Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Babalar Günü Güneş Gözlüğü

Yılın en önemli özel günleri arasında yer alan Babalar Günü, ülkemizde her yılı haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanmaktadır. Hayatın her evresinde yanınızda olan ve sizi tüm benliği ile seven babanıza bu özel gün vasıtasıyla teşekkür edebilirsiniz. Peki, “Babalar Günü hediyeleri olarak ne alabilirim?” diye düşünüyorsanız, aslında burada belli başlı konulara dikkat etmeniz oldukça faydalı olacaktır. Öncelikle seçeceğiniz hediye her ne olursa olsun, babanız mutlu olacaktır. Çünkü hediyenin düşünülmüş olması bile başına bir mutluluk nedenidir. Fakat yine de tercih yaparken babanızın zevklerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Maddi değerinden çok manevi değere önem vermeniz ve hediyenize güzel birkaç cümlelik not eklemeniz, hediyenin etkisini daha da artıracaktır. Hediye seçiminde iki konudan birini seçerek ilerlemeniz daha doğru seçim yapmanızı sağlayacaktır. Hediyenizin duygusal bir anlamı mı olmalı yoksa hediyeniz bir ihtiyaca mı cevap vermeli? Eğer seçiminiz ihtiyaca cevap vermeli ise güneş gözlüğü, oldukça güzel bir hediye seçimi olacaktır. İkonik bir aksesuar olan güneş gözlüğü, tarzın bir yansıması olmasının yanı sıra gözleri güneşin zararlı ışınlarından korur. Bu sayede yaz sıcakları başta olmak üzere gün içerisinde daha rahat edersiniz. Farklı yüz tiplerine göre tasarlanan güneş gözlükleri arasından babanıza yakışacağını düşündüğünüz modeli indirimli fiyatlarla ÇiçekSepeti’nden sipariş edebilirsiniz.

Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş gözlüğü modelleri; tasarım, cam şekli, çerçeve dizaynı ve teknik özelliklere göre birbirinden ayrılır. Farklı markalarca üretilen güneş gözlükleri arasından seçim yaparken bazı konulara dikkat etmeniz, daha iyi bir hediye seçmenize yardımcı olacaktır.

  • Cam şekline göre güneş gözlükleri; oval, yuvarlak, altıgen ve kare olmak üzere dört ana stilde sunulmaktadır. Gözleri vurgulamak için klasik tarzdaki kare güneş gözlüklerini tercih edebilirsiniz. Oval ve yuvarlak modeller, köşeli yüz hatlarına sahip kişilere daha çok yakışacaktır. Yuvarlak yüz hatları için ise altıgen ve kare cam yapısı daha uygundur.
  • Çerçeve tasarımları; çerçevesiz, yarım çerçeveli ve tam çerçeveli olmak üzere üç gruba ayrılır. Yarım çerçeveli veya çerçevesiz güneş gözlükleri daha çok casual tarz için uygundur. Çerçevesiz gözlük tercih edecekseniz, bu tasarımların çerçeveli modellere göre daha hassas olduğun göz önünde bulundurmalısınız.
  • Güneş gözlüğü camı genelde siyah renkte olsa da günümüzde birçok farklı renkte cam tercih edilmektedir. Güneş gözlüğünün cam rengi ile UV koruma seviyesi arasında herhangi bir ilişki yoktur. Bu nedenle siyah cam daha iyi korur gibi bir argümanın karşılığı olmadığından emin olabilirsiniz. Camın rengi; ışığın gözünüze yansıma derecesini, dışarıdaki renkleri ne oranda algılayabileceğinizi, derinlik algınızı ve kontrast seviyesini etkiler. Bu nedenle cam rengi seçerken bu konulara dikkat etmeniz daha faydalı olacaktır.
  • Daha kaliteli camlar kullanılarak üretilen polarize güneş gözlükleri, normal camlardan imal edilen ürünlere göre daha yüksek fiyatlıdır. Ayrıca çerçeve tasarımında da kaliteli metaller kullanılan güneş gözlüğü modelleri, çerçevesiz dizaynlara göre farklı fiyatlandırılır.

Babalar Günü için özel fiyatlarla sunulan güneş gözlüğü modelleri arasından hemen seçim yapın, hızlı gönderim fırsatıyla hediyeniz kısa sürede size ulaşsın!