Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Avcı Yeleği ve Balıkçı Yelekleri

Avcılık, spor ya da hobi olarak yapılan bir faaliyettir. Avcılık yaparken kullanılan çeşitli aksesuar ve ekipmanlar vardır. Bunlardan biri de işlevsel özellikleriyle ön plana çıkan avcı yelekleridir. Avcı ve balıkçıların daha pratik şekilde hareket etmesini sağlayan, sahip olduğu cepleriyle ihtiyaç duyulan ürünlerin taşınmasını kolaylaştıran avcı&balıkçı yeleklerini ÇiçekSepeti’nde online olarak inceleyip satın alabilirsiniz!

Avcı ve Balıkçı Yeleği Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Avcı yelekleri, her türlü avcılık faaliyetinde kullanabileceğiniz ürünlerden biridir. Tasarımları sayesinde pek çok fonksiyonel özelliğe sahip olan av yelekleri, avcılıkla uğraşanların en iyi performansı sergilemesine yardımcı olur. Av yeleği modelleri birbirinden farklıdır.

 • Avcı yeleği çeşitleri arasında elyaf dolgulu olan modeller, özellikle soğuk havalarda ve geceleri kullanıma elverişlidir. Elyaf yelekler, yapıları sayesinde vücudu soğuklardan korur. Böylece av esnasında üşümeden hareket edebilirsiniz.
 • Kadife dokulu yelekler ise ses çıkarmadıkları için sık sık tercih edilir. Avınıza sessizce yaklaşmanıza yardımcı olan bu yelekler aynı zamanda konforunuzdan ödün vermenizi de engeller.
 • Avcı yeleği modelleri fonksiyonel tasarımlarıyla ön plana çıkar. Bu yeleklerin en önemli özelliklerinden biri çok sayıda cebe sahip olmalarıdır. Yeleklerin iki tarafı da her el için uygun olarak tasarlanır.
 • Avcı yeleklerinin iç kısmında polar bulunabilir ya da yeleğin malzemesinde polar bileşen bulunabilir. Bu sayede avcı yelekleri her zaman avcıları sıcak tutar. Böylece av deneyimi çok daha konforlu bir hale gelir.
 • Avcı yeleklerinin en öenmli özelliklerininden biri de hafif olmalarıdır. Bu sayede tüm ihtiyaçlarınızı yeleğinize astığınızda bile konforsuz hissetmezsiniz. Hafif yapılarıyla avcı yelekleri serbest bir şekilde hareket etmenizi sağlar.
 • Avcı ve balıkçı yeleği modelleri darbelere karşı da son derece dayanıklıdır. Bu sayede çalılardan ya da dikenlerden zarar görmenizi engeller.
 • Avcı ve balıkçı yelekleri çift taraflı ya da tek taraflı olarak da tasarlanabilir. Bir tarafı günlük kullanım için uygun olan yeleğin diğer tarafı doğada kullanıma uygundur.
 • Avcı yelekleri neon turuncu şeritlere sahiptir. Bu sayede avlanırken diğer avcıların sizi görmesi daha mümkün hale gelir. Güvenlik açısından son derece önemlidir. Bu neon şeritler sayesinde kazalara karşı tedbirli olabilirsiniz.
 • Kimi avcı yeleklerinin omuz kısmında darbe emici destek bulunur. Özel katmanlar darbelere karşı koruma sağlar. Bu sayede ateş esnasında omzunuza yük binmesi önlenir.
 • Balıkçı yelekleri de çok sayıda av malzemesini muhafaza edecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece av esnasında ihtiyacınız olan her şeyi ceplerinizde taşıyabilirsiniz. Balıkçı yeleklerinin; 10 taneden fazla ön kısımda, bir büyük cep sırtta ve farklı boyutlardaki iç ceplerle toplamda 20’den fazla cebi bulunabilir.

Avcı ve balıkçı yelekleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır:

 • İlk olarak ne avlayacağınıza karar vermeniz gerekir. Bu ayrıntı, yeleğin sahip olduğu işlevleri değiştireceği için ilk aşamada buna karar vermelisiniz. Küçük hayvan avcılığında işlevsel cepleri olan bir model seçebilirsiniz. Böylece ihtiyaçlarınızı da kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz.
 • Tercih edeceğiniz avcı yeleğinin, avlanacağınız bölge ile de uyumlu olması gerekir. Özellikle gece avlanacaksanız daha koyu renklerde avcı yeleklerini tercih edebilirsiniz. Bitki örtüsü yoğun olan bölgelerde avlanacaksanız da yeşil tonlardaki yelekleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz kamuflaj ceket modelleri sayesinde güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.
 • Kalabalık bir grup olarak avlanacaksanız diğer kişileri görmenizi sağlayacak, yer yer parlak yelekleri tercih edebilirsiniz. Böylece güvenliği sağlamış olursunuz.

Kullanımı son derece kolay olan ve konforlu bir av deneyimi sunan avcı ve balıkçı yeleklerini online olarak keşfedebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Avcı ve Balıkçı Yelekleri ile Kamufle Olun!

Avcı ve balıkçı yeleklerinin fiyatları üründen ürüne değişiklik gösterir. Av yelekleri fiyatları ürünlerin tasarımı, teknik özellikleri, malzemesi gibi kriterlere göre değişiklik gösterebilir. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde yer alan her bütçeye uygun, uygun fiyatlı avcı ve balıkçı yeleklerini online olarak inceleyip satın alabilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız olan av aksesuarları ve avcı kıyafetleri için de kategorilere göz atabilirsiniz!