Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Bilim Setleri ve Deney Setleri

Çocukların zihinsel gelişimlerine ek olarak, ince ve kaba motor becerilerini destekleyen bilim ve deney setleri birbirinden eğlenceli seçenekler içerir. Oyunlaştırılarak kurgulanan bilim setleri ile çocuklarınız eğlenceli vakitler geçirebilir. Çocuğunuzun heyecan ve ilgi duyduğu alanlara yönelik yüzlerce ürün arasından yaratıcı setler bulabilirsiniz. Ebeveyn kontrolünde ve yönlendirmeleri ile oldukça keyifli vakitler yaratabilen bu setler içinde; fizik, kimya, tıp ve elektronik ile ilgili birçok ürün bulunur. Her biri farklı deneyler içeren ve çok özel deneyimler kazandıran ucuz bilim ve deney setleri ÇiçekSepeti’nde sizlerle!

Birbirinden Özel Bilim ve Deney Setleri

Temel bilimsel bilgilerin ve fizik kurallarının, çocukların kavrayabileceği biçimde basit düzeneklerle öğretilmesi oldukça kalıcı bir bilgi aktarım yolu. Çocuklar için; görerek, deneyimleyerek ve kendisinin de aktif olduğu bir etkinlik içinde bilimsel bilgileri öğrenmek, eğlenceli bir aktivite ile oldukça kolay denebilir. Örneğin, okul deney setleri içinde yer alan ampul, duy, pil yatağı ve DC motor gibi parçalarla çocukların basit düzenekler kurabilmesini sağlayabilirsiniz. Çevresinde gördüğü aydınlatmalar veya hareketli elektronik ürünlerin oldukça basit bir temelde kurgusunu yaratmak çocukları oldukça eğlendirir. Bu setler içerisinde dünya ve gezegenleri kurgulayabildiğiniz veya dinozorlar üzerine yaratıcı etkinlikler içeren eğlenceli ürünler de bulabilirsiniz.

Temel deneyler çocuklar için her zaman eğlenceli bir etkinlik yaratır. İçinde yaşadığı dünyayı anlamlandırma yönünde oldukça heyecan uyandıran bilim setleri içinde mikroskop setleri de bulunur. Mikroskop setleri ile çocukların, dünyanın görünmeyen ince ayrıntılarını keşfetmesine yardımcı olabilirsiniz. Çocukların her zaman zihninde olan ve kendilerini keşif sürecinde de ilgisini çeken konulardan biri insan vücududur. İnsanın iç organlarını, iskeletini ve kas sistemini keşfetmesini sağlayan eğitici oyuncaklar ile soru işaretlerini gidebilirsiniz.

Bilim Setleri ile Yaratıcı Etkinlikler

Bilim setleri içinde, çocukların büyük keyifle bir araya getirdiği oyuncaklar içinde robotlar da önemli bir yere sahip. Güneş enerjisi ile çalışabilen robotlar ile yenilenebilir enerjinin mümkünatını çocuklara öğretebilirsiniz. Robotların yanı sıra güneş enerjisi ile çalışan araba ve pervaneler de birbirinden özel seçenekler içerir. Bilim setleri içinde bulunan ve çocukların doğanın temel fizik kanunlarını deneyimleyerek öğrenebileceği fizik deney setleri hareketli oyunlar içerir. Bilyeler ile kurulan parkur setleri ile çocuklara, yerçekimi, yükseklik ve hız gibi birçok temel konuda eğlenceli deneyimler yaşatabilirsiniz.

Deney söz konusu olduğunda, çocuklara kimya deneyleri oldukça ilgi çekici gelir. Yetişkin gözetiminde uygulanması gereken kimya setleri içinde deney tüpleri, emniyet gözlüğü, maşa, huni ve çeşitli kimyasallar gibi birçok malzeme bulunur. Bu malzemeler ve kullanım kılavuzu eşliğinde, çocuklarınızla maddenin değişim ve dönüşümü üzerine oldukça keyifli deneyler yapabilirsiniz. Kimyayı seven çocuklara sabun yapma seti satın alabilir, en temelden kendi sabunlarını yapabilecekleri ve şekil verebilecekleri etkinlikler yaratabilirsiniz.

Eğlenceli Bilim & Deney Setleri ÇiçekSepeti’nde!

Çocuklara bilim sevgisini aşılamak ve gelişimlerine katkıda bulunmak için, en iyi bilim ve deney setleri ile aktiviteler oluşturabilirsiniz. Tıpkı oyuncakları ile oynar gibi oynayabilecekleri ve aynı zamanda birçok yeni bilgi öğrenebilecekleri bilim setleri her bütçeye uygun yüzlerce seçenek var. Bu setler içinde Güneş Sistemi’nin ayrıntılarını anlatan ve içindeki parçalarla çocukların güneş sistemi kurabileceği setler çocuklar tarafından oldukça sevilir. Manyetik enerjinin en kolay biçimde yaratıcı bir etkinliğe dönüştürülebileceği mıknatıs setlerini de tercih edebilirsiniz.

Robot, araba, pervane ve parkur setleri gibi birçok ilgi çekici ürünle, çocukların bilime olan ilgisini artıran deney setleri, farklı özellikler içeren yüzlerce seçeneğe sahip. Çocuklara hangi setlerin daha uygun olduğunu belirlemek için çocuğunuzun heyecan duyduğu ve ilgisinin ne tür alanlarda canlandığını keşfetmeye çalışabilirsiniz. Bu doğrultuda yapılacak doğru bir seçim, çocukların çokça mutlu olacakları ve gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilecekleri deneyimler yaşatmakta. Siz de çocuklara bu deneyimleri yaşatmak için en özel bilim ve deney setlerini sepetinize ekleyebilir, tek tıkla mükemmel vakitler yaratabilirsiniz!