Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bebek Beslenme

Ebeveynler için en önemli konular arasında yer alan bebek beslenmesi, yeni doğan ile başlar ve yaklaşık dört yaşına kadar devam eder. Yeni doğan bebekler, özellikle acıktıklarını ve doyduklarını ifade edemedikleri için belirli saat aralıklarında beslenmesi gerekir. Beslenmeler ise öncelik olarak anne sütü ile gerçekleşse de bazı durumlarda devam sütü takviyesi veya tamamen devam sütü ile beslenen bebekler bulunmaktadır.

Bebek Beslenmesinde Devam Sütü

Anne sütünden sonra bağışıklığın güçlenmesi ve gelişimin olumlu şekilde tamamlanması için bebeklerin devam sütüne ihtiyacı vardır. Bebek doğumundan sonra anne emziriyor ise ve sütü bebek için yeterli kiloyu aldırıyorsa devam sütüne gerek duyulmaz. Fakat annenin sütünün gelmemesi, kesilmesi, bebeği doyurmaması gibi durumlarda devam sütü tavsiye edilir. Bebelac, Aptamil, Hipp, Golden Goat, Hello Organig gibi birçok devam sütü markası bulunmaktadır. Bu markalardan bebeğinize en çok yararlı olanı doktor önerisi ile tercih edebilirsiniz. Devam sütleri, bebeklerin aylarına uyumlu şekilde değişkenlik göstermektedir. Bu bütün markalarda aynı şekilde ilerler. 0 ile 6 ay arası bir numaralı devam sütü kullanırken, 6 ile 12 ay arası bebekler iki numaralı devam sütü kullanmalıdır. 12 ile 36 ay bebekler ise üç numaralı devam sütü kullanması gerekir.

Bebeklerin Vazgeçilmez Ürünü Biberon

Bebek beslenmesi ürünleri arasında yer alan biberonlar, aslında her bebeğin ihtiyacıdır. Avent, Baby Time, Lasinoh, Chicco gibi birçok markaya ait bebek biberonlarına ÇiçekSepeti'nden kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Bazı bebekler biberon konusunda seçici davranarak her biberonu almayabilir. Bu durumlarda deneyerek kullanacağınız biberonu bulabilirsiniz. Uzmanlar bu konuda anne memesine en yakın uçlu biberonu tercih etmenizi önermektedir. Bu aynı zaman da hem emziren hem de devam sütü veren anneler için oldukça önemli bir durumdur. Biberonlar sadece devam sütü için kullanılmadığı gibi aynı zaman da bebek suluk gibi seçenekleri de bulunur.

Bebek Önlükleri ile Bebeklerinizi Kirlenmekten Kurtarın

Bebekler 6. ayından sonra ek gıdaya geçiş yaparlar. Ek gıda aslında hem bebek için hem de anne için keyif verici bir durumdur. Bebekler yeni tatlar ve yiyecekleri keşfederken, ebeveynler ise acaba doyuyor mu sorusunu akıllarından çıkarmış olur. Çünkü bebeğinin yediğini görür ve bu şekilde rahatlarlar. Fakat bebekler ek gıda dönemlerinde beslenme sırasında kıyafetleri her zaman mama ve yemek bulaşığı olur. Bu durumun önüne geçmek ise imkansızdır. Özellikle BLV yöntemi kullanan bebeklerin dökmeden ve kirlenmeden yeme şansı pek yoktur. Kıyafetten çıkmayan yemek lekeleri ise ebeveynlerin kaçınılmaz sıkıntısı olarak ön plana çıkar. Fakat bu durumu minimum seviyeye indirmek ise bebek önlüklerinden geçmektedir. Bebek önlükleri dökülen yemek artıklarının kıyafete temasını engeller ve bu şekilde kıyafetlerde oluşan lekeler olmaz. Bu açıdan oldukça kullanışlı olan bebek önlüklerine ÇiçekSepeti'nden farklı desen ve renk seçenekleri ile kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda ÇiçekSepeti sizlere özel tasarım olanağı sunarak dilediğin yazı, desen gibi kişiye ait bebek önlüğü tasarlamanıza da yardımcı olmaktadır.

Kişiye Özel Emzik ve Emzik Zinciri

Bebeklerinizin kendisine özel tasarımlara sahip olmasını istiyorsanız kendi ismini taşıdığı emzik ve emzik zinciri yaptırmaya ne dersiniz? Birden fazla bebeğin aynı ortamda bulunması durumunda karışan emzikler, hijyenik bir duruma neden olmaz. Bunun için emziğin üzerinde bebeğinizin isminin yazması bu durumun engellemesine yardımcı olur. Aynı zamanda tasarım olarak da oldukça şık bir görünüm ortaya koyar. ÇiçekSepeti bebeğiniz için özel tasarlayacağınız emzik ve emzik zinciri sayesinde büyüyünce saklayabileceği bir hatıraya sahip olmasına yardımcı olur.