Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bebek Emzirme Ürünleri

Beslenme, bir bebeğin en temel ihtiyacı. Anne sütü ise, onun doğar doğmaz almaya başladığı en temel gıda. Bebeklerin, sayısız faydası olan anne sütünü içmesi oldukça önemli; anne sütünü ne kadar uzun süre içerlerse, alacakları fayda o kadar fazla olur. Annelerin emzirmeye yardımcı olmak için kullandığı birçok yardımcı var. ÇiçekSepeti üzerinden bu ürünleri inceleyerek dilediğinizi satın alabilir; hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sütünüzle İlgili Bir Problem Yaşıyor musunuz?

Bebeklerin anne sütü alması önemli ancak bazen çeşitli sebeplerden dolayı annenin sütü gelmeyebilir. Bu sıkıntılı durumdan kurtulmak için annelerin çeşitli egzersizler yapması ve sıvı tüketmesi gerekir. Bunun dışında, süt bezlerini uyararak süt yapımını hızlandıran başka çözümler de mevcut.

Emziren anneler için geliştirilen bitkisel çaylar ve damlalar, süt miktarını artırıyor. Humana markası, katkı maddesi içermeyen bitkisel çaylar sunar. Birçok faydası bulunan bu çayların süt oluşumunu hızlandırdığı, klinik araştırmalarla kanıtlanmıştır ancak bu çayları kullanmadan önce doktorunuza danışmanız daha iyi olacaktır.

Sizi Rahat Ettirecek Ürünler

Emzirirken hem sizin hem de bebeğinizin rahatlığı çok önemli. Size hem evde hem de ev dışında kolaylık sağlayacak bazı ürünler bulunur. Destek minderleri sizin onu tutarken ve emzirirken dinlenmenizi; emzirme yastığı ise onun daha rahat bir şekilde, yorulmadan süt içmesini sağlar. Kolay temizlenen, %100 pamuk içerikli ürünler içerisinden istediğinizi alarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Emzirme sütyeni, annelerin en büyük yardımcılarından birisi. Bu sütyenler sayesinde günün istediğiniz saatinde bebeğinizi emzirmeniz çok kolay. Farklı renk ve beden seçenekleri arasından istediğinizi seçerek bir şans vermeye ne dersiniz?

Dışarıya çıkan annelerin, emzirme için uygun yer bulmakla uğraşırken zaman harcamasına gerek yok; çünkü bu noktada emzirme önlükleri imdatlarına yetişir. Çeşitli renk ve desendeki fonksiyonel önlük alternatifleri sayesinde bebeklerinizi istediğiniz yerde rahatça emzirip, dışarıda geçireceğiniz zamanı iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Aklınız Evde Kalmasın

Emzirmekte olan kadınların kurtarıcılarından olan göğüs pompaları özellikle çalışan anneler sıklıkla tercih ediyor. Mamajoo, Bebedor ve Lansinoh gibi markaların hem manuel hem de elektrikli göğüs pompaları mevcut.

Rahat ve etkili bir şekilde sağım yapmanızı sağlayan ürünler sayesinde işe gitmeden bebeğinizin sütünü hazırlayarak onun anne sütünden mahrum kalmamasını sağlayabilirsiniz. Elektrikli pompalar farklı çekim gücü seçeneği, masaj özelliği gibi kullanıcı dostu faydalar sunar.

İşinizi kolaylaştıracak olan bu cihazlarla birlikte süt saklama poşeti veya şişesi de almanız iyi olacaktır. Böylece sağdığınız sütünüzü bebeğiniz için sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Daha Kolay Emzirme

Emzirme, eğer doğru ürünler kullanırsanız çok da zor olmayan bir işlem; işinizi kolaylaştırabilecek birçok seçenek mevcut. Bebeğin, annesinin memesini doğru şekilde kavraması, emzirme sürecinin ilk aşaması; eğer bu konuda bebeğinize yardımcı olursanız, bu süreci kolay bir şekilde devam ettirebilirsiniz. Göğüs ucu çıkarıcılar ve göğüs ucu koruyucuları, bebeğin rahat bir şekilde emmesini sağlar. Bebeğinizin memenize alışmasını ve daha kolay kavramasını sağlayan bu aletler, fonksiyonel özellikleri sayesinde bebeğinizle olan iletişiminizi kolaylaştıracak.

Sizi Koruyan Ürünlerden Yararlanın!

Emziren annelerin göğüslerine dikkat etmesi, iltihap gibi problemler yaşamaması için göğüslerini kuru ve steril tutması şart. Bunun için, göğüs pedleri kullanmak gerek. Göğüs pedleri, emzirme döneminde karşılaşılan süt sızıntısı sorunuyla başa çıkmanızı sağlar. Hem göğsünüzü kuru tutan hem de kıyafetlerinizin dışına çıkan süt sızıntısını engelleyen pedler ile gönül rahatlığıyla dışarı çıkabilirsiniz.

Ancak tüm önlemlerinize rağmen, göğüs ucunda çatlak veya yaralar meydana gelebilir. Bakım kremi kullanarak bu problemlerden kurtulmanız çok kolay.

Eğer emzirme döneminde yardımcı olacak ürünleri bulmak istiyorsanız, ÇiçekSepeti’nde bulunan birbirinden farklı markaların ürün çeşitlerini değerlendirebilirsiniz.