Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bebek Ek Besinler

Ebeveynler için bebeklerinin en iyi ve en sağlıklı şekilde beslenmesi temel bir konudur. Bunun için bebeğe bir yiyeceği vermeden kapsamlı araştırmalar yapar, en uygun ürünü, en iyi şekilde bebeklerine sunarlar. Fakat bebekler gün geçtikçe beslenme konusunda usta olan küçük gurmeler gibidirler. Her verilen yeni yiyeceği tanımaları, damak tatlarına uyumu ve sevip, sevmemeleri gibi konular verilen besinin kaderini belirler. Temel gıda olarak her zaman önce anne sütü ile beslenen bebeğe ihtiyaç duyulduğu andan itibaren ek besinler verilebilir. Tabii ki burada doktor kontrolü ve yönlendirmesi oldukça önemlidir. İştah açıcı ve destekleyici ilaçlar, kaşık mamalar, organik bebek sütleri ve tüm bunları rahatça sindirmesini sağlayan gaz damlalarını gibi birçok ürünü ÇiçekSepeti bebek ek besinler sayfasında bulabilirsiniz.

Birbirinden Faydalı Bebek Ek Besinleri

Bebekler 6. aya girdiklerinde doktorunuzdan alacağınız tavsiyelere göre onları bebek ek besinleri ile tanıştırmaya başlayabilirsiniz. Bebek ek besinleri, farklı özellik ve yapıları ile birbirinden ayrılır.

  • Glukoz, katkı maddesi, koruyucu veya renklendirici içermeyen doğal içerikli ürünleri gıdalarla yeni tanışan bebeğiniz için tercih edebilirsiniz.
  • Bebeğin doyduğundan ve kilosundan emin olan anneler daha mutlu hisseder. Mükemmel kıvamlı bebek mamaları ve hazır karışımlar sayesinde bebeklerin ek gıda dönemini zevkli bir sürece dönüştürebilirsiniz.
  • Doğal içerikli ve vitaminli ürünler beslenme niteliğini olumlu destekler. Bazı bebekler diş çıkarma dönemlerinde huzursuzluğun sonucu olarak ek gıdayı reddeder. Böyle durumlarda ona sunacağınız sağlıklı atıştırmalık seçenekleri ile hem kilo hem de vitamin almasına katkı sağlayabilirsiniz.
  • Bebek doğasına uygun olarak hazırlanan bebek bisküvileri veya meyveli kaşık mamaları zorlu süreçlerde değerlendirebilirsiniz.
  • Geceleri sürekli acıkan ve uykusu sürekli bölünen bebeklerin rahat bir uyku uyuması için lif içerikli sütlü mamaları deneyebilirsiniz.

Her bebek özel ve her özel bebeğin damak tadını karşılamaya yönelik bir yiyecek seçeneği ÇiçekSepeti sayfalarında sizi bekliyor! Hemen uygun fiyatlarla sipariş oluşturarak bebeğiniz ve kendiniz için en iyi ürünleri sipariş etmenin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

En İyi Bebek Ek Gıda Ürünleri

Bebeğinizin anne sütünü yeterince aldığından emin olmadığınızda bebek ek besinleri adeta kurtarıcı olarak yetişir. Farklı zamanlarda veya mekanlarda bebeğinizin karnını doyurmanızı sağlayacak ürünleri tercih ederek rahat edebilirsiniz.

  • Seyahatlerde, alışverişlerde veya dost sohbetlerinde bebeğin doyduğundan emin olmak için yaşına ve ayına uygun mamaları gittiğiniz her yere taşıyabilirsiniz.
  • Büyüme döneminde doğru vitamin ve mineral içerikleri ile zengin ek besinleri tercih ederek bebeğin zihinsel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Kendiniz içinde bebek besleme döneminde süt arttırıcı veya vitamin destekleyici takviye gıdaları tercih edebilirsiniz.
  • Genellikle pirinç unu, tahıllı mama, bebe bisküvisi veya organik süt gibi 6. aydan sonra kullanılmaya başlayan ürünler farklı markalar tarafından üretilir. Bu markalar arasından sizin için en iyi sonucu veren ürünü bulmak adına yorumları okuyabilir, ürün hakkında araştırma yapabilirsiniz.
  • Doğumdan gençliğine kadar çocuğu destekleyecek D, B12, balık yağı, demir, protein ve kalsiyum bakımından zengin takviye gıdaları satın alarak bebeğin gelişimine olumlu katkıda bulunabilirsiniz.

Üstelik tüm takviye gıdaları özel bir not ile sevdiklerinize hediye ederek onları ve onların çocuklarını da kolayca mutlu edebilirsiniz.

Bebek Ek Besinleri ile Daha Sağlıklı Bebekler

Ek besinler ve vitaminler sadece bebekler dünyaya geldiğinde değil, anne karnındayken de tercih edilebilir. Doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda alacağınız ek vitamin ve besinlerle bebeğin anne karnındaki gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Farklı olarak bebek doğduktan sonra anne sütü ile ilgili problemler yaşayabilirsiniz. Anne sütü gelmediğinde veya yetersiz kaldığında devam sütleri tercih ederek uygun koşullarda bebeğinizi doyurabilirsiniz. 4. aydan itibaren kullanılması mümkün olan ek gıdaları bebeğe tanıtmaya başlayarak damak zevkinin gelişmesine yardımcı olmanız, ileride daha rahat etmenize yardımcı olur. Doğal içerikli vitamin kaynaklı bebek ek besinleri sayesinde bebeğin daha dinç ve sağlıklı kalmasını destekleyebilirsiniz.

Hap, şurup ve damla gibi pek çok formda çocuklara ve bebeklere sunulan vitaminli ek besinleri ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla güvenli bir şekilde sipariş edebilirsiniz.