Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bebek Çorabı

Hamilelik döneminden itibaren başlayan hazırlık evresinde dünyaya gözlerini açacak bebeğin tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurulur. Bu hazırlıkları yaparken en iyi çözüm, bir ihtiyaç listesi çıkarmaktır. Böylece hiçbir konu atlanmadan hazırlıklar tamamlanabilir. Bebek çorabı, yeni doğan bebekler başta olmak üzere tüm bebekler için hazırlanan ihtiyaç listelerinin üst sıralarında yer almaktadır. Bebeklerin gelişmekte olan bağışıklık sistemi, onu hastalıklara karşı savunmasız bıraktığından özellikle ayaklarının korunması gerekir. Ayakları sıcak tutan ve aynı zamanda şık görünen bebek çorap çeşitlerini tercih ederek bebeğinizin sağlığına dikkat edebilirsiniz. Her yaş grubuna uygun bebek çorap modellerini Çiçeksepeti’nden hemen sipariş edebilirsiniz.

Şık ve Sıcacık Tutan Bebek Çorap Modelleri

Bebekler, sürekli gelişim halinde olduğu için kıyafetlerinde olduğu gibi çoraplarında da değişim kaçınılmazdır. Bu nedenle bebeğinizin kaç aylık olduğu, kilosu, boyu, ayak numarası veya boyu, mevsim şartları gibi konular, çorap seçiminde öne çıkar. Ayrıca bebeklerin hassas cildi göz önünde bulundurularak seçim yapılması gerekir.

  • Yeni doğan bebek çorapları, henüz dünyaya gözlerini yeni açmış minikler için özel olarak tasarlanan çoraplardır. Bu çorap modellerinde kullanılan ip dokusu, bebeklerin hassas ciltleri gözetilerek yapılır. Antialerjik ve hijyenik olan bebek çoraplarını yeni doğan setleri içinde veya tek olarak alabilirsiniz. Ayrıca bu tarz çorapları yeni ebeveyn olan sevdikleriniz için setler halinde alarak hediye edebilirsiniz.
  • Bebekler 3. aya geldiklerinde artık hareketleri daha keskinleşir ve gelişimleri hızlanır. Bu aylarda zıbınların yerini genelde bebek taytları almaya başlar. Fakat mevsimine göre soğuk havalarda bebeklerin üşümemesi için 3 aylık bebek külotlu çorapları tercih edilir. Bu çoraplar, çok kalın olmamakla birlikte bebeklerin hareketlerini kısıtlamayacak kadar rahattır.
  • 6. aydan itibaren ise bebek çorapları çeşitleri daha da artar. Bebeklerin fiziksel ve bilişsel gelişimine katkı vermek amacıyla çoraplar üzerinde değişik renkler ve tasarımlar kullanılır. Bu sayede çocukların dikkati çekilerek öğrenme sürecine katkıda bulunabilirsiniz.
  • Bebek çorapları arasında yer alan bebek patik modelleri, kalın ve sıcak tutan dokuları sayesinde özellikle kış aylarının vazgeçilmezidir. Patik çorapların rahat çıkarılması ve yıkanarak uzun süre kullanılması oldukça büyük avantajdır. Yine soğuk havalarda patik çoraplarla birlikte polar bebek çorapları tercih edilebilir. Yumuşak dokusu ve sıcak tutan yapısıyla polar çoraplar, oldukça kullanışlı ürünlerdir.

İdeal Bebek Çorap Bedeni Nasıl Anlaşılır?

Bebeklerin rahat hareket edebilmesi gelişimleri açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle aldığınız çorapların bedenine uygun olması ve ayaklarını sıkmaması gerekir. Peki, doğru bedeni nasıl anlayabilirsiniz? Bebek çorap tabloları ürün açıklamalarında genelde yer alır. Fakat yer almadığını varsayarak şu ölçüleri dikkate alabilirsiniz: 9 cm uzunluk 16 beden, 10 cm uzunluk 17 beden, 11 cm uzunluk 18 beden, 12 cm uzunluk 19 beden, 12,5 cm uzunluk 20 beden, 13 cm uzunluk 21 beden, 14 cm uzunluk 22 beden, 15 cm uzunluk 23 beden, 16 cm uzunluk 24 bedendir.

Bebek külotlu çoraplarında ise ay olarak bakmanın yanı sıra bebeğinizin bacak boyunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Standart bebek külotlu çorap boyları şu şekildedir: yeni doğan için 50 cm, 0-3 ay için 50-56 cm, 3-6 ay için 56-62 cm, 6-9 ay için 62-68 cm, 9-12 ay için 68-74 cm, 12-15 ay için 74-80 cm, 15-18 ay için 80-86 cm ve 18-24 ay için 86-92 cm.

Bu ölçüler dışında markaların kendi kalıpları ve ölçü birimleri olabilir. Alacağınız çorabın ölçü bilgilerine bakarak bebeğiniz için ideal çorap modelini rahatlıkla bulabilirsiniz.