Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bebek Diş Ürünleri

Bebekler, ihtiyaçlarıyla birlikte doğar. Diş bakımı da bebeklerde en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Hem bebekler ve ebeveynler için zor geçen diş çıkarma döneminde hem de sonrasında kullanılan bazı ürünler, diş bakımında yardımcı olabilir. Her keseye uygun, uygun fiyatlı çok çeşitli bebek diş ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz!

Bebeğinizin Zorlu Dönemi Artık Daha Rahat

Genelde 4.ay ve 8.ay arası olan diş çıkarma dönemi, bebeklerin diş etlerinin kaşınmasıyla kendini belli eder. Kaşıntısını gidermek isteyen bebeğiniz ellerini ya da başka nesneleri ağzına götürür, bu da bazı cisimleri yutmasıyla sonuçlanabilecek tehlikeli sonuçlara yol açabilir; bu nedenle diş kaşıyıcılarını tercih etmek bebeğiniz için daha sağlıklı olur.

  • Farklı model ve renkte olan diş kaşıyıcılar, onların sağlığını tehdit edecek herhangi bir malzeme içermez. Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz diş kaşıyıcılar ile bebeğiniz kaşınan diş etleri yüzünden huzursuzluk yaşamaz.
  • Eğer daha farklı bir şey arıyorsanız; sulu dişliklere şans verebilirsiniz. Hayvan figürlü ve çıngıraklı dişlikler, bebeğinizin ilgisini çekerek başka nesneleri ağzına götürmesini engellemenizi sağlar. Belirli aralıklarla temizlenmesi gereken diş kaşıyıcılar ve dişlikleri, yıkama talimatına uygun bir şekilde dezenfekte ederek güvenle kullanabilirsiniz.
  • Bebeklerde çeşitli belirtilerle kendini gösteren diş çıkarma dönemi; genelde ağrı ve ateşle birlikte geldiği için pek sevilmez. Hem ebeveynleri hem de bebeği huzursuz eden bu dönemi biraz daha kolay bir hale getirmek için kehribar taşından yapılmış diş kolyelerini ve bilekliklerini tercih edebilirsiniz.
  • Şifalı olarak bilinen kehribar taşı, ağrı kesici işlevi görür ve diş çıkarırken sık görülen salyanın azalmasında etkilidir. Birçok ebeveyn tarafından kullanılan kehribar kolye ve bileklikler diş çıkarma döneminde bebeğinizde görülen huzursuzluğun da önüne geçerek onun daha sakin olmasını sağlar. Bebeğinizin taşları yutma riskine karşı, ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekir.
  • Diş çıkarma dönemindeki ağrıyı gidermek için doktorunuza danışarak diş eti jeli de kullanabilirsiniz. İltihap ve ağrıyı kesen bu jellerin mikrop öldürücü ve mikrop oluşumunu engelleyici özelliği de bulunur. Jel yardımıyla bebeğinizin diş çıkarma dönemini daha rahat atlatmasını sağlayabilirsiniz.

Bebeklerde Diş Bakımının Önemi

Diş fırçası ve diş macunu diş bakımının olmazsa olmazlarından. Ancak söz konusu bebekler ve hassasiyetleri olduğunda doğru ürünü seçmek çok önemlidir. ÇiçekSepeti’nde, bebeğiniz için birbirinden çeşitli diş fırçaları bulabilirsiniz. Farklı ve seveceğiniz renklerde olan diş fırçaları, ekstra yumuşak özellikte oldukları için bebeklerin hassas diş minelerine zarar vermez. Böylece bebeğinizin dişlerini gönül rahatlığıyla fırçalayabilirsiniz. Ayrıca bu fonksiyonel fırçaların saplarını diş kaşıyıcı olarak kullanabilirsiniz.

Çok farklı özellikleri olan diş macunu çeşitleri arasından bebeğiniz için en doğru ürünü tercih etmeniz gerekir. Florid, allerjen ve suni renklendirici içermeyen diş macunları bulunur. İçerisindeki mineraller ile bebeğinizin diş minesini de güçlendiren bu diş macunları, iltihap giderici özellikleri ile diş çıkarma döneminin de daha kolay atlatılmasına yardımcı olur.

Süt Dişlerini Hatıra Olarak Saklayabilirsiniz!

Bebeklik döneminde çıkan süt dişleri, belli bir yaştan sonra dökülür ve yerine yenileri çıkar. Bebeklik döneminden hatıra kalan süt dişlerini saklamak isterseniz, diş albümlerini kullanabilirsiniz.

Hem kız hem de erkek çocukları için çeşitleri olan diş albümlerine süt dişlerini ayrı ayrı yerleştirerek organize edebilir ve yıllarca saklayabilirsiniz. İsterseniz dişlerin dökülme tarihlerini de ilgili bölümlere yazarak, albümünüzü daha da güzelleştirebilirsiniz. Çocuğunuzun bebeklik dönemine ait her şeyi hatıra olarak saklamak isteyenler için, diş albümleri oldukça ideal. En iyi bebek diş ürünleri, ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor! Siz de hemen uygun fiyatlara sipariş oluşturabilir, bebeğinizin dişlerine daha sağlıklı bir bakım yapabilirsiniz!