Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Beyaz Orkide

Süs bitkilerinin en sevilenlerinden beyaz orkide aranjmanları ile sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapmaya ne dersiniz? ÇiçekSepeti beyaz orkide buketi veya saksıda orkideler bulundukları her ortama sofistike bir incelik katarak özel gün kutlamalarının merkezine yerleşiyor. Havada süzülüyor gibi görünen çiçekleriyle egzotik bir atmosfer yaratan beyaz orkide aynı zamanda güzelliğin zarif bir simgesi. ÇiçekSepeti tekli veya çiftli dal beyaz orkide aranjmanları ile siz de doğum günü kutlaması, yeni iş tebriği veya sonsuz aşk mesajınıza göz ardı edilemeyecek bir biçim kazandırabilirsiniz. 

Bakımı Kolay Phalaenopsis Orkide Çiçeği

Yirmi beş binden fazla türüyle çiçekli bitkilerin en büyük ailesini oluşturan orkideler, genellikle ev bitkisi olarak yetiştiriliyor. Dünyanın neredeyse her yerinde görülen yabani orkide çiçekleri, filtrelenmiş ışık ve yüksek bağıl neme duydukları ihtiyaç nedeniyle zor büyüyen çiçekler olarak biliniyor. Bununla birlikte, Phalaenopsis Orkide adı verilen güve orkide gibi birçok farklı türünü ev bitkisi olarak kolaylıkla yetiştirebilirsiniz. ÇiçekSepeti popüler hediye fikirleri arasında yer alan saksıda beyaz orkide çiçeklerine haftada iki kez püskürtme yöntemiyle su vermek ya da köklerini suyla ıslatmak su ihtiyacı için yeterli oluyor. Işığı ve gece esintisini seven orkidelerinizi özellikle yaz aylarında açık bir pencere önüne yerleştirerek çiçeklenme oranını artırabilirsiniz. Orkideler diğer birçok süs bitkisinden daha uzun süre çiçek açma eğilimi taşıdığı için güzel ve canlı çiçeklerin keyfini az çabayla uzun süre çıkarmanıza da imkan tanıyor. 

Orkide Çiçeğinin Anlamı

Orkide (Orchidaceae) familyası adını Yunanca testis anlamına gelen orkis kelimesinden alıyor. Eski Yunanlı botanikçi Theophrastos, yerin altında kalan dolgun yumruların testislere benzediğini düşünerek bitkiye orkide adını veriyor. Eski Yunanlılar orkidelerin cinsel güç ve doğurganlığın sembolü olduğuna inanıyor. Aztekler, gücü ve dayanıklılığı arttırdığına inandıkları orkidelerden lezzetli bir iksir yaratıyor. Zamanla orkideler lüksün, görkemin ve ince zevklerin narin bir sembolü haline geliyor. Eski çağlardan bu yana özel ilgi gören orkideler aşk, güzellik, bereket, saflık, incelik ve cazibe anlamlarını taşıyor. Vazoda beyaz orkide ve karışık güller, ‌lilyumlar veya lavanta dallarıyla oluşturulmuş aranjmanlar, farklı anlamları beyaz orkidenin zengin anlam dünyasıyla birleştiriyor. Siz de taş saksıda çift dal ya da vazoda tek dal beyaz orkide gibi seçenekler içeren ÇiçekSepeti aranjmanlarının büyüleyici görüntüsünü sevdiklerinizle hemen paylaşabilirsiniz. 

Tören Çiçeği Beyaz Orkide

Beyaz orkide çiçeği başka hiçbir çiçeğin sağlayamadığı sade bir zarafet taşıyor. Bu narin bitkiler, düğünler için romantik bir atmosfer oluşturan ideal aranjmanları sağlıyor. Beyaz orkide çiçeklerini etkileyici ortam süslemeleri için özellikle tercih edebilirsiniz. Özel bir törende veya açılış için şık bir resepsiyon oluşturmak üzere sahneyi ÇiçekSepeti beyaz orkide aranjmanları ile hazırlayabilirsiniz. Cenaze törenlerinde ise beyaz orkideler sevdiğini kaybetmenin acısını çekenler için derin bir anlam taşıyor. Beyaz orkideler kaybınızın arkasından duyduğunuz sonsuz sevginin bir sembolüne dönüşüyor. Bir yakınınızın acısını paylaştığınızı ifade eden beyaz orkide aranjmanı başsağlığı dileğinizi sade ve derin biçimde iletiyor.

Yıl Dönümü Çiçeği Beyaz Orkide

Dünyada orkidelerin güzelliğine ve zarafetine yaklaşan çok az şey bulunuyor. Narin beyaz orkideler yıl dönümünüz için hazırladığınız ortamın duygusal dekoruna zarafeti ekliyor. Saygı ve tevazuyu sanatsal bir görkemle birleştiren beyaz orkideler yıl dönümü çiçeği olarak favori tercihlerinizden biri haline geliyor. Yıl dönümü çiçeği beyaz orkide saf sevginin gücünü yansıtma yeteneği taşıyor. ÇiçekSepeti popüler saksı aranjmanları olgunluğun büyüsünü tamamlayan detayı oluşturuyor. Sevinçle üzüntüyü, sadelikle lüksü, güzellikle gücü bir arada sunabilen süs bitkisi beyaz orkide siparişinizi ÇiçekSepeti hızlı teslimat kolaylığıyla tamamlayabilirsiniz. En hassas duyguların güçlü ifadesini ÇiçekSepeti uygun fiyatlı beyaz orkide aranjmanları ile yakalayabilir, sevdiklerinizle aranızdaki mesafeyi azaltabilirsiniz.

İlişkili Kategoriler: