Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Badminton Raketi Çeşitleri

Badminton raketi, badmintonla ilgilenenlerin vazgeçilmez malzemelerindendir. Oyunun ana ekipmanlarından birisi olan raket, karşıdan gelen tüy topun karşılanması için kullanılır. Ufak bir aksilikte karşıdan gelen atış kaçırılabildiği için kullanılan raketin kalitesine dikkat etmek gerekir. Çeşitli badminton raketi markalarının ortaya koyduğu tasarımlar kullanıcıların beğenisine sunulur. Çiçeksepeti’nden badminton raketlerine göz atarak kendinize uygun olanı bulabilirsiniz.

Badminton Raketi Özellikleri

Badminton, raket ve badminton topu ile iki kişinin karşılıklı olarak oynadığı bir oyun türüdür. Badminton raketi özellikleri oldukça fazladır. En temel özelliğiyse atışların yapılmasını sağlamasıdır. Atışların etkili bir biçimde yapılabilmesi için farklı raket çeşitleri bulunur. Raketler ortaya konulan malzemeye göre farklılık gösterebilir.

  • Genel itibarıyla aynı boya sahip olan raketler sporcunun performansının üst düzeye taşınması için farklı çeşitlerde üretilir. Hız ve güç gibi çeşitli özellikler barındıran raket modelleri mevcuttur. Oyunda istediğiniz performansı göstermek için tercihinizi buna uygun olarak yapabilirsiniz.
  • Birçok modelde çerçevenin üst kısmında hava direncini minimuma düşüren bir alan bulunur. Aerodinamik olarak adlandırılan bu yüzey sayesinde vuruşlar daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu sayede top karşıya etkili bir şekilde gönderilebilir.
  • Genellikle raketin alt ve üstündeki demirlerin kalınlıkları farklıdır. Bu kalınlık sayesinde raketin performansı üst düzeye taşınır ve vuruşlar daha etkili bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Badminton Raketi Fiyatları

Badminton raketi fiyatları herkesin bütçesine uygun olanı bulabilmesi için çeşitlilik gösterir. Fiyatlar modelden modele değişebildiği gibi genel olarak her bütçeye uygundur. Bazı raketler hafif, bazılarıysa ağırdır. Bunun sebebi raketlerden beklenen performansın değişmesidir. Genellikle hafif olan tasarımlar hız arayanlar tarafından tercih edilir.

Potansiyel badminton raketi çeşitli özelliklere sahiptir. Genellikle profesyonel oyunlar için tercih edilen raket çeşitleri ağır olanlardır. Hafifler çoğunlukla hızlı atışlar için tercih edilirken ağır olanlar güçlü atışlar için kullanılır. Kordaj tellerinin, yani raketin yüzeyinde bulunan iplerin bir kısmının aynı uzunlukta olması isabet oranını artırır. Çiçeksepeti’nden badminton raketlerinden dilediğinizi satın alabilirsiniz.