İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Bisiklet Freni

Güvenlik ve performans açısından en önemli bisiklet parçaları arasında yer alan fren takımları, hızınızı azaltabilmenizi ve durabilmenizi sağlıyor. Şehir, yarış, cross ve dağ gibi çeşitli bisiklet modelleri için birçok alternatif sunan ürünler ile bisikletinizi kontrol altında tutabilir, daha iyi manevralar yapabilirsiniz. Birbirinden farklı teknik özelliklere sahip olan fren sistemleri, gidon ve tekerlek üzerine yerleştirilerek kullanılıyor. Bisiklet kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan ürünleri ‌ÇiçekSepeti ile satın alabilir, kontrolü derinden hissedebilirsiniz.

Bisiklet Fren Grubu ile Kontrollü Bir Sürüş Deneyimi

Fren takımları, bisiklet türüne ve modeline göre sunduğu alternatiflerle doğru parçayı seçebilmenize yardımcı oluyor. Balatalardan disklere, hidrolik kaliperlerden rotor adaptörüne kadar birçok parça ile yolculuklarınızı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Bu parçalar arasında yer alan fren kolları, sürat yaparken bisikletinize olan hakimiyetinizi artırıyor. Sertliğini kendinize göre ayarlayabileceğiniz fren kollarıyla güvenli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Gevşeme ve kopma gibi tel sorunlarını çözebilmenizi sağlayan ürünler, sürüş sırasında problem yaşamanızın önüne geçiyor. Hem ön hem de arka lastikler için üretilen birçok bisiklet fren grubu ile zamanla yıpranan parçalarınızı yenileyebilirsiniz.

Gidon üzerine yerleştirilen fren kolları, telleri gererek kaliperleri harekete geçiriyor. Kaliperlerin ucunda yer alan pabuçlar, sürtünme kuvvetiyle tekerleklerinizi yavaşlatıyor, durabilmenizi sağlıyor. Genel olarak kauçuk, mantar ve lastik gibi materyallerden üretilen fren pabuçlarını belirli aralıklarla kontrol edip değiştirerek iyi bir performans elde edebilirsiniz. Toprak, çamur ve benzeri yol koşulları için geliştirilen kaliperler, ıslak veya kuru her zeminde sağlam bir duruş sergiliyor. Karbondan tasarlanan fren pabuçlarını dağ ve yarış bisikletleriyle birlikte kullanabilirsiniz. Birçok bisiklet fren grubu, hassas mekanizmalarıyla sürat yaparken hızınızı kontrol altına alabilmenizi sağlıyor.

Her Zeminde Etkili Bir Duruş Performansı

Bisikletlerin boyutuna ve ağırlığına bağlı olarak üretilen frenler, portatif olarak birkaç adımda monte edilebiliyor. Zorlu yarış parkurları, dağlık ve ormanlık patikalar için geliştirilen disk frenler ile daha güvenli hareket edebilirsiniz. Mekanik ve hidrolik olarak ikiye ayrılan disk fren takımları, teknik olarak farklılıklar barındırıyor. Mekanik disk frenlerini başlangıç ve orta seviye dağ bisikletlerinde kullanabilirsiniz. Fren telinin oluşturduğu baskısıyla çalışan bu ürünler, karlı ve yağmurlu hava koşullarında iyi bir performans sergiliyor. Zorlu koşullar için özel olarak üretilen mekanik disk fren grupları ile kontrol gücünüzü üst seviyede tutabilirsiniz.

Hidrolik disk fren takımları ise genel olarak yarış ve cross bisiklet modellerinde tercih ediliyor. Oldukça hassas bir mekanizmaya sahip olan bu sistemler ile güçlü ve etkili bir frenleme elde edebilirsiniz. Hidrolik disk frenler, balataların tekerleklerin ortasında yer alan disklere baskı yapmasıyla çalışıyor. Bu fren mekanizmasında oluşan baskı kablo içine yerleştirilen hidrolik yağ ile gerçekleşiyor. Paslanma, aşınma ve benzeri korozyonlara karşı dayanıklılığını koruyan metallerden üretilen ürünleri tercih ederek uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Farklı bağlantı tiplerine sahip amortisörler için geliştirilen rotor adaptörleri ise engebeli arazilerde hızınızı kontrol altına alabilme imkânı veriyor.

Fren Takımlarıyla Hızınızı Kontrol Altına Alın

Bisiklet fren grupları, birbirinden farklı sistemleriyle uzun ve kısa turlarda güvenli bir şekilde seyahat edebilme olanağı tanıyor. Kullanacağınız yol koşullarını göz önünde bulundurarak doğru ürünü seçebilirsiniz. Birçok ürün, hız ve kontrol arasındaki dengeyi yakalayabilmenize yardımcı oluyor. Bisiklet modelinize uygun fren takımlarını tercih ederek teknik tırmanışlar sırasında da istediğiniz performansı elde edebilirsiniz. Siz de ÇiçekSepetin’de yer alan bisiklet fren grupları arasından ihtiyacınız olan modeli sipariş verebilir, aynı gün teslimat seçeneğiyle hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.