Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Basketbol Ürünleri

Dünyanın en popüler sporlardan biri olan basketbol, farklı ekipmanlar kullanılarak yapılır. Basketbol için üretilen giyim malzemeleri ve yardımcı ekipmanlar, renk ve beden gibi parametrelerde zengin bir seçim şansı sunar. Yüksek performansta bir oyun oynayabilmeniz ve vücudunuzu daha iyi kullanabilmeniz için tasarlanan bu ürünler kendinizi geliştirmenize yardımcı olur. ÇiçekSepeti basketbol sayfası üzerinden en iyi basketbol ürünlerine ve ekipmanlarına ulaşabilirsiniz.

Uygun Basketbol Topu Seçimiyle Profesyonel Basketbol Oynayın

Basketbol toplarının iç mekanda, dış mekanda ve hem iç hem de dış mekanda kullanılabilen birbirinden farklı model alternatifi bulunur.

  • Basketbol oynamayı planladığınız alana göre tercih edeceğiniz basketbol topu ile antrenmanlarınızı ve mücadelelerinizi daha profesyonel bir hale getirebilirsiniz.
  • Toplar farklı renklerinin yanı sıra beden numarası ve malzemesine göre de birbirinden ayrılır.
  • Kaliteli kauçuk ya da poliüretan deri malzeme kullanılarak üretilen basketbol topları, yüzey özellikleriyle tutuş kolaylığı sağlar. Ayrıca bu tarz toplar uygun hava ölçüsü sayesinde zevkli bir oyun deneyimi sunar.
  • Tek veya çok renkli model seçeneklerinin içerisinde, 3 ile 7 arasında numaraları bulunan ürünlere de yer verilir. Farklı yaş grubuna göre üretilmiş olan bu numaralar arasından kendinizin ya da çocuğunuzun yaşına uygun olan modeli hemen sipariş edebilirsiniz. Bunun yanında ÇiçekSepeti’nde FIBA onaylı basketbol toplarına da ulaşabilirsiniz.

Oyuna Odaklanmanızı Sağlayan Basketbol Aksesuarları

Basketbol ekipmanları içerisinde saha içinde ve dışında olmak üzere çeşitli amaçlarla kullanılabilecek birçok malzeme mevcut. Geniş bir model yelpazesine sahip olan giyim ürünlerinde hem oyun öncesinde giyilen tişörtler hem de oyun esnasında giyilen basketbol forması ve şortları bulunur. Yetişkin ve çocuk kullanıcılar için farklı renk ve beden seçeneği bulunan ürünler arasından zevkinize uyan modeli seçebilirsiniz.

Basketbol aksesuarları arasında giyim ürünlerinin dışında basketbol tekniklerini geliştirmenize ve ekstra antrenman yapmanızı sağlayan malzemelere de yer verilir. Taktik tahtası, şut çalıştırıcı, defans aparatı, hedef şut geliştirme aparatı ve oyun setleri bu ürünlerden sadece birkaçı… Oyuna odaklanmanıza yardımcı olan aksesuarlardan biri olan saç bantları, antrenman ve oyun sırasında saçlarınız tarafından rahatsız edilmenizi engeller. Kolluk, dizlik ve bileklik gibi koruyucu ürünler ise sakatlanma ya da yaralanma gibi riskleri minimuma düşürür. Ayrıca dizlikler sert olan yüzeylerde dizlerinizi koruma altına almanızı sağlar ve maç sırasında ya da antrenmanlarda daha güvenli bir şekilde hareket etmenize yardımcı olur. Kolluk ve gerdirici bantlar sayesinde ise kas gruplarını daha güçlü bir hale getirebilir ve oyundaki performansınıza olumlu yönde katkı sağlayabilirsiniz.

Basketbol Potaları ile Basketbol Dünyasını Keşfedin

En temel aksesuarlardan biri olan basketbol potaları profesyonel ve amatörlerin kullanımına uygun olacak şekilde tasarlanır.

  • 45 santimetre çapı olan profesyonel bir basketbol potası, 75 santimetrelik profesyonel basketbol toplarıyla oynanabilecek şekilde üretilir.
  • 18, 22 ya da 45 santimetrelik basketbol fileleri ile kullanıldığı potaları açık ya da kapalı alanda kullanabilirsiniz.
  • Yağışlı hava şartları karşısında dirençli olan bu fileler streetball için de gayet uygundur.
  • Profesyonel potalar, fiziksel zorlamalar ve olumsuz hava koşulları karşısında dayanıklılık gösterir.
  • Amatör basketbol potaları, 15 santimetrelik çapları ve vantuzlu yapıları sayesinde ev içindeki kullanıma uygundur.
  • Profesyonel potalara karşı hazırlık niteliği taşıyan ve çocuğunuzun boyuna göre ayarlayabileceğiniz stantlı potaları da tercih edebilirsiniz.

Basketbol potalarının farklı çember alternatifleri de bulunur. Genellikle sokaklarda ve parklarda kullanılan sabit basketbol çemberi, sap kısmından kaynak ile tutturulur. Çemberi çok fazla kullanmıyorsanız ve uygun fiyatlı bir ürün arıyorsanız bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Profesyonel maçlarda kullanılan çemberler sola, sağa ve aşağıya doğru olmak üzere üç yöne esner. FIBA standartlarına uygun olan bu çember modelleri, üstüne gelen yük kalktığında tekrar eski yapısına geri döner. Bu kadar profesyonel bir ürüne ihtiyaç duymuyorsanız, hem estetik bir görüntü oluşturan hem de olası sakatlıkların önüne geçen esnek süspansiyonlu yaylı çemberlere yönelebilirsiniz.

Geniş ürün çeşitliğinin yer aldığı ÇiçekSepeti basketbol sayfasında uygun fiyatlı basketbol ürünlerine ulaşabilir, çocuklarınız ve kendiniz için basketbol keyfini üst seviyeye çıkarabilirsiniz.