Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Av Bıçağı Outdoor Bıçak

Kamp, doğa yürüyüşleri ve outdoor aktiviteler özel ekipmanlar gerektirir. Kullandığınız ekipmanların dayanıklı ve güvenilir olmasına dikkat etmeniz aktivitelerden aldığınız keyfi artıracaktır. Outdoor faaliyetler sırasında en çok kullanılan ürünlerin başında gelen av bıçakları oldukça değerlidir. Etkinliğinize uygun bir av ya da outdoor bıçak türü seçerken, bıçağı hangi durumlarda kullanabileceğinizi ya da ne tür bir ava gideceğinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Avcılığa ya da outdoor etkinliklerine meraklı bir doğa ve kamp tutkunuysanız yanınızda bulundurmanız gereken bıçak türünü, ÇiçekSepeti av bıçağı outdoor bıçak kategorisinde bulabilirsiniz.

Katlanabilir ya da Sabit Av Bıçağı Modelleri

Genellikle, daha güçlü olduğu kabul edilen sabit bıçak kullanımının yaygın olduğu avcılık sporunda iyi bir katlanabilir bıçağı tercih edebilirsiniz.

  • Katlanır av ve outdoor bıçakları çok güçlü aletler olmasa da, taşıma kolaylığı, çantanızda az yer işgal etmeleri ve daha hafif olmaları gibi özellikleriyle pratik kullanıma sahiptir.
  • Sabit komando kamp ve av bıçak modelleri, yüksek mukavemet, ağırlık ve dayanıklılık özellikleriyle öne çıkar. Ayrıca, av bıçaklarının tam, kısmi veya yarım saplı olup olmaması da bıçak seçerken tercihinizi etkileyen unsurlar arasında yer alabilir. Bunların dışında, klip noktası veya uç kısmının farkkıkığına göre ya da sadece deri yüzme özelliği bulunan sabit av bıçakları arasında seçim yapmanız mümkündür.
  • Yüksek alaşımlı karbon çeliği ile üretilen komando kamp bıçakları, çok yönlü kullanıma sahip ipli kılıf korumasıyla rahat taşıyabileceğiniz yapıdadır. Bıçak gövdesinin üst kısmındaki dar bir alanı kaplayan tırtıkları bulunan komando kamp bıçakları, eti parçalarken göğüs kafesini ayırmak gibi ağır işleri yapabilmenizi kolaylaştırır.
  • Ağır veya hafif seçenekleri bulunan standart tipteki ya da özel tasarımlı komando outdoor bıçak modelleri, paslanmaz çelik ve yerli üretim özelliklerine sahiptir.
  • Orijinal komando bıçak modelleri; dağ, orman ve av gezilerinde kullanmanız için tasarlanır. Oluklu yapı, fonksiyonel kılıf, ergonomik kabza özellikleri kamp bıçak modellerinin tutma, taşıma ve kullanım kolaylıkları arasındadır.
  • El yapımı komando av bıçağı modellerinin üst kısmındaki testeresi ve sertleştirilmiş çelik şasesiyle et parçalamanız için ek işlevler de sunar.

En İyi Av Bıçağı Modelleri

Düşme noktası bıçağı adı verilen gövdesi kalın ve kavisli olan özel av bıçağı türü, etten deriyi ayırmak için ideal özellikler sunar. İp, dal kesmek ya da kampla ilgili diğer genel işleri yapmak için uygun olmayan düşme noktası av bıçağını tam boyuyla kullanarak hem işlem sürecini hızlandırabilir hem de ete zarar verme riskini azaltabilirsiniz. Belirgin bir ucu olmadığı için bu bıçakların deri yüzerken eti yırtma olasılığını düşüktür. Bıçağın sağlam tasarımı, avcıların bölgesel temizleme görevleri için de kullanabilmesine olanak tanır. Karbon çelik bıçaklar, paslanmaz çelik bıçaklara göre daha kolay bileme ve daha uzun süre keskin kalma imkanı sunabilir. Bununla birlikte, paslanmaz çelik bıçak ağızlarının paslanmaya karşı dayanıklı olmaları, onları yağmurlu havalarda avlanan avcılar arasında son derece popüler hale getirir.

Etkileyici Tasarıma Sahip Cep Çakısı

Kredi kartı şeklindeki ucuz av bıçağı outdoor bıçak modelleri, yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir cep çakısı türü olarak oldukça kullanışlıdır. Etkileyici tasarımıyla avucunuza sığacak kadar küçük kart bıçak modellerinin ağız kısmına kişiye özel isim yazılabilmesi dolayısıyla şık hediye fikirleri arasında da yer alır. Kolayca cüzdanınızda dahi taşıyabileceğiniz cep çakısı modelleri, yanlışlıkla kendiliğinden açılmasını engelleyen koruma mekanizmasıyla emniyetli kullanıma sahip olmasının yanı sıra keskinliğiyle de oldukça işlevseldir.

Doğa kampları, yürüyüşler veya farklı açık hava etkinliklerinizde mutlaka yanınıza bulunması gereken çok amaçlı av bıçağı outdoor bıçak seçenekleri sizi bekliyor! Kullanım alışkanlıklarınıza uygun bir tanesini ÇiçekSepeti güvencesiyle hemen temin edebilirsiniz.