Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Banyo Aydınlatma Ürünleri

Banyo, yaşam alanlarında en çok kullanılan alanların başında gelir. Günlük olarak duş, makyaj, tıraş, kişisel temizlik ve bakım bu alanda yapılır. O yüzden banyonun işlevsel olarak kullanışlı ürünlerle dekore edilmiş olması oldukça önemlidir. Tabii ki sadece işlevsellik tek başına yeterli olmaz. Ferah ve iç açıcı bir tasarımın banyoya hakim olması, günün stresinin atmanızı veya güne başlarken kendinizi motive etmenizi sağlar. Banyo aydınlatma ürünleri alanın aldığı doğal ışık, pencere konumu, oluşturulmak istenen ambiyans ve dekoratif tarza göre belirlenir. Siz de banyonuzda harika bir ortam oluşturmak istiyorsanız ÇiçekSepeti banyo aydınlatma sayfasında yer alan ürünleri inceleyebilir, uygun fiyatlarla sipariş oluşturabilirsiniz.

Şık ve Ferah Banyolar İçin Aydınlatma Ürünleri

Tasarım olarak birçok seçenek sunan banyo aydınlatma ürünleri farklı detayları ile ön plana çıkar. Dekoratif çizgiler, tasarruf özellikleri, ışık rengi, kullanılacağı alan, montaj şekli gibi birçok özellik doğru aydınlatma ürününü seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır.

 • Banyo aydınlatması seçerken ilk olarak banyonun dekoratif tarzı ve alanın büyüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır. Alanın büyüklüğüne göre farklı alanlarda farklı ışık gücü veren modelleri tercih edebilirsiniz.
 • Ana ışıklandırma olarak genellikle beyaz veya sarı ışık tercih edilir. Güçlü bir ışık kaynağı olan bu ışıklandırma avize veya isteğe göre seçilen tarzda ampul olabilir. Tavan aydınlatması olarak da adlandırılan bu ışıklandırmayı diğer yan ögelerle destekleyebilirsiniz. Örneğin; tavanda yer alan sarı ana ışığı ayna veya dolaplarda kullanabileceğiniz Led ışıklarla desteklemek gibi.
 • Banyo aydınlatmaları içinde yer alan ayna aydınlatmaları şık bir görüntü sunmanın yanı sıra oldukça kullanışlıdır. Ana ışık kaynağını hiç kullanmadan yüzünüzü yıkarken veya makyaj yaparken bu ışıklandırmayı kullanabilirsiniz. Eğer banyoda pencere yer almıyorsa ana ışığı bu tarz ışıklarla desteklemek oldukça ferah bir ortam oluşturulması için yardımcı olacaktır.
 • Banyo, su ve nemin oldukça fazla olan bir alan olduğundan seçilen ürünlerin IP korumalı olması oldukça önemlidir. IP44 veya daha yüksek oranda koruma sağlayan ürünler banyolarda uzun ömürlü bir kullanım sunacaktır. Ayrıca ürünlerin metal olan kısımlarının paslanmaya dayanıklı veya paslanmaz malzemeden üretilmiş olması sorun yaşamanızın önüne geçer.
 • Banyo aydınlatma ürünlerinde aydınlatma seviyesi olarak 150 lüks iyi bir seçim olacaktır. Alanın küçük olduğu yerlerde ise 100 lüks aydınlatma da iş görecektir. Işığın tam parlaklığı kısa sürede ulaşması için ise LED lamba modellerini tercih edebilirsiniz. LED modeller tasarruf açısından da oldukça faydalı ürünlerdir.
 • Banyo aydınlatma ürünleri arasında yer alan ayarlamalı prizleri özellikle evde yaşlı insanlar bulunuyorsa tercih edebilirsiniz. Gece aydınlatma modu sayesinde ışık seviyesini %20’lere kadar indirerek açık bırakmanız karanlık olmasının önüne geçecektir. Bu sayede yaşlılar ve çocuklar daha rahat hareket edecektir.

Farklı Özellikler Sunan Banyo Aydınlatma Modelleri

Yaşam alanlarında aydınlatma her zaman önemlidir. Fakat, banyo aydınlatması diğer alanlara göre daha farklı özelliklere sahip olmalıdır. Çeşit olarak da diğer alanlardan biraz farklı olan bu alanda doğru ürünleri seçerek uygun ortamı oluşturabilirsiniz.

 • Banyoda kullanılan aydınlatmalar genel olarak iki gruba ayrılır. Ana ışık kaynağının kullanıldığı tavan aydınlatmaları ve bu aydınlatmayı destekleyen yan aydınlatma ürünleri.
 • Tavan aydınlatmaları, sıva altı veya sıva üstü olarak da anılan aydınlatma ürünleridir. Basit tasarımlar genelde tercih edilse de dekoratif avizeler veya modern aydınlatma ürünleri de bu kategoride yer alır. Sıva altı olarak adlandırılan spot aydınlatmalar oldukça modern bir görüntü sunar. Tavan ile aynı hizada sunulan spotlar, eşit miktarda aydınlatma sunduğundan ferah bir ortam oluşmasına yardımcı olur. Bu aydınlatmaları kullanacağınız priz sayesinde belli bölgeleri aydınlatmak adına da tercih edebilirsiniz.
 • Ekstra ya da ya aydınlatma ürünleri en çok ihtiyaç duyulan alanlarda özel aydınlatmalar sunar. Ayna aydınlatmaları, dolap içi aydınlatmaları, duş kabini aydınlatması, küvet aydınlatması gibi seçenekler bu alanda değerlendirilir.
 • Ayna aydınlatmaları tıraş olurken veya makyaj yaparken ihtiyaç duyduğunuz ekstra ışığı kullanmanızı sağlar. Bu sayede yapmak istediğiniz işi daha kolay yapabilirsiniz. Aplik olarak da adlandırılan bu tür aydınlatmaları aynı zamanda küvet ve duşakabin içinde de kullanabilirsiniz.
 • Tepe armatürleri banyoda farklı bir atmosfer oluşturmak isteyenler için oldukça uygun seçenekler sunar. Banyonun genel tasarımına uygun olarak seçeceğiniz aydınlatma ile oldukça hoş bir ortam oluşturabilirsiniz. Bu tür ürünler diğer banyo aksesuarlarını da tamamlayacak olan pirinç veya krom kaplama seçenekleri ile oldukça hoş görünür.

Özel olarak üretilen ve farklı markalarca sunulan banyo aydınlatma ürünleri yüzlerce seçenekle ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Banyo tasarımınız için uygun olan modelleri hızlı gönderim ve uygun fiyat avantajlarıyla hemen sipariş edebilirsiniz.