Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Binicilik

Binicilik, kökeni oldukça eskiye dayanan sporlardan biridir. Ata binme kabiliyeti olarak tanımlanabilen binicilik ilk zamanlarda farklı işlevleri üstlense de bugün bir spor haline gelmiştir. Vücuttaki tüm kasları harekete geçiren bu sporda dengeli olmak, at ile uyumlu olmak ve güçlü olmak gerekir. Bunların yanı sıra binicilik için kullanabileceğiniz çeşitli ekipmanlar da vardır. Binicilik için kullanabileceğiniz giysi ve ekipmanları bu spora başlamadan önce edinmeniz, spora iyi bir tutku ve hazırlıkla başlamanızı sağlayacağı için önemlidir.

Binicilik Sporu için Kullanabileceğiniz Giysi ve Ekipmanlar

Binicilik sporu için kullanabileceğiniz bazı ekipmanlar ve giysiler vardır. Bunlar, binicilikle uğraşırken daha güvenli ve konforlu olmanızı sağlar. İhtiyaçlarınızı karşılayacak olan bu ürünler arasından kendiniz ve tabii ki atınız için uygun olanları seçebilirsiniz.

Binicilik malzemeleri genel olarak at için kullanılan binicilik malzemeleri ve binici için kullanılan malzemeler olarak ikiye ayrılır. Binici için en gerekli olan ürünler genel olarak eldiven, binici pantolonu, binici çizmesi, ceket ve kasktır. At için gerekli olan ekipmanlar da genel olarak eyer modelleri, at başlığı ve kamçıdır. Birkaç ekipmanı detaylıca inceleyecek olursak;

Binici Çizmesi: Binicilik için en önemli giyim ürünlerinden biri binici çizmesi modelleridir. Binici çizmeleri genel olarak uzundur. Bu sayede ata binerken ve attan inerken kendinizi güvende hissetmeniz sağlanır. Ayrıca ata bineceğiniz alan çamurlu, ıslak ya da yumuşaksa bu alanda oluşabilecek burkulma, incinme gibi olayların da engellemesini engeller. Binici çizmesinin çeşitli renk ve modelleri de vardır. Daha canlı tonlarda ya da koyu renklerde çizmeleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca binici çizmelerinin tabanı darbelere karşı ayak ve taban bölgesini koruduğu için de son derece önemlidir.

Binici Pantolonu: Binici pantolonu da bu hobiyle ilgilenenler için son derece önemli noktalardan biridir. Bu hobiye başlamadan önce edinilmesi gereken temel ürünlerdendir. Eyer üzerindeki pozisyonu korumak, kaymayı önlemek ve dengeyi bulmak için doğru binicilik pantolonunu seçmek gerekir. Güvenli ve ideal bir at sürme deneyimi, atın hakimiyeti için binicilik pantolonu ve taytları arasından seçim yapabilirsiniz.

Binicilik Togu: Tog, binicilik yaparken kullanılan kaska verilen isimdir. Herhangi bir sporda olduğu gibi binicilikte de korunma ekipmanları önemlidir. Attan düşme halinde özellikle baş bölgesini korumak, bu bölgeyi desteklemek gerekir. Darbelere karşı koruyan kask/tog modelleri sayesinde hobinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Mahmuz ve Kayış: Mahmuz ve kayış, atı yönlendirmek için kullanılan ürünlerdendir. Çizmenin arkasına takılan mahmuz, atı dürterek hızlanmasını sağlar. Tabii bunu yaparken atın canını yakmamak, sadece onun hızlanacağı kadar bir güç uygulamak son derece önemlidir. Binicilikteki en önemli kurallardan biri at ile iletişim olduğu için onunla sevgi iletişimi kurmak gerekir. Atı yönlendirmek, kontrol etmek ve hızlandırmak için kırbaç/kamçı çeşitleri de zaman zaman kullanılır. Yine burada atın canını yakmamak, aleti aşırı derecede kullanmamak önemlidir.

Binicilik sporu ile uğraşırken hem atınız hem kendiniz için kullanabileceğiniz pek çok farklı ürün vardır. Eldiven, çepsi yelek ve daha birçok ürünü online olarak inceleyebilirsiniz. Çeşitli materyallerden üretilen bu ürünleri farklı seçenekleriyle ÇiçekSepeti’nde keşfedebilirsiniz. Binicilik hobiniz için ihtiyacınız olan tüm ürünlere online olarak kolayca ulaşabilirsiniz!

Uygun Fiyatlı, Konforlu ve Güvenli Binicilik Ekipmanları

Hem bu spora yeni başlayan için hem de profesyonel olarak bu sporla ilgilenenler için binicilik ekipmanları önemlidir. Konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi için binicilik sporu ekipmanlarını doğru bir şekilde seçip kullanmanız gerekir. Binicilik sporu için kullanılan ekipmanlar işlevsel ve uzun ömürlüdür. Bu yüzden bu ürünlerin kaliteli ve zamansız tasarımlara sahip olacak şekilde şeçilmesi gerekir. Hem aksesuarlar hem ekipmanlar hem de giysiler için bu geçerlidir. Binicilik ile ilgili ürünlerin fiyatları ürünlerin markasına, malzemesine, boyutuna göre değişiklik gösterebilir. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde bütçenize, zevkinize ve seviyenize uygun ekipmanları bulabilirsiniz!