Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bisiklet Amortisörü

7’den 70’e en sevilen spor aletlerinden biri olan bisiklet, kullanıcılarına hem eğlenceli hem de sağlıklı bir yaşam biçimi sunar. Fizyolojik etkilerinin yanı sıra psikolojik açıdan da oldukça faydalı olan bisiklet, teknolojiyle birlikte her geçen gün daha da gelişmektedir. Bisiklet modellerinin yanı sıra konforunuzu zirveye taşıyan bisiklet parçaları da bu büyük değişimden payını alır. Rahat bir sürüş keyfi yaşamanız için ihtiyacınız olan yeni nesil en iyi amortisör maşa grubu çeşitlerine ÇiçekSepeti sayesinde güvenle ulaşabilirsiniz.

Konforu Zirveye Taşıyan Amortisörlerin Rahatlığını Keşfedin

Bisikletlerin önemli parçalarından olan ve çeşitli noktalara yerleştirilen amortisörler, yaylanma özelliği sayesinde yolculuk esnasında karşılaşılan bozuk, çukurlu ve taşlı yolların sürücü üzerindeki etkisini en aza indirir. Ayrıca sürücü ve bisiklet ağırlığının dengeli bir şekilde dağılmasını sağlayarak çok daha güvenli bir kullanım sunar. Böylece sürüş esnasında karşılaşabileceğiniz her türlü fiziksel zorluğun üstesinden başarıyla gelebilirsiniz. Sarsıntıyı azaltan bisiklet amartisör çeşitleri, teknik yapıları ile farklı model bisikletlere göre farklı özellikler taşıyacak şekilde tasarlanır. Örneğin, doğada kullanılan outdoor bisikletlerde daha dayanıklı amortisörler kullanılır. Bisiklet amortisörleri özellik bakımından birbirinden farklılık gösterse de kilitlenme özelliği ve geri tepme ayarı ile bisikleti daha kolay kullanmanızı sağlar.

Güvenli ve bisiklet kullanımını doğrudan etkileyen ana parçalardan olan bisiklet amortisörlerini ön tekerleğe, sele altına veya arka tekerleğin önüne yerleştirebilirsiniz. Ürünler, bisikletin ana malzemesine göre paslanmaz çelik ya da alüminyumdan üretilir. Amortisörler, darbelere ve olumsuz hava koşullarına direnç gösterebilmek adına üzerinde plastik kılıf olacak şekilde tasarlanır.

Yüksek Performans Sunan Bisiklet Amortisör Çeşitleri

Alanında uzman markalar tarafından üretilen bisiklet amortisörleri farklı özellikleri ile ön plana çıkar. Bisikletinize uygun modeli bularak konforlu sürüş deneyimini bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

  • Bisikletlerin fren sistemine ve jantlarına göre farklılık gösteren amortisörler genellikle 15 santimetre uzunluğunda üretilir. Bisikletinizin jantı 24 ya da 26 inç ise 750 lbs değerinde olan bir amortisörü satın alabilirsiniz. 

  • Jantın çapı büyümeye başladıkça ürünün değerinde de artış meydana gelir. Bu nedenle seçtiğiniz modelin jantınız ile uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

  • Disk fren sistemine sahip olan bisiklet modellerinde çift kollu amortisörler öne çıkar. Hidrolik olan modeller de ise havalı ve tek parçalı amortisörlere yer verilir.

  • Ürünlerin kilitlenebilir özellikleri sürüş sırasında gelişen farklı ihtiyaçlarınıza da karşılar. Bu sayede şehir içi veya outdoor kullanımlarında farklı ayarları tercih edebilirsiniz.

  • Bazı amortisör çeşitlerinde bulunan devre dışı bırakma özelliği sayesinde yaylanmaya ihtiyaç duymadığınız ya da yüksek hız yapmak istediğinizde ürünü kilitleyebilirsiniz.

En İyi Maşalarla Performansınızın Artmasını Sağlayın

Amortisörlerin yanı sıra bisikletlerin ön tekerini bir arada tutan maşalar, oldukça önemli parçalardır. Ön lastiklerin olduğu bölgeye yerleştirilen maşalar, klasik modellerden katlanır bisiklet çeşitlerine kadar tüm ürünlerle uyumlu olacak şekilde tasarlanır. Maşalar amortisörlerle bağlantılı olduğu için kilitlenebilen bir amortisör kullanabilmek için maşasının da bu özelliği desteklemesi gerekir. Bisikleti genellikle şehir içinde sürüyorsanız performansınızı yükseltmek için kilitsiz maşaları tercih edebilirsiniz. Farklı markalar tarafından tasarlanan maşa setleri bisikletin süspansiyon seviyesini ayarlayabilmeyi mümkün hale getirir. Krom malzemeden üretilen ürünler bisiklete esneklik kazandırarak kolay bir kullanım sağlar. Bisikletinize uygun olan en doğru maşayı seçmek için bisikletinizin vites çeşidini göz önünde bulundurmanız sağlıklı olacaktır. Ayrıca ürünlerin ağırlıkları ve maşa ölçüleri hakkında bilgi almak için sabit maşalarla uyumlu olarak üretilen tekerlek ebatlarını da inceleyebilirsiniz.

Maşalarla birlikte ürün çeşitliliği içerisinde gidon aparatları da bulunur. Maşayı kilitlemeye yardım eden bu ürünler sayesinde daha hızlı bir sürüş keyfi yaşayabilirsiniz. Kilit çeşitleri, yokuşlu yollarda rahat bir kullanım sunarken düz yolda enerji kaybını önleyerek performansınızın artmasına katkı sağlar.

Amortisörler ve amortisörleri destekleyen bisiklet maşa grubuna güvenilir alışverişin adresi ÇiçekSepeti sayesinde güvenli bir şekilde ulaşabilir, ihtiyacınız olan ucuz bisiklet amortisör maşa grubu ile bisiklet performansınızı üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Bisiklet maşa fiyatlarını ÇiçekSepeti'nden inceleyebilirsiniz.