Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bilgisayar Aksesuarları

Hem masaüstü hem de taşınabilir bilgisayarlar için üretilen bilgisayar aksesuarları, sahip olduğunuz bilgisayarı daha verimli ve konforlu biçimde kullanabilmenizi sağlar. Herhangi bir donanım yenileme ya da yükseltme (upgrade) işlemi yapmadan elde edebileceğiniz kazanç, çalışmalarınızı mümkün mertebe verimli şekilde sürdürebilmenize katkıda bulunur. Hem masaüstü bilgisayarlar hem de dizüstü bilgisayarlar için üretilen bilgisayar aksesuarları, tercih edeceğiniz model doğrultusunda size sayısız avantaj kazandırıp bilgisayarınızı daha verimli kullanabilmenize imkân tanır. ÇiçekSepeti’ne özel olanaklarla satın alarak kullanacağınız veya fonksiyonel bir hediye olarak sevdiklerinize armağan edebileceğiniz bilgisayar aksesuarları, bilgisayar kullanım sürecinizin daha keyifli geçmesine yardım ediyor.

Ekran Karşısındaki Duruşunuzu Korumanızı Sağlayan Bilgisayar Aksesuarları

Bilgisayar'ın en önemli ekipmanlarından bir tanesi kasadır. Kasa masaüstü bilgisayarların çalışması için en gerekli olan ekipmanları yerleştirilen bölgeye denir. Bunun yanında uzun süre boyunca ekran karşısında kalan, klavye ve fare gibi çevre birimlerini yoğun şekilde kullananlar, ergonomik ürünlere sahip olsalar da bir süre sonra ekran karşısına ilk geçtikleri enerjiyi koruyamayabilirler. Bunun başlıca nedenleri arasında, monitöre yanlış açıyla bakmaya neden olabilen duruş bozuklukları, klavye ve mouse konumlandırıldığı alanın bilekleri yoracak şekilde üretilmesi olabilir. Bu noktada devreye ÇiçekSepeti’nden alacağınız bilgisayar aksesuarları giriyor. Pivot desteğine sahip olmayan monitör altına yerleştirebileceğiniz yükselticiler, ekrana en doğru şekilde bakabilmenize yardım eder. Ekranı yerleştirdikten sonra hareket ettirebileceğiniz yükselticiler, ekran karşısında istemsiz olarak kambur durmanız konusunda sizde bir farkındalık oluşmasına da katkı sağlar. VESA montaj desteğine sahip monitörleriniz için de sıra dışı çözümler var. Hareket ettirilebilen, açısı ve yüksekliği değiştirilebilen âdeta bir kolu andıran askı aparatları ile monitörünüzün açısını ve yüksekliğini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yumuşak dokuları, bilek destekleri ve kaydırmaz altlıklarıyla dikkat çeken mouse pad ise fare kullanırken bileğinizin yorulmasını engelleyebilir. Klavyelere takabileceğiniz bilek destek birimleri, uzun metinler üretirken el ve bileklerinizi rahat ettirebilir. Bileklerinizin terlemesine karşı dayanıklı materyallerle geliştirilen çözümler, standart klavye ölçülerinde olabildiği için marka ve model fark etmeksizin standart boyutlardaki her klavye ile kullanılabilir.

Dizüstü Bilgisayarınızdan Şimdiye Dek Almadığınız Verimi Alın

Doğaları gereği kasaları ince üretilen ve bu nedenle iç mekanizmaları, harici kasalı masaüstü bilgisayarlar kadar yeterli soğutulamayan dizüstü bilgisayarlar, özellikle zorlu hesaplama ve dijital içerik üretim süreçlerinde hayli ısınabiliyor. Isınma ise işlemci (CPU) ve grafik yongası (GPU) gibi birimlerin, güvenlik amacıyla hızlarını azaltmasına ve performans düşüşüne neden olabilir. Böylesi durumların önüne geçmek için laptop soğutucu aksesuarlardan destek alabilirsiniz. Üzerinde birden fazla fan bulunan ve bilgisayarınızı yerleştirdikten sonra farklı açılarda kullanabileceğiniz soğutucu fan, işlevlerini sessiz şekilde sürdürdükleri için çalışmalarınız esnasında dikkatiniz dağılmaz. Kimi USB vantilatörlerin aydınlatmalı olması, günün ilerleyen saatlerinde ek bir ışık kaynağı kullanmadan çalışmalarınıza devam etmenize yardımcı olur.

USB ve HDMI portlarını kullanan dönüştürücülerin yanı sıra diğer aksesuarlar da bilgisayar kullanımı süreçlerinde en sık başvurduğunuz ürünler hâline gelebilir. Örneğin; yaz aylarında ekran karşısında terlemenizi önleyen USB destekli mini vantilatörler, kullandığınız aygıttaki USB portların sayısını artıran çoklayıcılar, mikrofon ve kulaklık ayırıcılar, tercih edebileceğiniz USB destekli bilgisayar aksesuarlarından bazıları. HDMI-VGA, HDMI-DVI gibi görüntü dönüştürücüleri, USB-C - USB-A OTG dönüştürücüler ve dahası, doğrudan doğruya dönüştürücü aksesuarlar arasındadır. Dizüstü bilgisayarınızı dilediğiniz her yere taşımanıza yardım eden laptop çantaları da bilgisayar aksesuarları içerisinde değerlendirilir. Omuz ve sırt çantası yapısındaki ürünler, dayanıklı dış yüzeylerinin yanı sıra bilgisayarın zarar görmesini önleyen iç kaplama ve çok sayıda cebe sahip olabilir.

Eğer siz de kendinize ve sevdiklerinize bilgisayar aksesuarları almayı hedefliyorsanız, ÇiçekSepeti kataloglarında yer alan tüm modelleri inceleyebilir, satın alma işlemini ÇiçekSepeti üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.