İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Basketbol Topu

Hiçbir zaman popülaritesini kaybetmeyen spor dallarından biri olan basketbolla ilgileniyor, Türkiye ve dünyada gerçekleştirilen müsabakaları izlemekle kalmıyor, aynı zamanda siz de basketbol oynuyorsanız, ÇiçekSepeti’ndeki basketbol toplarından dilediğinizi satın alabilirsiniz. Yerli ve yabancı markaların yanında dünyanın en prestijli ve önemli oyunculara ev sahipliği yapan liglerinin sponsorluğunu üstlenen dev markaların ürettiği basketbol topu modelleri sizleri bekliyor.

Farklı Zeminlerde Kullanılabilen Basketbol Toplu Çeşitleri

Basketbol topu üreticileri geliştirdikleri çözümleri, boyutları ve fiziksel durumlarına göre sınıflandırarak sizin, maçlarınıza en uygun ürünü edinebilmenizi sağlamakta. Çocukların ve gençlerin kolayca kavrayabilecekleri 2 ila 5 numara topların yanı sıra yetişkinlerin amatör ve profesyonel maçlarda kullanabilecekleri 6-7 numara toplara imza atan markalar, topların yüzeylerini de farklı formda hazırlıyor. Genellikle ulaşılabilir fiyat aralıklarında seyreden basketbol toplarının büyük kısmının dış yüzeyi, kauçuk materyalden üretilir. Bazı markalar, kompozit deri gibi malzemelerden yararlanırken dünyanın önemli basketbol topu üreticileri ise kendilerine özgü ZK materyalinden destek alabilmekte. Özellikle profesyonel müsabakalarda tercih edilen böylesi çözümler, oyuncuların maç esnasında terlemelerine bağlı olarak top hâkimiyetlerinin azalmasını önlüyor. Avuç içleri de terleyebilen sporcular, hem kuru hem de ıslak ellerde üst düzey tutuş performansı vadeden profesyonel seviye basketbol topu modelleriyle hünerlerini daha rahat sergileyebilir.

Okullardaki basketbol sahalarında, özel kapalı basketbol sahalarında kullanılmak üzere geliştirilen iç mekân basketbol topları, profesyonel maçlara hazırlık yapan sporcuların gereksinimlerine yanıt verebilir. Yüzeyleri, iç mekân toplarından biraz daha farklı olan ve genellikle açık alanlarda kullanılmaya müsait yapıdaki dış mekân basketbol topları da gerek amatör gerekse profesyonel basketbol oyuncularının ihtiyaçlarına yanıt verebilmekte.

FIBA Onaylı Basketbol Topu Modelleri

Görünümleriyle birbirinden ayrılabilen ürünler, renk ve tasarımlarıyla dikkat çekerken spor ürünleri üzerine uzmanlaşmış isimler, klasik görünümlere sahip basketbol toplarına da imza atabiliyor. Hatta kimi markalar, artık zaman içerisinde tüm sporcuların takdirini kazanan klasik tasarımlarını teknolojik yenilikleri gözeterek, çeyrek asrı geçen süredir neredeyse hiçbir değişikliğe uğratmadan üretmeyi sürdürmekte. Markaların üretim sürecinde ve sporculardan aldıkları geri bildirimler, sizin de maçlarınızda değerlendirebileceğiniz ürünlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Tasarımları, fiziksel durumlar ve ağırlıklarıyla FIBA onayı almaya hak kazanan basketbol topları kullanım esnasında sporculara güven vermekte.

Üretilen basketbol toplarının bazıları, basketbol dünyasında efsane hâline gelmiş oyuncuların isimlerini taşıyor. Böylesi ürünlerin kimisinde FIBA onayı bulunabilirken kimisinde ise onayı bulunmayabilir. Şayet edinmeyi planladığınız basketbol topunu, profesyonel karşılaşmalara uygun olmasını önemsiyorsanız, doğrudan doğruya FIBA onaylı ürünleri tercih edebilirsiniz. Ancak onaysız ürünler de hâlihazırda dünyanın en güçlü basketbol topu üreticileri tarafından geliştirildiği için ilgili topların teknik ve yapısal bakımdan herhangi bir sorunu bulunmamakta. Hatta böyle topların, renkleri ve tasarımları, basketbola mesafeli olanları bile maçlara katılma yönünde motive edecek formda. Hareket esnasında topu sahada rahat bir şekilde takip edebilmenizi sağlayan kontrast renkler, tutuşu kolaylaştıran tırtıklı yüzeyler, etkili bir dokunuş ve top sürüşü gerçekleştirebilmenize olanak veren derin panel bağlantıları ve daha nicesi bu ürünlerde mevcut. ÇiçekSepeti’nden basketbol topunuzu satın aldıktan sonra üreticilerin kullanım talimatlarını dikkatle incelemeniz yerinde olur. Özellikle havası inmeye başlayan topları şişirme sürecinde top iğnesi kullanmanız ve önerilen kayganlaştırıcılarla sibop kısmını kaygan hâle getirmeniz, şişirme sonrasında da topu kullanmadan bir gün süreyle bekletmeniz önemli.

Siz de arkadaşlarınızla ve takımınızla basketbol karşılaşmaları düzenliyor, maçlarda kullanmak üzere saha şartlarına en uygun basketbol topunu almayı hedefliyorsanız, ÇiçekSepeti’ndeki ürünleri inceleyebilir, dilediğiniz topu kolayca satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.