Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Balık Akvaryum Ürünleri

Renk ve görüntüleriyle izlemeye doyamadığınız birçok balık türünü yetiştirebilir, sadece onları izlerken bile zaman kavramını unutabilirsiniz. ÇiçekSepeti, akvaryum ve balıklarla ilgilenenler için oldukça zengin bir ürün yelpazesi sunuyor. Balıkların beslenmesi, sağlığı ya da üretimi gibi akvaryumculuğun farklı disiplinleri için aradığınız tüm malzemeyi ÇiçekSepeti’nde bulabilir, her zaman sağlıklı balıklarla dolu bir akvaryuma sahip olabilirsiniz.

Balık Akvaryum Yem Çeşitleri

Lepistes türü balıklar, akvaryum dünyasına yeni başlayanların vazgeçilmez tercihi oluyor. Lepisteslerle ilgilenip onları sağlıklı tutmaya çalışırken akvaryumculuğun inceliklerini öğrenebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nde sadece lepistes türü için üretilen balık yemlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Akvaryumla ilgilenmeye yeni başladıysanız ya da sadece lepistes besliyorsanız bu yemler tam da balıklarınıza göre. Akvaryum balıklarının geneli için üretilen yumuşak granüllü temel yemler hobicilerin işini kolaylaştıran yem çeşitlerinden. Batma özellikleri sayesinde akvaryumun suyunu kirletmeyen bu yemler, protein ve mineraller ile desteklendiğinden balıkları hastalığa karşı korur ve doğurganlığı artırır. 500 gramlık pul yemler de balıklarınız için bir diğer beslenme seçeneği. İçeriğinde C vitamininin yanı sıra maya, sebze protein ekstraktı, hayvansal yağ, yosun, lesitin ve farklı vitaminler bulunan pul yemler, balıklarının renk yoğunluğunu korumasını da destekler. Balıklarınızı beslenmek için ihtiyaç duyacağınız tüm ürünler ÇiçekSepeti’nde sizleri bekliyor.

Akvaryum İşlerinizi Kolaylaştıran Çözümler

Bazı günlerde akvaryumunuza vakit ayıramazsınız. Tatile çıkmak ya da daha acil bir yerlere gitmek durumunda kalabilirsiniz. Böyle zamanlarda balıklarınızın aç kalmaması ve sağlıklarını koruyabilmeleri için üretilen yem türleri imdadınıza yetişir. Suda oldukça yavaş çözünen bu tarz yemler, siz yanlarında olmasanız bile balıklarınızın üç gün boyunca beslenmesini sağlayarak işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır. Yavru balık yemleri ise farklı karışımlarla sunuluyor ve sağlıklı büyümeyi destekliyor. Artemia yumurtalarının kabukları eritilerek elde edilen bu çeşitler, yavru balıklar için en ideal yemler arasında. Protein değerlerinin yüksek olması sayesinde yavru balıklar kadar anne balıklar için de ideal olan eritilmiş artemia yumurtalarını ÇiçekSepeti ile hemen sipariş verebilirsiniz. Akvaryumunuz su yüzeyinde beslenen balıklardan oluşuyorsa natürel bitkisel balık yemlerini tercih edebilirsiniz. Bileşenleri sayesinde balıklarda prebiyotik etki oluşturan bitkisel yemler, özellikle sindirim konusunda balıkların dostu. Beslediğiniz balık türleri için sayısız balık yemleri sunan ÇiçekSepeti’nden akvaryumunuza en uygun balık yemlerini sipariş edebilir, balıklarınızın sağlığını kolayca garantiye alabilirsiniz.

Hem Balık Hem Bitki Yetiştirebileceğiniz Akıllı Akvaryumlar ÇiçekSepeti’nde

Balık beslemeyi sevenleri zorlayan işlerin başında akvaryum temizliği gelir. Ancak kendi kendini temizleyen bir akvaryum teknolojisine sahip olmak da mümkün. Akuaponik sistem ile çalışan bu tarz akvaryumların su haznesinde balık, üst kısmında bulunan küçük saksılarda ise bitki yetiştirebilirsiniz. Saksıların dibine yerleştirilen ve su tutma özelliği olan kil topları sayesinde bitki kökleri zemine tutunabiliyor. Beslenen balıkların suya bıraktıkları dışkılar, saksılarınızın bulunduğu tepsiye pompalanarak bitki köklerine ulaşıyor. Böylece kurulan beslenme dengesi ile aynı alanda hem balıklarınızı hem de nane, fesleğen, buğday çimi veya turp otu gibi farklı bitkileri yetiştirebilirsiniz. Özellikle çocuklar için son derece eğlenceli olan bu ekolojik akvaryumlar, bir yandan kendisini temizlerken bir yandan da bitkiler için doğal bir habitat yaratıyor. Akvaryum ve balık hobiniz varsa ya da evinize veya iş yerinize ilk kez akvaryum alacaksanız ÇiçekSepeti’nin sunduğu ürünler işinizi kolaylaştırmaya aday. ÇiçekSepeti’nin indirim fırsatlarından yararlanarak aklınıza gelebilecek tüm akvaryum ürünlerini ve akvaryum aksesuarlarını hemen sipariş verebilirsiniz. Üstelik hızlı teslimat ayrıcalığını Türkiye’nin tüm şehirlerinde yaşayabilirsiniz.