Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bebek Gıda Takviyesi

Yetişkinlerde olduğu gibi bebekler de vitaminlere ve minerallere ihtiyaç duyar. Çünkü sağlıklı bir şekilde büyümeleri için ek gıda takviyeleri gereklidir. Bebekler, doğduğu ilk günden itibaren anne sütü ile beslenirler. Bir süre sonra ise bazı katı gıdaları tüketmeye başlayabilirler. Ancak bazı vitaminler ve mineraller, doğal besinler yoluyla karşılanamaz. İşte böyle durumlarda bebek gıda takviyesi anne ve babaların imdadına yetişir. İçinde kalsiyumdan omega 3’e, demirden iyota varana kadar birçok faydalı bileşen bulunan bu takviyeler; iştah açma, kansızlık giderme, zeka gelişimi gibi birçok farklı amaç için kullanılabiliyor. Tüketimi oldukça kolay olan, bebeklerin ihtiyaçlarını karşılayan ve güvenilir bebek gıda takviyesi çeşitleri için Çiçeksepeti’ni ziyaret edebilirsiniz. Farklı markaların hazırladığı bebek gıda takviyesi ürünlerini kullanarak, bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz.

Bebeklere Gıda Takviyesi Ne Zaman Verilir?

Bebekler, 6 aylık olana kadar anne sütünden D ve K vitaminleri hariç birçok vitamini alırlar. Ancak altıncı aydan sonra, bebekler için yalnızca anne sütü yeterli olmayabilir. Bebeğinizin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve protein, özel gıda takviyeleri ile verilmelidir. Özellikle D ve K vitamini, bebeğinize mutlaka verilmesi gereken vitaminlerdir. Genellikle anne sütü bebeğin demir ihtiyacını karşılamak için yetersiz olur. Bu nedenle doktorlar bebeklerin demir ihtiyacını karşılamak için demir ve D vitamini takviyesi yapabilir. Kısacası ek gıda ile bebeğinizin ihtiyacı olan bu vitaminleri ve mineralleri, 6. aydan sonra doktor kontrolünde bebeğinize vermeye başlayabilirsiniz.

Bebek Gıda Takviyesi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Bebeklerin 6 aya kadar anne sütünden birçok vitamini ve minerali aldığı bir gerçek. Bu anlamda anne sütü, bebekler için gerçekten etkili bir besin. Anne sütü ile birlikte kullanılan besin takviyeleri ise, bebeğinizin gelişimi için oldukça önemlidir.

  • Bebeğiniz için zengin formüle sahip bir gıda takviyesi kullandığınızda, onun sağlıklı gelişimi için büyük bir adım atmış olursunuz.
  • Her gıda takviyesi aynı amaç için tüketilmez. Bebeğinizin iştahı azsa, iştah artırıcı ürünler kullanarak onun daha iyi bir şekilde beslenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bebeğinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri içeren gıda takviyesi kullanarak, sindirim sisteminin de sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.
  • Eğer bebeğinizin zeka gelişimine katkıda bulunmak istiyorsanız; içerisinde demir, folik asit, iyot, çinko, vitamin B, omega 3 ve 6 yağ asitleri bulunan gıda takviyelerini kullanabilirsiniz.
  • Bebek gıda takviyesi kullandığınızda bebeğinizin doyduğundan da emin olabilirsiniz. Bunu bilmek hem sizi hem de eşinizi oldukça rahatlatacaktır.
  • Bebeğinizin ihtiyacı olan vitaminleri ve mineralleri verdiğinizde, sadece fiziksel gelişimine değil aynı zamanda zihinsel gelişimine de büyük bir destek verebilirsiniz.

Bebek Gıda Takviyesi Çeşitleri Şimdi Çiçeksepeti’nde!

Çiçeksepeti’nde birçok yerli ve yabancı markanın bebek gıda takviyesi çeşitlerini bir arada bulabilirsiniz. Bebeğinizin ihtiyacı olan vitaminleri ve mineralleri karşıladığınızda, onun ne kadar sağlıklı ve mutlu bir gelişim dönemi yaşayacağını siz de göreceksiniz. Özellikle bebeğinizin mutlaka tüketmesi gereken D, K, A, C ve B12 vitaminlerini içeren bebek gıda takviyesi çeşitlerinden alarak, bebeğinizin fizyolojik gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca iyot ve ve omega 3 gibi bileşenleri içeren ürünleri sepetinize ekleyerek onu daha sağlıklı bir şekilde büyütebilirsiniz. Gaz giderici şurup, bebek maması karışımı, muhallebi karışımı, çorba karışımı, şurup, damla ve kapsül olarak hazırlanan bebek gıda takviyesi çeşitleri, şimdi Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor!