İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Bebek Arabası

Anne baba adaylarının karar vermekte zorlandığı ve üzerine derin araştırmalar yaptığı konulardan biri bebek arabası seçimidir. Oysa bebeğinizin konforunu ve güvenliğini sağlamanın yanında sizin hayatınızı da kolaylaştıran bir bebek arabası hiç de hayal değil. Siz de bebeğinizin rahat edeceği ve keyifle kullanacağınız bir bebek arabası için mutlaka ÇiçekSepeti'ndeki seçeneklere göz atmalısınız. En iyi bebek arabası çeşitlerini ve bebek arabası markalarını ÇiçekSepeti'nden inceleyebilirsiniz.

Hayatı Kolaylaştıran Bebek Arabası Modelleri

Bebeğinizi dışarı çıkarırken en büyük yardımcılarınızdan olan bebek arabaları, birçok teknik özellik ve tasarım farklığıyla karşınıza çıkar. Şehir içi kullanımın yanı sıra doğa gezisi gibi zorlu yol koşullarına da uyum sağlayan bir bebek arabası arıyorsanız, tekerlekleri sağlam olan modellere göz atmanızda fayda var. Birden fazla çocuğunuz varsa çoklu bebek arabaları tam size göre... Alt bölümünde bebeğinizin eşyalarını ya da alışveriş çantalarınızı kolaylıkla taşımanızı sağlayan sepet bulunan modeller de her anne baba gibi sizi de büyük bir ağırlıktan kurtarabilir. Yaz aylarında bebeğinizi güneş ışınlarından koruyan tenteye ve sinekliğe, kış aylarında ise yağışlı havalarda büyük bir kurtarıcı olan yağmurluğa sahip olan bebek arabaları sizin için de olmazsa olmaz özelliklerden olmalı.

Bebek Arabası Çeşitleri

Standart bir bebek arabasında genellikle bebeğinizi tüm hava koşullarından koruyan bir tente, bebeğinizin eşyalarını taşımanızı sağlayan bir sepet ve ayarlanabilir bir koltuk bulunur. Standart bebek arabalarının aksine daha kapsamlı bir model olan travel sistem bebek arabaları, bebek arabası ve puset olmak üzere 2 parçadan oluşur. Üstten çıkarılabilir puseti, hem toplu taşımada hem de özel aracınızda hayatınızı oldukça kolaylaştırır. Puseti bebek arabasından saniyeler içerisinde ayırarak kolaylıkla seyahat edeceğiniz araca yerleştirebilirsiniz.

Baston tipi bebek arabaları ise hafifliği ve kolay katlanabilir yapısı ile ebeveynleri cezbeden modellerden. Günlük hayatınızı oldukça kolaylaştıran bu modeli, her yere rahat bir biçimde taşıyabilir ve yerleştirebilirsiniz. Ayrıca diğer modellere göre daha ekonomik olması da ailelerin bebek arabası tercih listesinde ilk sıralarda yer almasında büyük bir role sahip. Dilerseniz siz de ÇiçekSepeti'ni ziyaret ederek her üç modelin özelliklerini daha detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Bebek Arabası Seçiminin Anahtarı

Bir bebek arabasını kullanışlı kılan özelliklerin başında kolay açılıp kapanması gelir. Bu nedenle tek elinizle dahi kolay açıp kapatabileceğiniz bir model, ellerinizin dolu olduğu zamanlarda ve bebeğinizin kucağınızdan inmek istemediği anlarda en büyük yardımcınız olur. Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta, aracın tekerlerinin 360 derece dönebilmesi. Bu özellik, ani manevra gerektiren durumlarda bebek arabanızı rahat bir biçimde kontrol etmenizi sağlar.

Tüm anne babalar, bebeğinin yolculuk esnasında güvende olmasını ister. Bir bebek arabasında güvenliğin anahtarı ise emniyet kemeri. Bu nedenle tercih ettiğiniz bebek arabasındaki emniyet kemerinin kolay açılmayan sağlam yapıya sahip olmasına büyük önem vermelisiniz.

Konforlu koltuk da bir bebek arabasının vazgeçilmez özelliklerden. Bebeğinizin oturacağı koltuğun onun tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde ayarlanabilir özellikte olması son derece önemli. Bebeğiniz uyurken koltuğun tam olarak yatabilmesi ve konforlu olması gerekir. Ayrıca koltuğun çift yönlü kullanılabilir olması da ebeveynlerin dikkat ettikleri özelliklerin başında gelir. Bu özellik ile bebeğinizin ilk aylarında size bakar biçimde oturmasını, dış dünyaya ilgisinin arttığı dönemlerinde ise dışa dönük oturmasını sağlayabilirsiniz.

Bebek arabası tercih ederken aracın tente kalitesi de göz ardı edilmemesi gereken bir konu. Yaz kış demeden her türlü zorlu hava koşulundan bebeğinizi koruyan tente kumaşının kolay yırtılmayan ve aşınmayan özellikte olması oldukça önemli.

Siz de hayalinizdeki bebek arabasını satın alarak bir an önce bebeğinizle birlikte keyifli gezintilere çıkmak istiyorsanız ÇiçekSepeti'ndeki ürünleri hemen incelemelisiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.