İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Beyzbol

Boş zamanlarınızı eğlenceli bir şekilde geçirebileceğiniz farklı bir spor arayışındaysanız; Amerika'dan dünyaya yayılmış olan beyzbol mükemmel bir seçenektir! Çim üzerinde oynayacağınız bu oyun ile en çok puanı toplamak için mücadelelerle dolu keyifli bir zaman geçirebilir, çocuklarınızı farklı bir kültürün sporuyla tanıştırma fırsatını yakalayabilirsiniz. Oyunun atıcı ve yakalayıcı olmak üzere farklı oyuncu grupları için üretilen ekipmanlarını ve koruyucu ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, hemen şimdi uygun fiyatlardan yararlanarak siparişinizi oluşturabilirsiniz!

Dayanıklı Beyzbol Sopası Çeşitleri

Beyzbol oyununda sadece atıcılar tarafından kullanılan beyzbol sopaları; farklı malzemelerden, farklı uzunluklarda üretilir. Beyzbol sopasının ağırlığı, kullanılan malzemenin çeşidine ve sopanın ölçüsüne göre değişkenlik gösterir. En kalın modelin çapı 70 mm ve en uzun boyu 1067 mm olan ürünlerin ağırlıkları ortalama olarak 1500 ile 1800 gram arasında değişir. Alt kısmı dar, üst kısmı geniş ve ağır olan sopalar ile topu daha iyi savurma fırsatı yakalayabilirsiniz. Genellikle yapımında çelik ve alüminyumun kullanılan beyzbol sopaları arasında ahşap malzemeden üretilmiş olan modelleri bulmanız da mümkün. Ahşap sopanın tutuş noktasından maksimum uzaklıkta olan ağırlık merkezi sayesinde daha az güçle çok daha fazla momentum oluşturabilir; böylece topu vurmak için harcadığınız gücü 4 ya da 5 katına çıkarabilirsiniz.

Farklı liglerin birbirinden farklı kuralları olduğu için sopalar geniş bir serbestliğe sahiptir. Bunun için top vurucu olarak oynayan oyuncuların kendine özgü sopa özellikleri bulunur. Oynadığınız oyunu maksimum seviyeye çıkarabilmek için beyzbol sopaları arasından hafif olanları tercih edebilirsiniz. Sopayı çocuğunuz için satın alacaksanız, çocuğunuzun ağırlığını ya da boyunu referans alabilirsiniz. Beyzbol sopalarının uzun süre dayanabilmesi ve aşınmalara karşı korunabilmesi için antrenmanlarda kullanılabilecek özel tasarımlı fungo sopalar da mevcuttur.

En Kaliteli Beyzbol Topu ve Eldiveni

Beyzbol oynanması için gerekli olan malzemeler arasında beyzbol topu ve beyzbol eldivenleri de bulunur. Bu spora özel olarak tasarlanan toplar, beyaz at derisi ya da sığır derisi üzerine kırmızı dikişleri ile standart olarak üretilir. Yün iple sıkıca dikilen beyzbol topları sayesinde topun tutuşu kolaylaşır ve atış sırasında topun elden kayması gibi bir durum söz konusu olmaz. Profesyonel bir beyzbol topu arıyorsanız ağırlığı 142 ile 149 gram arasında değişen modelleri tercih edebilirsiniz.

Oyunun temel ekipmanlarından olan beyzbol eldiveni ise kuş yuvasını andıran bir şekle sahiptir. Sporcunun topu rahat bir şekilde kavrayabilmesi için bu eldivenler parmak araları esnek, perdeli olarak tasarlanır. Deri malzemeden üretilen beyzbol eldivenlerini satın alabileceğiniz gibi sentetik ve kumaş karışımlarından üretilen eldiven modellerini de seçebilirsiniz. Maç sırasında performansınızın üst seviyede olabilmesi için bedeninize uygun olan eldiveni seçmeniz oldukça önemlidir. Ayrıca eldivenin atıcıdan gelen hızlı top karşısında yaralanmanızı engelleyecek kadar koruyucu ve rahat atış yapabilmeniz için esnekliğinin yeterli seviyede olması gerekir.

Koruyucu Ekipmanlarla Kendinizi Güvende Tutun

Beyzbol oyunun temel malzemelerinden olan sopa, top ve eldivenin yanı sıra atıcıların ve yakalayıcıların güvende kalmasını sağlayan koruyucu beyzbol ekipmanları da bulunur. Beyzbol ekipmanlarını kullanarak vuruş sonrası yüksek hızlarda gelen topun etkisinden kendinizi koruyabilirsiniz. Atıcı ve top yakalayıcı olan oyuncuların kafa bölgesini güvende tutmak için koruyucu başlıklar üretilir. Bu başlıkların ön kısmında yer alan metal maske, topun sert bir şekilde yüz bölgesine gelmesi de engeller. Oyun esnasında tüm oyuncuların korunması için göğüs korumaları da mevcuttur. Göğüs koruyucu ürünler arasında yalnızca vücudunuzun ön kısmını kapatan basit modelleri değil; vücudunuzu tamamen kapatan ve omuzlarınızı ileri seviyede koruyan profesyonel modelleri de bulabilirsiniz. Beyzbol oynarken yaralanma riskinin olduğu bölgeler arasında bacaklar da yer alır. Bacaklarınızın zarar görmesini engellemek için diz kapağından başlayarak ayak bileklerine kadar inen bacak koruyucu ürünlerini kullanabilirsiniz.

ÇiçekSepeti sayesinde çeşitli markaların en iyi beyzbol ürünlerini, ucuz fiyat ve kampanya ayrıcalıklarıyla satın alabilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun tüm beyzbol ekipmanlarını tek tıkla evinize kolayca sipariş edebilirsiniz!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.