Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bakliyat

Dünya genelinde sıklıkla tüketilen bakliyat seçenekleri, Türk mutfağında da önemli bir yere sahiptir. Yöresel, organik ve lezzetli ürün çeşitlerinden oluşan bakliyatlar ile besin değeri yüksek yemekler hazırlayabilirsiniz. Büyük gıda markaları ve yöresel markalar tarafından üretilen ve güçlü bir protein kaynağı olan en iyi bakliyat çeşitlerini ÇiçekSepeti’nin online alışveriş imkânından faydalanarak hızlı bir biçimde satın alabilirsiniz!

Besin Değeri Yüksek Bakliyat Çeşitleri

Süpermarket ürün çeşitleri arasında önemli bir yere sahip olan bakliyatlar, yöresel lezzetler sunarak farklı damak zevklerine hitap etmeyi başarır. Duru, Tarım Kredi Kooperatifi, Yayla, Reis, İpek Değirmen, Albak gibi markaların ürettiği ve yöresel lezzetler sunan bakliyat çeşitleri bulunur. Besleyici ve doyurucu gıda özelliği taşıyan bu ürünler, hem çocukların hem de yetişkinlerin beslenmesinde önemli bir yer tutar. Fasulye, nohut, mercimek, bulgur, buğday, mısır, arpa ve yulaf gibi bakliyat çeşitleriyle yeni lezzetler deneyebilir, çocuklarınızın da seveceği sağlıklı yemekler hazırlayabilirsiniz. Yerli ürün çeşitlerinin yanı sıra farklı ülkelerde yetişen pirinç, fasulye, mısır ve buğday çeşitlerini de alarak yeni tarifler deneyebilirsiniz. Et ürünlerinden sonra en yüksek protein içeriğine sahip olan bakliyatlar, posa bakımından da oldukça zengindir. Bakliyat çeşitleri, sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Özel diyet programlarında sıklıkla yer alan gıdalar, et ve balık ürünlerine oranla daha ekonomik fiyatlar sunarak geniş bir tüketici kitlesine ulaşır.

Bakliyat Çeşitleriyle Hazırlanan Lezzetli Yiyecekler

1- Kuru bakliyat çeşitlerini sade olarak pişirebileceğiniz gibi sebze, et ve baharatlarla birlikte de pişirebilirsiniz. Bakliyatların kendine özgü tatları, yemeklerinize farklı bir lezzet katmayı başarır.

2- Pilav seven çocuklarınıza sebzeli ve etli pilavlar yaparak daha sağlıklı beslenmelerine yardımcı olabilirsiniz. Bulgur veya pirinç pilavı çeşitlerini taze bezelye, havuç, pırasa, patlıcan ve kabak gibi sebzelerle daha lezzetli hâle getirebilirsiniz.

3- Haşlanmış nohut, mercimek, buğday, mısır ve fasulyeyi salatalarınızda kullanarak yeni lezzetler deneyebilirsiniz.

4- Marul, kıvırcık ya da roka salatalarına haşlanmış yeşil mercimek katarak vitamin ve protein içeren harika bir salata yapabilirsiniz. Yemek davetlerinizi çeşitlendirmek için iyi bir tercih olabilir.

5- Mercimek, buğday, bulgur ve pirinçle yapabileceğiniz çorbalarınızı yöresel baharatlarla tatlandırarak besleyici ve lezzetli çorbalar hazırlayabilirsiniz.

6- Özellikle kış aylarında bolca bakliyat tüketerek hem vücut direncinizi artırıp hem de dengeli beslenebilirsiniz..

7- Kuru barbunya fasulyesi ile kış aylarında da zeytinyağlı barbunya yemeği hazırlayabilirsiniz. Glutensiz nohut çeşitleriyle metabolizmanızı hızlandıran, sindirim sisteminizi çalıştıran etli ve sade nohut yemekleri yapabilirsiniz.

Yöresel Bakliyat Çeşitleri

ÇiçekSepeti, Türk mutfağının vazgeçilmezi olan bakliyat çeşitlerini, buğday, mısır, pirinç ve nohuttan üretilen un türlerini size sunarak ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olur.

  • Siyah, yeşil, kırmızı mercimek çeşitlerinden siyez buğdayına, Gaziantep 6'lı doğal kuru bakliyat setinden Erzurum ispir fasulyesine kadar geniş çeşitliliğe sahip bakliyat seçeneklerine tek tıkla kolayca ulaşabilirsiniz.
  • Ürün çeşitleri arasında bulunan tam buğday, kepek ve mısır unu, size lezzetli köy ekmeği, börek ve atıştırmalıklar yapma fırsatı sunar.
  • Türk mutfağında sıkça kullanılan un; yemekten çorba ve sos yapımına kadar birçok yiyeceğin içerisinde yer alır. Doğal arpa unu ve taş değirmende öğütülmüş köy unu ise seçebileceğiniz doğal unlardır. Ekmek, kuymak, mıhlama yapımında ve balık kızartma işleminde kullanılan mısır unu çeşitleri arasında doğal ve glutensiz ürünler de bulunur.
  • Köftelik ince bulgurdan başbaşı bulguruna, baldo pirinçten Osmancık pirincine kadar ihtiyaç duyduğunuz tüm ürün çeşitleri ÇiçekSepeti’nde! Ucuz bakliyat ürünlerini evinizin konforunda sipariş vererek kolayca satın alabilirsiniz.

Güçlü bir protein kaynağı olan bakliyat çeşitlerinin hepsini ÇiçekSepeti’nde bulabilir ve uygun fiyat ayrıcalığı ile kolayca satın alabilirsiniz!