İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Bahçe Bitkileri

Bahçe bitkileri ile göz alıcı peyzajlara sahip olmak sizin elinizde. Dış mekan bitkileri bahçe peyzajlarında önemli bir rol oynar. Bu bitkiler arasında sizin zevkinize hitap eden her türlü fidanı bulabilirsiniz. Sadece dekoratif amaçlı olarak kullanılan ağaçlar, dış mekan süs bitkileri, dört mevsim dayanıklı ağaçlar gibi farklı seçenekler bahçenin güzel görünümünde en iyi alternatifler arasında. İhtiyaca ve isteğe bağlı olarak güzel kokulu süs bitkileri, okaliptüs ya da palmiye gibi bitkiler ve meyve fidanları gibi alternatif türler peyzaj çalışmalarında kullanılan bahçe bitkileri arasında yer alır. Bahçenin büyüklüğüne ve sizlerin isteğine göre bunlar arasından uygun olan ürünleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Siz de bahçenizin peyzajında etkili değişiklikler yapmak için ÇiçekSepeti’ndeki seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Kokulu ve Çiçekli Bahçe Bitkisi Çeşitleri

Bahçe düzenlemelerinde en fazla kullanılan bitkiler ağaçlar olur. Bu ağaçlar ise genellikle geniş yaprakları olan ağaçlar, kokulu bitkiler ve çiçek açan ağaçlar arasından seçilir. Geniş yapraklı ağaçlar arasında yer alan renkli yapraklı alternatifler de sıklıkla tercih edilenler arasında. Çiçekli ağaçlar da çiçekleri sayesinde tam bir görsel şölen oluşturur. Bahar ayları geldiğinde ağaçların birçoğu çiçeklerini açmaya başlar. Özellikle nisan ve mayıs ayları bu ağaçların en güzel görüntülerine sahip olduğu aylardır. Bu ağaçlar arasında en sık tercih edilenler ise dağ defnesi, mor salkım, süs kirazı, pavlonya ve lavantadır. Bu bitkilerin görüntüsü kadar kokuları da son derece ilgi çekicidir.

Bahçe bitkisi çeşitleri arasında yer alan ve en az ağaçlar kadar ilgi çekici olan türler arasında çalı bitkileri de bulunur. Özellikle begonvil duvar dibi ya da yol kenarlarındaki görüntüsü ile herkesin ilgisini toplamaya aday. Çalı grubu dışında tırmanıcı ve bodur begonvil türleri de bahçelerde oldukça sık kullanılır. Toprakta yayılarak ya da duvar gibi zeminlere tırmanarak yolunu bulur.

Kokulu ve çiçekli olan dış mekan bitkileri arasında leylak, ortanca ve erguvan gibi fidanları da tercih edebilirsiniz. Bu ağaç fidanlarının bahçelere ekilmek üzere hazır olduğu zamanlar genellikle 1-2 yaş aralığı olur. Kendi bahçeniz için yapılan düzenlemede ya da sevdiklerinizin bahçelerindeki peyzaj çalışmalarında kullanılmak üzere bu yaşlarda bitki fidanlarını ÇiçekSepeti’nde kolayca bulabilirsiniz.

Bahçenize Uygun Meyve Fidanları ve Çit Bitkisi Çeşitleri

Bahçelerde bulunan yol kenarları ya da bahçenin çevresinde kullanılmak üzere çit bitkileri tercih edilir. Bunlar renkleri canlı, çok hızlı büyüyen özelliklere sahipler. Çeşitleri arasında orman sarmaşığı, kurtbağrı, berberis türleri gibi farklı çeşitler yer alır. Yayılımı fazla olan bu bitki türleri diğerlerine göre daha hızlı büyüme hızına sahip olur. Ekildiği tüm alanlarda hızlı ve etkili şekilde büyümeye devam eder. Bahçe kenarları ve çit olarak kullanmak üzere seçebileceğiniz ürünlerin dışında duvar ya da diğer betonlara tırmanması için farklı sarmaşık türlerini de satın alabilirsiniz. Bahçe düzenlemelerinde hem meyveleri hem de görsellikleri açısından meyve fidanlarına da yer vermeniz mümkün. Meyve fidanları arasında kiraz, badem, vişne gibi ağaçlar olmasının yanında en fazla bodur türe sahip narenciye fidanları bulunur. Bu türler saksı içinde bakılabilmesi sayesinde her yerde konumlandırılabilir. Ayrıca hediye etmek için de oldukça uygun ürünlerdir. Saksısı ile birlikte kolayca hareket ettirilebilir. Bu fidanların aşılı olması durumunda ise 1 ila 2 yıl içerisinde meyve vermesi söz konusu olur. Eviniz için gerekli olan tüm bahçe bitkileri için ÇiçekSepeti’ni ziyaret edebilir, hızlı ve güvenli şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Farklı teslimat seçenekleriyle bahçenizi güzelleştirmeye hemen başlayabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.