İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Bebek Burun Damlası ve Spreyi

Bebek burun damlası ve spreyi ürünleri, bebeğinizde soğuk algınlığının neden olduğu burun tıkanıklığını gidermek ve önlemek için size ve bebeğinize en uygun çözümleri sunuyor. Serum fizyolojik adı verilen tuzlu su damlalarının yanı sıra, bebek burun spreyi ve pediatrik sinüs yıkama kiti gibi çeşitli burun hijyeni ürünlerini kullanarak alerji, nezle veya solunum yolu enfeksiyonlarının neden olduğu burun tıkanıklıklarını açmak için bebeğinize destek olabilirsiniz. Bebek burun damlası ve spreyi ürünleri burun kanallarındaki ve sinüslerdeki fazla mukusun temizlenmesini sağlayarak bebeğinizin daha rahat nefes almasına yardımcı olur.

Bebeklerin sağlıklı gelişimi için uyku çok önemlidir. Rahat ve kaliteli bir uyku için ise doğru nefes alabilmek gerekir. Anne bebek ürünleri arasında bulunan ve özellikle sağlık alanında en çok ihtiyaç duyulan bebek burun temizleyicileri, rahat bir uykunun önünü açar. Sadece uyku kalitesi açısından değil, nezle veya grip gibi rahatsızlıklarda da doktor tavsiyesi doğrultusunda damla ve spreyler kullanılabilir. Bebek sahibi olan ailelerin bebek bakım çantasında bulunması önerilen burun aspiratörleri, bazı koşullarda hayat kurtarıcı olduğundan bittiğinde yenilenmelidir. Bebeğiniz için birbirinden farklı bebek burun damlası ve spreyi modeli arasından ihtiyacınıza uygun olanı belirleyerek ÇiçekSepeti'nden satın alabilirsiniz!

Bebek Burun Spreyi ile Bebeğinizin Nefesi Daha Rahat

Bebeğinizin burnunda genellikle alerji, kuru hava veya soğuk algınlığı gibi viral enfeksiyonlardan kaynaklanan hafif tıkanıklıklar yüksek bir endişe kaynağı olmasa da bebeğiniz bununla baş edemeyeceğinden bu durum hem size hem kendisine huzursuzluk yaratabilir. Bebeğiniz, burnundaki mukusu kendi temizleyemediği için bu işte ona yardımcı olmanız gerekir. Bebeğinizin kulak burun hastalıklarında tedavisine destek olan, burnundan rahat nefes almasını sağlayarak biberonla beslenmesini kolaylaştıran deniz suyu bebek burun spreyi ürünleriyle bebeğinizin burun tıkanıklığını açabilir, burnunda biriken mukusu temizleyebilirsiniz. Burundaki doğal savunma mekanizmasını uyarmaya da yardımcı olma özelliğine sahip yüzde yüz doğal baby deniz suyu burun spreyi ürünleri, aynı zamanda, bebeğinizin günlük burun temizliği için ideal bir kullanım sunuyor. İzotonik filtre edilmiş deniz suyu içeren bebek burun spreyi, özel tasarlanan ucu sayesinde kullanım kolaylıklarına da sahip.

Bebek Burun Temizleyicileri Özellikleri

Bebeklerin rahat bir uyku uyuması ve sağlığı için burun damlalarını doğumdan itibaren doktor önerisine göre kullanabilirsiniz. Fakat burun temizleyici ürünlerin sağladığı faydalar ve özellikleri hakkında gerekli bilgi sahibi olarak kullanmanız bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

  • Bebeklerin hassas burun yapısına uygun olarak tasarlanan aspiratörleri,hırıltı veya rahatsızlık varsa kullanmanız daha sağlıklı olur.
  • Bebeğin yaşına veya ayına uygun tercih edeceğiniz yöntem ve ürün sayesinde bebeğin canını acıtmadan burnunu temizlemeniz oldukça kolaydır. Bunun için kullandığınız ürünün yaş ve ay kontrolüne dikkat etmeniz gerekir.
  • Bebeğin doğumdan sonra ihtiyaç duyduğu burun nemi,i burun damlası veya spreyleri ile sağlanabilir. Burun deniz spreyleri, burun damlaları ve serum fizyolojikler, burnu nemli hale getirdikten sonra içindeki birikimi aspiratör yardımıyla çekmeyi kolaylaştırır.
  • Bebeklerin burnu temizlenmediğinde geniz akıntısı nedeniyle öksürük gibi olumsuz aşamalar söz konusu olabilir. Bunu en başından önlemek için bebeğin özellikle hasta olduğu dönemde ürettiği mukusları aspiratör yardımıyla kolayca çekebilirsiniz.

En İyi Bebek Burun Spreyi Seçenekleri

Burun tıkanmalarının sık yaşandığı durumlarda bebeğin burun doğal mukozasına zarar vermemek için burun açıcı yağlar ve spreyler en iyi çözümdür. Bu ürünleri kullanırken dikkat etmeniz gerekenleri prospektüsünde bulabilir veya doktorunuza danışabilirsiniz.

  • Havada bulunan mikropların enfeksiyona yol açmadan evvel temizlenmesine destek olan yağlar sayesinde bebeği hastalıklara karşı koruyabilirsiniz.
  • Doğal içerikli yağları radyatörlerinizin üzerine koyacağınız ıslak bir havlu veya kaseye bir kaç damla nazal yağ dökerek kullanabilirsiniz.
  • Bebek bakımında ihtiyacınız olan tüm ürünleri ve bebek burun damlası ve spreyi seçeneklerini bebeğin yaşına göre temin edebilirsiniz.
  • İlaç kullanımı olmayan deniz suyu spreyi ve damlaları bebeğin burun kanallarını açmak için oldukça etkilidir. Genellikle günde 2-6 defa kullanılması önerilen sprey ve damlaların farklı yaş gruplarına uygun özellikte ürün çeşitliliği mevcuttur.
  • Bebeğin burnuna yerleştirilip nazikçe damlatılan veya püskürtülen burun temizleyiciler sayesinde bebeklerin nefes alması oldukça kolaylaşır. Bu sayede rahat bir uykuya dalan bebekler, ebeveynlerin de rahat etmesini sağlar.

Bebeğin sağlıkla büyürken ihtiyaç duyacağı tüm ürünler hakkında bilgi sahibi olunması, ileride olacak olası sorunların önüne geçmede fayda sağlar. Bu nedenle kulaktan dolma bilgilerle herhangi bir işlem yapılmalı, doktor tavsiyesi ve araştırmalar sonucunda bebeğiniz için en uygun ürünü tespit ederek kullanmalısınız.

Soğuk Algınlığına Karşı Bebek Burun Damlası

Günlük burun hijyeninin sağlanması dışında da kullanım özellikleri bulunan bebek burun damlası ürünleri, solunum yolu hastalıklarında burun açıcı ve iyileşmeyi hızlandıran bir etki sağlıyor. Solunum yolu enfeksiyonları sırasında bebek burun damlası kullanmanız, var olan enfeksiyona bağlı olarak gelişen farklı hastalıkların ortaya çıkmasını engellemeye yardımcı olabilir. Çocuğunuzun hastalığının başladığı ilk günlerde burun akıntısı ve tıkanıklığını giderip hastalığın şiddetini düşürmek için bebek burun damlası ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Çok küçük bebeklerde günde üç ya da dört defa ikişer damla olmak üzere bebeğinizin giysisinin yaka veya omuzları üzerine damlatmak suretiyle veya uyurken yastığına damlatarak uygulamanız da mümkün. Genel kullanım için, içinde bulunduğunuz ortamdaki bir eşyaya veya mendile damlatarak havadaki enfeksiyonlara karşı koruyuculuk oluşturabilirsiniz.

Bebeğiniz için Günlük Burun Hijyeni

Pediatrik sinüs yıkama kiti ürünleri, nazal yıkama yaparak çocuğunuz için günlük burun hijyenini sağlar. Yüksek hacimli yedek poşetleriyle uzun süreli kullanım imkanı sunan sinüs rinse kit ürünleri günde bir veya iki defa ve günün her saatinde kullanmanız için uygundur. Nazal yıkama, bebeklerin ve çocukların burun kanallarının temizlenmesini sağlar. Bu sayede solunum yolu enfeksiyonlarının önüne geçebilirsiniz. Burun hijyeni sağlamanın yanı sıra, burun mukozasını nemlendirmek için de yararlı bebek steril deniz suyu burun spreyi ürünleri sıfır ile altı ay arasındaki bebekler için özel hazırlanmış bir formül içeriyor. Bebeğinizi hem burun hem göz temizliği için önerilen ürünler arasında yer alan serum fizyolojik, bebeğinizin burun akıntısını ortadan kaldırmanın yanı sıra, burun mukozasını nemlendirme görevi de görür. Bebeğinizin günlük banyosu sırasında göz ve burun temizliği için kullanabileceğiniz serum fizyolojik ürünleri sayesinde bebeğinizin nezle veya faranjite yakalanmasını da önleyebilirsiniz.

Bebeğiniz nezle olduğunda, burnu özellikle gündüz aktığı ve geceleri sıklıkla tıkandığı için nefes alıp vermede zorluk çekebilir. Burun tıkanıklığı ve akıntısının neden olduğu uyku düzensizliği ya da beslenme problemlerini önlemek için ÇiçekSepeti ucuz bebek burun damlası ve spreyi ürünlerinden size ve bebeğinize en uygununu beklemeden satın alabilir, bebeğinizin burun hijyeninde süreklilik sağlayabilirsiniz.

Bebek sağlığı açısından oldukça önemli olan burun damlası ve spreyleri kullanırken bebeklerin narin yapılarına zarar vermemek oldukça önemli. Bu nedenle uygun yaş aralığı ve uygun kullanım uçlarına sahip spreyleri tercih etmelisiniz. Soğuk algınlığı, grip, sinüzit gibi rahatsızlıklar başta olmak üzere herhangi bir burun rahatsızlığı yaşandığından doktorunuzun tavsiyesine uygun olarak kullanacağınız spreyler, oldukça etkilidir. Ayrıca izotonik ve nazal spreyleri sadece bebekler için değil yaşına giren tüm çocuklar ve yetişkinlerde güvenle kullanabilirsiniz.

Farklı boyut ve kullanım özelliklerine sahip ürünleri bebek burun damlası ve spreyi sayfasında bulabilir, ürünler hakkındaki yorumları okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Uygun fiyatlarla sipariş edebileceğiniz en iyi markaların en iyi burun spreyleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.