İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Bebek Mamaları

Bebekler için en sağlıklı besin kaynağı, içerisinde temel tüm vitaminleri barındıran anne sütüdür. Bu nedenle uzmanlar her bebeğin ilk 6 ay boyunca yalnızca anne sütü ile beslenmesini önerir. Fakat istenmeyen bazı durumlar nedeniyle anne sütü yetersiz kalabilir ya da anne bebeğini sütü ile besleyemeyebilir. Bu gibi durumlarda doktor tavsiyesi ile anne sütünü destekleyen bebek mamalarını kullanmak gerekir. Siz de bebeğiniz için ihtiyaç duyduğunuz bebek mamasına ÇiçekSepeti ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

0-6 Ay Arasındaki Bebeğiniz İçin Bebek Maması

Doğumdan itibaren anne sütünün gelmemesi, bir süre sonra anne sütünün kesilmesi ya da annenin emzirme sürecinde bazı ilaçları kullanması gerektiğinde bebeklere anne sütü vermek imkansız hale gelir. Bu gibi durumlarda 1 numaralı devam sütleri, 0-6 ay arasındaki bebeğiniz için doktor gözetiminde kullanabileceğiniz mama türüdür. Hiçbir endişeye kapılmadan bebeğinizi bebek maması ile gönül rahatlığıyla besleyebilirsiniz.

6. Ayına Girmiş Bebeğiniz İçin Bebek Maması

Bebeğiniz 6. ayına girdikten sonra onu yavaş yavaş ek gıdalarla buluşturmaya başlayabilirsiniz. 6. aydan itibaren bebeğiniz için devam sütü ve kavanoz mamaları tercih edebilirsiniz. 6. aydan itibaren kullanılan devam sütleri, 2 numara ile adlandırılır. Bu numaraya sahip bebek maması çeşitleri, bebeğinizin protein ihtiyacını karşılayarak kemiklerinin güçlenmesine yardımcı olur.

9. Ayına Girmiş Bebeğiniz İçin Bebek Maması

Bebeğiniz büyüdükçe yeterli besin kaynağı alması için kullanmanız gereken bebek maması türü de değişiklik gösterir. 3 numaralı devam sütleri, 9-12 ay arasındaki bebeklerin beslenmesine destek olan bebek maması çeşididir. Bebeğinizin bağırsaklarının sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan probiyotik içeriklerin de bulunduğu 3 numaralı devam sütleri, bebeğinizin sindirim sağlığını korumasına önemli derecede katkıda bulunur.

12. Ayına Girmiş Bebeğiniz İçin Bebek Maması

Bebeğinizin 1 yaşına girmesiyle birlikte onu 4 numaralı devam sütleri ile tanıştırabilirsiniz. Ayrıca bu devam sütlerini bebeğinizin ek gıdalarına ekleyerek de kullanabilirsiniz. Kış aylarında elma ve armut gibi meyve pürelerine karıştırabilir, yaz aylarında ise kayısı ve şeftali gibi meyvelerden hazırladığınız meyve sularına ekleyebilirsiniz. 12. aydan itibaren kullanmaya başladığınız 4 numaralı devam sütlerinin içeriğinde, bebeğinizin beyin gelişimi üzerinde son derece önemli etkiye sahip olan vitaminler ve mineraller de yer alır. Ayrıca bebeğinizin ihtiyaç duyacağı miktarda demir ve Omega 3 yağ asidi sunan besin zenginliğine de sahiptir.

Kaşık Bebek Maması Çeşitleri

Devam sütlerinin yanı sıra kaşık mamalara da bebeğinizin beslenme tablosunda sıklıkla yer verebilirsiniz. Bebeğinizin zihinsel ve bedensel gelişimi için folik asit, çinko ve güçlü bir demir kaynağı olan tahıllı kaşık mamaları, bebeğinizin severek tüketeceği besinlerdir. 4. aydan itibaren kullanılan tahıllı kaşık mamaların içeriği genellikle sütlü pirinçli ve sütlü muzlu pirinçli olur. 5. aydan itibaren kullanılan tahıllı kaşık mamaları, sütlü ve ballı içeriklerden oluşur. 6. aydan itibaren kullanabileceğiniz tahıllı kaşık mamaları ise birden fazla farklı tahılla hazırlanmış karışımlar içerir. Siz de sütlü meyveli, sütlü peynirli pekmezli ve sütlü elmalı çeşitleri tercih ederek bebeğinizin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Kavanoz Maması Çeşitleri

Bir diğer bebek maması çeşidi ise kavanoz bebek mamalarıdır. 6. aydan itibaren kullanabileceğiniz bu mamaların içeriği de devam sütleri gibi bebeğinizin yeterli düzeyde beslenmesine katkıda bulunur. Özellikle C vitamini bakımından zengin olan kavanoz mamalar, koruyucu ve renklendirici içermez ve gluten riski taşımaz. Elma, armut, şeftali ve muz gibi meyve karışımlarından oluşan kavanoz mamaları, dilerseniz yoğurt veya sütlaç gibi tatlılarla karıştırılmış çeşitleriyle de bebeğinize sunabilirsiniz.

Bebeğinizin gelişimine uygun bebek maması çeşitlerine ÇiçekSepeti'nin geniş ürün yelpazesi ile anında ulaşabilir, hemen sipariş vererek kolayca satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.