Fiyata Araç Kapı Bantları

Araç dış aksesuarları arasında en çok işe yarayan ürünlerden biri olan otomobil koruyucular küçük hasarları engelleyerek sanayiye duyulan ihtiyacı azaltabilir. Araba kapı koruyucu ürünleri ile otomobilin boyasını ve formunu koruyabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi arasından araç modeline özel parçalarda otomobile uygun olanı seçebilir, tüm araçlara uygulanan parçalarda ise ölçüye dikkat edebilirsiniz. Şimdi tüm ürünleri inceleyerek aracınızın koruma için neye ihtiyacı varsa ekonomik fiyata Çiçek Sepeti’nden satın alabilirsiniz.