İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

HER GÜN AYNI
GÜN TESLİMAT
GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
%100 MÜŞTERİ
MEMNUNİYETİ
Temizle

Filtrele

527 ürün bulundu.

Bebek Puzzle

Bebeklerin ve çocukların evde keyifli ve kaliteli vakit geçirmeleri, yaptıkları aktivitelerin niteliğiyle doğru orantılıdır. Anne babaların çocuklarını yetiştirirken en çok önem verdikleri ve dikkat ettikleri hususların başında onlar için seçtikleri oyuncaklar gelir. Bebeklerin ilk aylarına ve ilk yaşlarına özel olarak üretilen oyun malzemelerinin özelliklerini titizlikle inceleyen ebeveynler, kararlarını buna göre verirler. Çocukların eğlenirken gelişmesini ve öğrenmesini sağlayan oyuncakların en çok tercih edileni puzzle oyuncağıdır. Bebek puzzle çeşitleri çoğunlukla karton malzemeden üretilir. Boyamalı puzzle, lego puzzle ve renkli bloklar, çocukların oyun saatlerini verimli hale getiren oyuncaklar arasında yer alır. Puzzle hem kendi bebeğiniz ve çocuğunuz için hem de sevdiklerinize hediye etmeniz için en iyi oyuncaklardan birisi olarak yerini her zaman korumaya devam eder.

Öğretici, Eğlendirici ve Geliştirici Bir Oyuncak: Bebek Puzzle

Yapboz oyunu bebeklerin ve çocukların zihinsel gelişimi adına oldukça faydalıdır. Okul öncesi çocuklar için geliştirilen çocuk yapbozları onların birçok alandaki gelişimini desteklerken, aynı zamanda keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Puzzle yapma etkinliğinin bebek ve çocuklara sunduğu başlıca faydalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Zihinsel gelişimi destekler.
 • İnce motor gelişimlerine katkı sağlar.
 • El-göz koordinasyonu ve görsel algı yeteneğini geliştirir.
 • Problem çözme, şekil tanıma ve parça-bütün ilişkisi kurma konularında geliştirir.
 • Hafızayı güçlendirir.
 • Küçük hedeflerin belirlenmesi konusundaki gelişimi destekler.

Birbirinden Keyifli Bebek Puzzle Çeşitleri

Zeka geliştirici ahşap puzzle, materyal olarak ahşaptan üretilen, renkli tutacaklara sahip resim parçalarının uygun boşluklara yerleştirilmesi şeklinde tamamlanan bir yapboz çeşididir. Karton puzzle, parça sayısı çocuğun yaşına ve yeteneklerine göre seçilen ve bir araya getirilerek büyük resmi tamamlama şeklinde ilerleyen puzzle çeşidi olarak sıklıkla tercih edilir. Kız çocukları özellikle sevimli kahramanlar, prensesler, masal diyarları gibi onların hayal gücüne hitap eden renkli yapbozları severken erkek çocukları; üzerinde araba, süper kahramanlar, savaşçılar gibi popüler figürleri barındıran yapbozlardan keyif alabilir. Renkli yapboz bloklar ise girintili ve çıkıntılı kısımlarından yararlanılarak birbirine tutturulan ve neticede anlamlı bir şekiller bütünü oluşturmaya yarayan yapboz çeşitlerinden birisi olarak çocukların eğlenirken öğrenmesine yardımcı olur. Çocuklar bu yapboz parçalarıyla ev, araba, kule, bahçe, uzay aracı, apartman gibi onlarca yapıya can verebilir, ortaya anlamlı ve somut bir ürün çıkarmanın keyfini yaşayabilir!

Bebek Puzzle Modeli Seçerken Dikkat Edilecekler

Bebek oyuncakları seçerken bazı noktaların üzerinde önemli durmak ve dikkatli davranmak gerekir.

 • Öncelikle seçeceğiniz puzzle oyuncak bebeğinizin veya çocuğunuzun yaşına uygun olmalı. Çocuğunuzun puzzle parçalarını ağzına atma ihtimaline karşı puzzle çok küçük parçalar içermemeli.
 • Ürünün üretiminde kullanılan malzeme sağlığa zararlı olmayan bir malzeme olmalı.
 • Seçeceğiniz puzzle oyuncağının bütününe hakim olan renklerin canlı ve renk geçişlerinin keskin çizgilere sahip olmasına dikkat edebilirsiniz.
 • Bebek için alışveriş yapıyorsanız, yapbozun genelinde küçük yazılar ve ince ayrıntılara olabildiğince az yer verilen çeşitleri tercih edebilirsiniz.
 • Eğer bebeğinizin sevdiği ve izlemekten keyif aldığı bir çizgi film kahramanı varsa bu kahramanın başrolde olduğu bir puzzle onu son derece mutlu edecektir.
 • 3-4 parçadan oluşan puzzle’lardan başlayarak yaşı ilerledikçe daha fazla sayıdaki puzzle parçalarını birleştirmek onun için oldukça öğretici ve geliştirici olacaktır.
 • 6 ve 7 yaş civarındaki çocuklar için 100 ile 200 parça arasındaki puzzle çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Çocuğun bireysel gelişim durumuna, yaşına ve zevklerine göre değişen puzzle seçiminde en doğru kararı verecek olan anne baba olarak elbette sizlersiniz. ÇiçekSepeti’nin binlerce ürünlük geniş yelpazesinde çocuğunuz için en iyi olan puzzle çeşidini bulabilirsiniz. En uygun fiyatlı bebek puzzle çeşitlerini incelemek ve bebeğiniz için en güzel ürünü satın almanız için ÇiçekSepeti her zaman yanınızda!

 

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.