İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Ayak Törpüleri ve Ponza Çeşitleri

Ayak bakımı hem kadınlar hem de erkekler için oldukça önemli bir detay olarak öne çıkıyor. Ayak bakımını eksiksiz bir şekilde sağlamak için ise bazı temel gereçlere ihtiyaç duyuluyor. Bu temel gereçlerin başında ise ayak törpüleri ve ponza taşları geliyor. Topuklarda ve ayakların alt kısmında nasır ve kurumalardan dolayı oluşan kötü görüntüden kurtulmak için birçok farklı çeşitteki ayak törpüsü ve ponza taşından faydalanılıyor. Siz de ÇiçekSepeti üzerinden en ucuz ve birbirinden çeşitli ayak törpülerini inceleyerek ihtiyacınıza en uygun ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Ayak Bakımında Ponza Taşının Yeri

Ayakların uzun süre havasız kalmasından dolayı kuruma, çatlak ya da nasır gibi istenmeyen durumlar oluşabiliyor. Bu istenmeyen durumlardan kurtulmanın yolu ise ponza taşı kullanımından geçiyor. Ponza taşı aynı zamanda ayakta oluşan kötü kokuların giderilmesi konusunda da yardımcı oluyor. Pedikür yaparken ayaklarınızdaki ölü derilerden kurtulmak ve topuklarınıza oluşan çatlakları gidermek için ponza taşı kullanımı oldukça önem arz ediyor. Ponza taşı aynı zamanda dirsek ve dizlerde oluşan kurumuş ölü deriyi ortadan kaldırmak konusunda da yardımcı olan önemli bir eşya olarak öne çıkıyor. Siz de ponza taşı yardımıyla kusursuz bir pedikür yapabilir, kuruyan ölü deriyi vücudunuzdan uzaklaştırabilir ve yumuşacık ayaklara sahip olabilirsiniz.

Ayak Törpüsü ve Ponza Nasıl Kullanılır?

Ayak bakımını daha ekonomik bir şekilde çözümlemek isteyen kadın ya da erkek kullanıcılar, bu bakımı evde yapmayı tercih ediyor. Ayak bakımını evde yaparken de ihtiyaca göre ayak törpüsü ya da ponza kullanımı oldukça önemli bir detay olarak öne çıkıyor. Ayak bakımına başlamadan önce, bu iki üründen hangisine ihtiyaç duyulduğunun belirlenmesi gerekiyor. Çok daha hafif bir topuk sorunu olan kişiler genellikle ponza taşını tercih ediyor. Topuklarında daha sert bir kurumuş deriye sahip olan kişiler ise tercihlerini ayak törpülerinden yana kullanıyor. Ayak törpüleri de çeşitlerine göre farklılık gösteriyor. Manuel olarak kullanılabilen ayak törpüleri, dikey ya da yumurta şeklinde kullanıcılara sunuluyor. Yumurta şeklindeki ayak törpülerinin ölü deriyi hapseden bir haznesi bulunuyor ve bu da törpüleme işlemi esnasında pratik bir kullanım sunuyor. Bunun yanı sıra şarjlı ayak törpüleri de sıkça tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Bu ayak törpüleri hem çok fazla bir kol gücü gerektirmiyor hem de ayarlanabilir derecesi sayesinde hemen her topuk ihtiyacını karşılayabiliyor.

Ayak bakımına başlamadan önce ayaktaki kuru deriyi yumuşatmak gerekiyor. Bunun için de öncelikle ayakları sıcak suda bekleterek yumuşatmak törpüleme işlemini daha kolay bir hale getiriyor. Kuruyan ve ölü deri tam anlamıyla yumuşadıktan sonra ise törpüleme işlemine geçiliyor. Ayaktaki ölü deri ihtiyaca göre seçilen nasır törpüsü yardımıyla aşama aşama ortadan kaldırılıyor. Sonrasında bir nemlendirici sürülerek işlem tamamlanıyor ve yumuşacık ayaklara ulaşılıyor.

Ayak Bakımınızı Tamamlayacak Ayak Törpüsü Ponza Çeşitleri ÇiçekSepeti’nde!

Ayak bakımı, yaz ya da kış ayları fark etmeksizin birçok kullanıcı için oldukça önemli bir unsur olarak öne çıkıyor. Ayak bakımlarına özen göstermek isteyen kadın ya da erkek kullanıcılar ise en iyi ayak törpüsü çeşidini bulmak için iyi bir araştırma yapmak istiyor. Bu noktada ise manuel ayak törpüsü, elektrikli topuk törpüsü ya da ponza taşı arasından kendilerine en uygun seçeneği belirleyerek ilerlemeyi tercih ediyor. Ayak törpüsü fiyatları konusunda da bütçeye en uygun seçeneği bulmak ayak bakımını ev konforunda ve daha hesaplı bir şekilde tamamlamak isteyen kişiler için oldukça önemli bir seçenek olarak öne çıkıyor. Siz de ÇiçekSepeti’nin ayrıcalıklarla dolu dünyasında, en ucuz ayak törpüsü ponza çeşitlerini kolayca bulabilir ve ayak bakımınızı eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.