Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bayrak

Devletlerin en önemli simgelerinden biri olan bayrak, üzerinde taşıdığı renkler ve sembollerle oldukça özel bir yere sahiptir. Birçok kişi kendi ulusunun ve devletin simgesi olan bayrakları; ofis, yaşam alanı, iş yeri gibi yerlerde kullanılır. Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli simgeleri arasında yer alan ve ay yıldızlı bayrağı hayatın birçok alanında kullanılabilirsiniz. Milli bayramlarda yapılacak kutlamalardan, yaşam alanlarının dekorasyonuna, iş yerlerinde ofis tasarımlarından okullardaki etkinlere kadar birçok alanda bayrak kullanılmaktadır. Kumaş ve kağıt başta olmak üzere farklı malzemelerle üretilen bayrak modellerini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

Farklı Boyut Seçeneklerde Sunulan Bayrak Çeşitleri

Kullanım alanlarına göre farklı boyut ve malzemelerden üretilen bayraklar, fiyat olarak da bu özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.

  • Türk bayrağı çeşitlerinin en çok kullanılan modelleri arasında yer alan kumaş Türk bayrağı; milli bayramlarda, evlerde, iş yerlerinde asılır. Genelde standart olarak 150x225 cm boyutundadır. Kaliteli kumaş yapısı sayesinde göndere çekilebilir veya cam önlerine asılabilir. Özel kimyasallar ile boyaması gerçekleştirilen bayraklar, dış mekandaki farklı etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır. Örneğin; doğal bir malzeme olan alpaka kumaştan üretilen bayraklar dış hava koşullarına karşı daha dayanıklıdır. Bu kumaştan üretilen bayrakları bayrak direklerinde kullanabilirsiniz. Bir diğer çok tercih edilen tür ise polyesterden imal edilen raşel kumaştır. Dış hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı olan bu ürün, uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.
  • Kutlamalar için özel olarak üretilen kağıt bayraklar; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gibi kutlamalarda elde sallanması için üretilir. Sopalı bayraklar veya çıtalı bayrak olarak da bilinen bu bayrakların üzerinde Atatürk’lü tasarımlar da bulunmaktadır. Parlak ve kaliteli kağıt üzerine basılan Türk bayrağı tasarımlarını kutlamalarda okullar veya kurumlarda kullanabilirsiniz. Set halinde satın alabileceğiniz çıtalı bayraklar, 10’lu setlerden 100’lü setlere kadar uzanan geniş bir yelpazede satışa sunulmaktadır.
  • Ofislerde, çalışma alanlarındaki masalarda ve makam odalarında kullanabileceğiniz masa bayrakları, çalışma ortamına değerli bir detay katar. Kumaş malzemeden üretilen bu bayraklar, saplı bayrak olarak da bilinmektedir. Masa bayrakları, fazla yer kaplamayan ama kendini gösteren bir yapıya sahiptir. Özellikle saten kumaştan üretilen modeller, ışıltılı görüntüsü ile gören herkesi kendine hayran bırakır. Krom, metal, pirinç gibi malzemelerden üretilen bayrak sapları, oldukça dayanıklıdır. Taban kısmında dengelemek aksamı olarak kullanılan dekor bulunur. Parlak ve şık görüntüsü ile bayraklar, kullanılan her yere farklı bir hava katar.
  • Madam odalarında kullanılan direkli Türk Bayrağı, makam odasının gerektirdiği ağırlık ve anlamı destekleyen bir üründür. Uzun ve görkemli bir direğe eşlik eden telalı bayrak, dekoratif olarak da muhteşem görünmektedir. Makam odaları için üretilen bayraklara yapılan telelama işlemi, bayrağın dağınık durmasının önüne geçmektedir. Uzun bir direk üzerinde yalnızca Türk Bayrağının bulunduğu ürünleri bulabileceğiniz gibi iki yönlü modeller de kullanılabilir. Flama bayrak fiyatları, bayrağın malzemesi, dokusu, boyutu ve diğer özelliklerine göre değişkenlik gösterir.

Bütçenize uygun en iyi bayrak modelini ürünleri inceleyerek ve yorumları değerlendirerek bulabilirsiniz.

Türk Bayrağı dışında farklı devlet ve milletlerin bayraklarını da istediğiniz boyutlarda bulmanız mümkündür. Büyük boy kumaş Türk bayrakları içinde Azerbaycan, Doğu Türkistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkmenistan gibi pek çok ülke bayrağı sunulmaktadır. Ayrıca eski Türk devletlerinin bayrakları da günümüzde oldukça fazla kullanılmaktadır. Göktürk İmparatorluğu, Büyük Selçuklu Devleti gibi devletlerin bayrakları ve çok daha fazlasını Çiçeksepeti üzerinden sipariş edebilirsiniz. Kullanacağınız amaca göre 50x75 cm gibi küçük ürünlerden 20 metreye kadar boyutlarda bayraklar sizi bekliyor. Hayatın her alanında kullanabileceğiniz bayrak modellerini uygun fiyatlarla sipariş edin, yaşam alanlarınıza hoş bir ayrıntı katın!